Boj (2015)

Ako na toto reagovať?! Plne som prežíval dilemu zobrazenú vo filme a svedomie mi pracovalo na plné obrátky, že čo by bolo správne riešenie celej veci. Je to film, ktorý nemá človeka pobaviť, ale potiahnuť ho k úvahám a núti ho hľadať pravdu a dobro. To sa veľmi cení. Tak trochu som si uvedomoval tie svoje rozhodnutia, ktoré robím a nedokázal a nedokážem sa ubrániť tomu pocitu, že sú vlastne ďaleko od toho, čo je skutočná pravda a láska, že čo chce Boh, aby som v tej chvíli spravil. Už čakám na ten deň, keď bude všetko zjavné, a všetka pravda vyjde najavo pri poslednom súde. Bojím sa toho, a zároveň horím túžbou po tom dni. "...dielo každého vyjde najavo. Ten deň to ukáže, pretože sa zjaví v ohni, a sám oheň preskúša dielo každého, aké je." (1 Kor 3,13)

V písku - Příslib svobody (2015)

Čudný pocit pretrváva aj niekoľko dní po zhliadnutí tohto kúsku. Neskutočne silný film. Je smutné, ako dokáže človek druhého považovať za odpad a odplácať sa rovnako, ak nie horšie za skutky toho druhého. A ešte smutnejšie je, že takýto postoj prichádza znova. Veľmi dobrý film, odporúčam.

Půlnoční dítě (2016)

Čakal som od toho oveľa oveľa viac. Zbytočne rozťahané a dosť nudné, a pritom to malo veľký potenciál. Škoda. Snáď raz príde nejaký remake.

Kung Fu Panda 3 (2016)

Mňa tá Panda proste baví. Tá východná ideológia mi síce ide krkom a hnusí a protiví sa mi, ale je to inak fajn rozprávka, ktorá rozosmeje, upúta. Dám 5 bo fajne som sa nasmial.

Bohové Egypta (2016)

Efektná rozprávka na prázdnohlavové večery.

Osm hrozných (2015)

Ty kokso, kukal som to s kamošom, a on to pred koncom vzdal. No čo vám poviem, silné kávy varí ten Quentin. Mne však záberovo, dejovo a hláškovo sadlo dokonale. Krvi bolo za to dosť, čo pokiaľ viem, patrí k režisérovmu kečupizmu. No nevadí. V rámci žánru sa mi to mocno ľúbilo.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Ten flinstoun je dajaký čudný. Páčila sa mi jeho pripravenosť na katastrofu, až som mal nutkanie ísť a vykopať si bunker, ale poučil som sa, že sa to môže celkom zvrhnúť, a že ponorka a paranoia sú nepríjemní spoločníci. Atmošku to však malo fajn, bolo to tajuplné a napínavé. Kuknite si, keď máte nervy ok.

Grimsby (2016)

Tých fanušíkov, ktorí zomierajú za loptokopateľov som nikdy nechápal, a z tých často vymletých štadiónových hláv mám zmiešané pocity. Ale komédia to bola veru riadna, typicky bajrovnovsky prehnaná a surová. Ale dobre som sa zasmial, aj bránica mi popraskala a preto sa nebudem tváriť, že fuj fuj.

Pád Londýna (2016)

Že Anglicko exitovalo, to vieme všetci - ale v tomto prípade to bolo akčne lahôdkové, akciu vyhľadávajúcemu oku lahodiace a ľahko stráviteľné. Pátosu a patriotizmu je tam veru habadej, ale aspoň sa to na nič netvárilo. Je to žánrovka ako vyšitá. Pochutnal som si.