21 způsobů, jak zničit manželství (2013)

Príjemná oddychovka, naviac v tomto škandinávskom podaní ľahšie stráviteľná, ako v prípade mnohých iných amerických žánrovo podobných súrodencov. Taká krátka stopáž nemôže nikomu ublížiť, pokiaľ človek vie, do čoho ide.

Blízko od sebe (2013)

Nepatrím k fanúšikom Julie Roberts a z určitého princípu filmy s ňou nevyhľadávam ani som nikdy nechápal, prečo si za seba pýta toľko, koľko si pýta. No pri záverečnej scéne som už iba jedným dychom konštatoval: ,,Aha, tak preto!" Famózna Julia sekunduje skvelej Meryl a v ich tieni nezostávajú ani ostatné dámy, keď si to tam všetky jedna druhej tak nešetrne "nakladajú".

Ledové království (2013)

Tieto spievajúce animáky mi nikdy nijako zvlášť nerezali, ale musím priznať, že Frozen mi plynul veľmi príjemne. Príbeh ma celkom oslovil aj keď je jednoduchý. A Olaf je fakt týpek. Menej spievania a dal by som o žetón viac.

Oddělen (2011)

Pre mňa emóciami nabitá záležitosť, ktorá útočí snáď na všetky možné aj nemožné citové stránky. Či už prehnané, alebo nie, toto dielo jednoducho splnilo účel a mám pocit, že som pri sledovaní ani nedýchal, aby som nestratil niť. 4,5*

Líbánky (2013)

Pri monológoch Jiří Černý vyzeral, že text číta, ale inak celkom podarený počin. Viac flashbackov z minulosti by tomu ešte určite pomohlo. Spokojnosť.

Enderova hra (2013)

Že sa na takéto niečo ulakomil veľký Harrison Ford, tomu sa skutočne čudujem. Ale viac ma mrzí, že som sa na to ulakomil ja a vydržal som pri tom takmer 90 minút. Poďme na to rýchlo zabudnúť.

Diana (2013)

Neskutočné. Jedna hviezda pre Naomi aj to iba z princípu. Nikdy som sa o túto story nezaujímal, preto mi ten koniec úplne ušiel a absolútne som nepochopil, čo sa tam dialo medzi pánom s jachtou, fotografom a Dianou. Tento film mi skutočne nič nedal.

Klub poslední naděje (2013)

Brilantne rozbehnutá záležitosť, od ktorej som si po pár minútach začínal veľmi veľa sľubovať. Bohužiaľ mi príbeh ani trochu nesadol a nepomohli ani skvelé výkony hercov. A že sa do toho Jared Leto pustil naozaj po hlave.

Borgman (2013)

Na môj vkus až príliš mnoho nezodpovedaných otázok. Nakoľko som obsah čítal až po vzhliadnutí filmu, musím prižmúriť oko a dať 3 hviezdy, lebo citát pána režiséra tiež veľa vysvetľuje. Btw už som videl vo filmoch všelijaké praktiky, ale nápad s vedrom a maltou v tomto počine ma fakt rozsekal.

Metallica: Through the Never (2013)

A prečo nie? Pre toho, kto má alebo mal rád Metallicu musí byť tento počin aspoň oddychová záležitosť. Ja som sa pri tom bavil, staré pecky stále fungujú a "filmové" pasáže som po pár minútach prestal vnímať. Spokojnosť.