Uprchlíci (1986)

Nejlepší film dvojici P. Richard - G. Depardieu. Povedená komedie i drama, film ne že neztrácí dech, ale je z minuty na minutu lepší a lepší. Hodně dobrá kombinace různých stylů. 4,5/5

TT3D: Closer to the Edge (2011)

Isle of Man TT. Nejtěžší motocyklový závod světa, jedno kolo má 60 kilometrů, kolem stromů, ve vesnici, v kraji, jen pro lidi kteří v hlavě nemají pořádek. Moto GP je vedle toho snídané. Můj oblíbenec Guy Martin (čert k pohledání) v hlavní roli, je to vynikající dokument, ............................................ 5/5................................... Koho zajímá víc tento sport -Road racing- těm doporučuji i Severoirský dokument THE ROAD RACERS/1978, dostupný online, v hlavní roli s legendou Joey Dunlopem. Na imdb, atd nehledejte. (Je to spíše poloamatérský dokument, má 60 minut, ale dokonale nám přibližuje svět road racingu v 70.letech.) Jsou tam záběry s rodinou, z garáže (doma), z North West 200, atd. Dokonale přímý dokument.

Divocí andělé (1966)

Zastávka k filmu Easy Rider (1969), ale tady ten je tak nějak o ničem. 2,5/5

Zlaté opojení (1925)

Všude sníh, jiná atmosféra než obvykle, úplně jiný celovečerní film než takový Diktátor, Moderní doba, atd. 4,5/5

Zápasníci (1914)

Je to tady o Roscoe a ne o Chaplin, ale je svižný, a asi nebude nudit toho kdo rád burlesk.

Frankenstein (1910)

První zfilmování Frankensteina. Zajímavý. Víc k tomu asi neřeknu, moc nevyhledávám Frantu. 3/5

Slepá bestie (1969)

Moc zajímavý art. Zdálo se mi že není to až tak čistě Japonský, podobné pojetí vidím v Italských filmech a nakonec jsem dočetl že Masumura se zajímal o Evropskou tvorbu. Neberte to jako horor ale jako pink (Japonský erotický) drama a hlavně surreální. Podobně dobře povedený film jen tak se nenajde. 5/5

Sám doma 4 (2002) (TV film)

Je tady nejmíň akce, ale já si myslím že tentokrát právě že nechtěli použít stejný šablon. V pohodě průměrný rodinný film, trochu reálnější snímek. Nebýt toho názvu si vsadím že je nad 35 % . A Missi Pyle byla dobrou volbou. 2,5/5