Tenkrát na Západě (1968)

Nikdy som sa o tento film nezaujímal, prvý krát som ho videl v roku 2011, takže ma k nemu neviaže nostalgia ani žiadne spomienky. Snímok sa stal tým najlepším, čo moje oko vrámci filmového umenia vzhliadlo. Poctivá a neprekonateľná filmarina, nádherná hudba, jednoducho skvost. Pán Leone, ďakujem.

Scary Movie 5 (2013)

Jeden z filmov, na ktoré som sa tento rok mimoriadne tešil a bol som na premiére. Nakoľko som predtým nevidel Mamu, ani Evil Dead, myslel som, že kvôli tomu môj výsledný dojem bol sklamanie. Po zhliadnutí spomenutých filmov aj tak zostáva najlepšou scénou Sheen vs Lohan.

Mosazná konvice (2012)

Zrejme som vychytal náladu, momentálne rozpoloženie a konštaláciu hviezd, keď som si k tomu sadol, lebo mne sa táto jednohubka celkom páčila a pobavila. Zaujímavý nápad, kanvička, vďaka ktorej kúzlu si hlavní protagonisti nič nedarujú a to doslova. Originál oddychovka.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Po jednotke trochu predvídateľná záležitosť, napriek tomu skvelo zahratá a prakticky celý čas má čo ponúknuť. Kňaz a policajt tam byť nemuseli, ale budiž. Rozhodne som sa nenudil.

The East (2013)

Rozpačitý a na mňa trochu pomalý začiatok, keď som váhal, či to nezabalím, sa veľmi rýchlo vykryštalizoval do zaujímavej zápletky, ktorá mi nedovolila od filmu odísť a do konca ma držala v napätí. Išiel som do toho na blind a neľutujem.

Nespoutaný Django (2012)

Už sa mi dlho nestalo, aby nejaká novinka, ktorá má 2+ hodiny, ma dokázala tak priklincovať sedačke. Fantastický Tarantino, fantastický Waltz aj Foxx, fantastický DiCaprio, fantastickí všetci. Ľutujem, že som na to nešiel do kina. Bomba.