S Pydlou v zádech (1985) (divadelní záznam)

I když tam bylo spoustu odkazů na dobu, ve které jsem ještě byl na houbách a tudíž mi pointa unikala, královsky jsem se bavil. Pan Dvořák je veličina jak hrom. Škoda, že si pak kazil reputaci na nejmenované komerční televizi.

Paranormal Activity (2007)

Blair Witch, Cloverfield - teď se k nim přidal i Paranormal Activity. Všechny tři u mě absolutní propadáky. Nevím, jestli to je tou kamerou, ale určitě to je nulovou atmosférou. Nejsem schopný pochopit, jak se u tohodle může někdo bát či být vtažen do děje. Paranormal Activity je navíc ve své podstatě naprosto nudný, oživení vždycky přinese až zatmění a ulehnutí do postele, kdy už se dá očekávat nějaká "akce". Bohužel. Ani zde není atmosféra, jen tma a nic z toho. Konec je pak napodobenina Blair Witch - nutno podotknout, že Blair Witchi sahá tak po pás. . . Lituji, ale opravdu se jedná pouze o hype.

Zombieland (2009)

Nemůžu se zbavit pocitu, že všechny možnosti, které se s tímto námětem otvírali, nebyli využity. Začátek je perfektní, ale ve chvíli, kdy se objeví šukna se ségrou, tempo upadne. Když pak přišla vložka (vtipná, leč neměla s filmem moc společného) s BM, říkal jsem si, že holt lepší už to nebude. Zachránil to až konec. Nic na tom ale nemění, že to byla prča, kde válel Woody. . .Trošku rozpačité čtyři hvězdy.

Náhradníci (2009)

Film se toho snaží říct hodně, ale dané téma vždy jen nakousne, a poté zahodí. Potenciál tu byl velký, ale Mostow z toho udělal rychlokvašnou jednohubku. Škoda.

Superman: Soudný den (2007)

Teda, rozhodování, jestli dát 3 nebo 4, mi dalo docela zabrat. Ne, že by na tom byl tenhle filmeček zase špatně, ale působí dost rozpolceně. Začátek je fajn, krátký úvod, pohoda. Potom přijde běsnící mela v podobě Doomsdaye - suprová ničivá akce, kde Supřík dostane hezky na budku. Pak se ale po Doomovi slehne zem a na řadu přijde "ten druhej Superman". Příběhově zajímavý vývoj, ale prostě Doom byl větší a víc-obav-nahánějící soupeř, takže z druhé půlky filmu už jsem byl docela zklamán. Ale s pár obměnami bych si tenhle příběh dokázal předtavit i v hrané podobě. PS: Luthor s kryptonitovým "boxerem" byl suprovej.

Volejte řediteli (1994) (pořad) odpad!

Manipulace. Navíc pochybuji o mentalitě tvůrců některých dotazů...Manželka mi tvrdí, že Ošklivku Betty ve skutečnosti hraje Julia Roberts. V titulkách je prý pod pseudonymem a poznáme ji teprve až zkrásní. Je to pravda? Pokud ano, musím pochválit práci maskérů. S pozdravem Alexander Guma.

Doodlebug (1997)

Ty jo, dost dobrý. Pointa mi pak sice po chvíli byla jasná, ale stejně mě to provedení uchvátilo. Dobrá atmosféra a kamera.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Film s naprosto triviální zápletkou, který však Scott svou režií roztlačil s takovou silou a rychlostí, jenž by mohla kupa ostatních filmů závidět. Musím uznat, že ačkoliv se valná většina filmu odehrává ve dvou místnostech, a že mluví téměř celou dobu výhradně dva chlapíci, film ubíhá rychle a téměř nenudí - nudí jen ve chvíli, kdy dojde na akční projížďku policejního kordonu městem. Docela paradox. A takovýchto samoúčelných scén je ve filmu dost. Nebýt výborně zahraných rolí (Washington i Travolta skvělí, Travoltovi navíc tyto záporné role sedí), šel bych s hodnocením hodně dolů.

G. I. Joe (2009)

Na Gamera to sice nemá, ale i tak je to totální hovadina. Přepálenější než dvojka Transformerů, blbější než Den nezávislosti, avšak kupředu se žene rychlostí TGV. Nemá to hlavu ani patu, žádného charismatického hrdinu, pochopitelně nepostrádá dvě hezké prdelky (Rachel Nichols s culíčkem mě dostala do varu), které jako jediné z obou týmů nemusejí nosit helmy. Naštěstí. . . Mdlá zábava, u které se zasmějete její stupiditě a digitálnosti, a ihned zapomenete.

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Docela slušnej nářez. Místy možná až trochu moc. Samotná hlavní zápletka je docela odfláknutá (na Zemi se řítí meteorit, čile náhodou celý z kryptonitu), ale to další rozvětvení, totiž spolupráce Batmana a Supermana, snažících se přijít na kloub záměrům prezidenta (!!) Luthora, který na ně poštval kupu dalších (ne)známých superdravců, už je lepší. Příběh je nadupaný akcí a superhrdiny, a jako takový uletí jako Supermanem vyflusnutý. Škoda, že to bylo místy přeplácané (ironmanovský Luthorův oblek už byl moc). Ale stejně nemůžu jít pod 4.