Chraň nás od zlého (2014)

Dobre bolo nanovo si uvedomiť, že Zlo je reálne a človek má vlastne v tomto živote jedinú možnosť rozhodnúť sa pre to dobré. Buď patríme Bohu alebo Diablovi. Žiadna zlatá stredná cesta. Silný film, ale pre mňa osobne obohacujúci. Ešte citát: List Efezanom 6:12 "Veď náš boj nie je proti krvi a telu, ale proti kniežatstvám, mocnostiam, vládcom tohto temného sveta a nadzemským duchom zla."

Hercules (2014)

Slušný akčňák s eticko-morálnou zápletkou. Neviem, čo viac k tomu.

Kalvárie (2014)

Ten Gleeson dokáže presvedčivo zahrať čokoľvek. Prekvapilo ma, že vzal aj takúto rolu farára. Silný dej, silné momenty, ktoré nútia zamyslieť sa nad vierou a presvedčením. Mňa tento film len utvrdil v tom, že bez viery je človek chudobnejší, prázdnejší, slabší. Odporúčam všetkým, ktorí majú chuť rozjímať nad duchovnou stránkou života. Fakt dobré.

Bulšit (2001)

Jednoduchá jednohubka, nijako neobohatilo, párkrát rozosmialo. To je všetko.

Interstellar (2014)

Tak toto je jeden z filmov, ktorý vo mne zanechal neskutočne hlboký zážitok - o to viac, že mi to otvorilo obzor aj vo veciach viery. Málokedy sa totiž zamýšľam nad večnosťou Boha, nad tým, že Jeho čas neobmedzuje, ale On je Pánom i nad ním, že tam, kam sa poberám, čas nemá žiadnu moc. A čo sa týka deja, spracovania, hereckých výkonov, hudby, efektov, nuž tak kvalitnú kompozíciu všetkých oblastí málokedy vidieť. Tomu to filmu by som dal aj desať hviezdičiek.

Grandhotel Budapešť (2014)

Veľmi veľmi príjemný, ľahučký, vkusný a milý film. Film, pri ktorom možno so zdvihnutým malíčkom popíjať čaj alebo kávičku, baviť sa na príjemnom humore a nevnímať pritom čas. Oplatí sa to pozrieť.

John Wick (2014)

Pri tomto filme netreba pohnúť rozumom. Jednoduché dielo, ktoré sa na nič nehrá. Ultra akčná lahôdka, premakaná do detailov. V niektorých častiach možno brutálna, ale stálo to za to. Techniky boja a streľby som sledoval s otvorenými ústami. Kto má chuť nemyslieť a túži po akčňáku, toto je tá správna voľba. Možno často päťkujem, ale ani tu nemám na výber. Super

Labyrint mysli (2013)

Silný Marek, silný výkon. Mám rád tohto herca, a aj tento kúsok zahral vynikajúco. Nechce sa mi o tom viac písať. Odporúčam.

Zmizelá (2014)

eeeee....hmmm.....super bomba fantastik......nič viac, nič menej

Samuraj (2003) odpad!

Tak to bola šleha!!! Vybral som si tento film podľa hodnotenia a zvučného mena Takeši Kitano, no hlboko som sa sklamal. Trápne scény, humor, chabé herecké výkony, efekty, hudba a neoslovil ma ani príbeh......ľúto mi je toho strateného času.