• originální název

• SK název

Komedie

USA, 2013, 86 min

• verbal

Konečně něco, u čeho se budou mentálně postižené děti a mnozí dospělí s úředně diagnostikovanou idiocií smát tolik, až jim budou sliny cákat na šprušle klecového lůžka a ti šťastnější, co se trefí, se budou i plácat v záchvatech blahoslaveného, huronského hihňání do svých zdegenerovaných kolen, dokud si třeba nezlomí některý ze svých pokřivených prstů. Je opravdu milé, že někteří filmaři myslí i na naše retardované spoluobčany a jsou schopni vyprodukovat něco, co leží hluboko pod hranicí ultratrapné, fekální debility, aby si ti ubožáci užili ve svých slaboduchých životech snad i větší legraci, než když si kolega na cele hlasitě, dlouze a táhle prdne nebo vyšťourá z nosu obří, žlutozelený šušeň a elegantně ho cvrnkne do misky s granulema k večeři. Chňá, chňá!(4.7.2013)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $32,015,787Tržby Celosvetovo $78,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $946,995 //počet predaných kusov 47,472Tržby za predaj DVD v USA $1,629,832 //počet predaných kusov 108,946║ no paródie posledných rokov sú teda riadna trápnosť šedivá, ale aspoň zopár frkov pobaví a trikovo v pohode /35%/(11.9.2013)

// Distribútor: Weinstein / Dimension // Počet premietajúcich kín v USA: 3,402 // Otvárací Víkend USA: $14,157,367 // Klasické Scary Movie, pičovina jak hrom, ale veľmi som sa nasmial.(17.5.2013)

• LIVINGDEAD

Jsem fanoušek SCARY MOVIE, ale tento díl byl ODPAD. Co to jako mělo být? Přestože jsem viděl všechny parodující filmy, ani u jedné scény jsem se nezasmál. Co nezasmál, ani koutkem jsem necukl. Taková sračka ....., já prostě nemám slov. Takhle ZKURVIT SCARY MOVIE :-((28.6.2013)

• B!shop

Tak uz Scary Movie kleslo na naprosty dno. Naprosto priserne natoceny, lacinost couha z kazdyho zaberu, parodovany filmy sice vybrany az na par vyjimek slusne, ale sparodovany naprosto uboze, prehravajici, ale aspon jakz takz sympaticky herci. Sem tam se sice najde takovej ulet, ze se clovek skoro az pousmeje, ale vetsinu casu to je trapnost nad trapnost.(15.7.2013)

• pan Hnědý

Nesnesitelné! Při odchodu z kina jsem si řekl, že jsem dlouho neviděl tak strašný film (a těch jsem už viděl!). Charlie Sheen po koksu už není to, co bývalo. SCARY MOVIE 5 nemá scénář, nemá nic! Malcolm D. Lee je nový americký Zdeněk Troška. Pětka je nejhorší díl ze všech. A trojka zůstane nepřekonatelná. Podruhé už NIKDY!(19.5.2013)

• Dudek

Je poměrně zajímavé, nakolik se Scary Movie stalo sérií, ve které už nelze očekávat parodii ostatních filmů, ale spíše přenesení vlastních žánrových postupů, zavedených ve třetím díle, do jakéhosi parodizačního rámce. Pátý díl má stejné problémy jako ty předchozí, od začátku působí značně vyčpěle, neobsahuje žádné dobré nápady, spíše se snaží vytěžit ze značky, kterou série stále má, a nepůsobí komplexně. A v neposlední řadě to bohužel není ani vtipné.(14.11.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Dozvěděl jsem se, proč je praktické mít v bazénu žraloka, pochopil jsem, že kdyby černou labuť tančila tyčová hvězda Kendra, tak bych se při vyslovení slova "balet" neosypával a považuji za užitečné vědět, že když policie tápe, tak vždycky zatkne Lindsay Lohan. Zparodováno je tady zkrátka kdeco, ale toho vtipného není zdaleka tolik, kolik bych si zasloužil za své dlouholeté trpělivé čekání na opravdu vydařenou parodii. Drebine, Topere nebo klidně i Limonádový jelimane, vraťte se!(28.8.2013)

• Trellíno

Party bazénových vysavačů a tunel na tunel! Jinak zase jednou čirá esence filmového pekla, kdy bych oněch 86 minut snad radši strávil na stole doktora Mengeleho. Profta s Zuckerem je mi upřímně líto. Než zůstat podepsaný pod něčim podobnym, tak už bych to radši vážně asi zabalil.(31.8.2013)

• Gilmour93

Mama mia, tohle smrtelné zlo je píseň černé labutě a počátek konce jedné parodické série. Člověk pod tím humusem s prvky grotesky může najít neotřelé věci (třeba bazénovou lux-párty), ale kdo by se v té stoce hrabal? Vždyť Pár nenormálních aktivit je proti tomu vytříbená komedie se sofistikovaným humorem a věřte mi, že doteď bych spíš připustil, že se Charlie Sheen stane radikálním katolickým knězem, co odjede do Kolumbie vypalovat pole s kokou, než napsat něco takového..(26.9.2013)

Zhlédnuto v kině. Na předešlých dílech této série jsem vždycky obdivoval jednu věc - tyhle filmy nikdy neměly inteligentní humor, avšak nějakým zázrakem se jim (skoro) vždy podařilo vybalancovat ty trapné vtipy s těmi dobrými. Ty trapné vtipy tam byly, v každém díle, ale nebyly tak časté, takže po skončení každého dílu jsem si spíše pamatoval ty lepší, u kterých jsem se fakt zasmál. Nicméně Scary Movie 5 to vybalancoval na samotnou hranici snesitelnosti - 50/50. U poloviny scén jsem se smál, u poloviny mi bylo trapně, že na něčem takovém jsem v kině. A patrně jsem nebyl sám, když v různých částech filmu odešlo asi 8 lidí, kteří měli slabší nervy, než já. Ashley se snažila a byla vcelku fajn, ale měli spíše počkat na Annu Faris a dát si více záležet na scénáři. Takhle mi nezbývá než napsat, že tohle je bezkonkurenčně nejhorší díl této série. 50 %.(20.5.2013)

Bavil jsem se místy opravdu královsky. Například párty vysavačů bazénů je snad největší úlet co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Charlie Sheen trošku slabší, celkově to zpočátku celé na mě působilo jako obrovská trapárna, ale k mému údivu se z toho časem vyrýsovala hodně výživná blbina, u které se smích zadržet prostě nedá.(19.5.2013)

No, slabé a krátké. Jsem zklamán, takovou dobu jsem na to čekal a nakonec z toho vylezlo toto. Jsem smutný a zkleslý, pojďte mě někdo rozveselit. Děkuji.(17.7.2013)

• Payushka

Takhle hrozne nepovedeny film jsem uz dlouho nevidela. Zjednodusene receno: ma to byt parodie, ktera je vtipna. Jenze humor abyste pohledali (vetsinou je na urovni 5letych deti) a parodicke scenky jsou nedotahnute. Snad jen Aronofskeho "kamera za zady" je tu trefne vystihnuta, ale jinak mrtvo... Doporucuju radsi sledovat South Park, v nem najdete vyrazne povedenejsi verzi.(8.8.2013)

• LiVentura

Ještě že to bylo tak krátké.!!! Hnus hovadus.(7.9.2013)

• Hrabka

Nehorázná kravina s naprosto dementním nevtipným homorem. Jak proboha může taková sračka někoho pobavit? A hlavně - jak to může někdo vůbec natočit a myslet si, že se u toho bude obecenstvo bavit. Demence! Jednička a trojka byly solidní parodie, dvojka a čtyřka stály za prd, ale tohle je vrchol trapnosti. Jednou jsem se pousmál u parodování Zrození planety opic, ale jinak to fakt nestojí za nic. Bezpochyby sračka roku, která se hodně přibližuje největší sračce, která byla kdy natočena. 10%(9.8.2013)

• Pilda17

Nejhorší Scare Movie vůbec, tak trapný humor jsem ještě neviděl. Nebýt pár slušných scén, odpad by byl jistota.. 2/10 = 25%(9.7.2013)

Konečně díl, u kterého jsem se po dlouhé době fakt bavila (asi poprvé od dvojky). Z tria 10 nights of paranormal..., Haunted House a Scary Movie 5 vychází právě SM jako vítěz. Několik fórků fakt pobavilo. Pokud jste viděli Mama, Černou labuť, Insidious, Chatu v horách, Evil dead, Paranormal activity, Počátek a Zrození planety opic, jednoznačně doporučuju. Solidní parodie. Některé úseky mě dokonce bavili víc, než parodovaný materoš (především Mama mi oproti Scary MoVie připadala neuvěřitelně nudná). 70%(29.6.2013)

Lepší než čtyřka na úrovní trojky o něco převyšující dvojku ale horší než jednička. Smálo se celé kino,takže jsem v tom nebyl sám. Čtyři hvězdičky jsou u mě dány spravedlivě.(5.5.2013)

• kulyk

Málo hulím.(1.4.2014)