• Thriller

Kokain (2001)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov :) Už úvodná scénka diváka navnadí po vizuálnej i po hudobnej stránke (fantastickí Rolling Stones a ich Can't You Hear Me Knocking). Je to jeden z mála filmov, pri ktorých som bol na konci smutný, že už končí. Boston George je sympoš a myslím, že mu budete fandiť a navyše je tu očarujúca Penelope Cruz, ktorá svojími hereckými kvalitami príliš za Deppom nezaostáva, ale Johnny je Johnny :) Pre mňa jednoznačne plný počet :)

Za borovicovým hájem (2012)

Prvá polovica filmu plný počet, druhá polovica za 3.. A áno, je to už definitívne - milujem Evu Mendes :)

Telefonní budka (2002)

Skvelý napínavý thriller, ktorý vás nebude nudiť ani sekundu :) Pre tých, ktorí ešte nevideli, vrelo odporúčam :)

Tábor tygrů (2000)

Už v Tábore tigrov preukazoval Colin Farrell svoj talent (napriek tomu, že on sám vyhlásil, že ho prepil). V každom filme, v ktorom hral a ja som mal tú česť ho vidieť, som mu jednotlivé postavy uveril, ba čo viac, vždy som mu fandil :) Tábor tigrov je film veľmi zaujímavý, precízne zrežírovaný (Joel Schumacher je starý harcovník), Farrell je super rebel a vyzerá skvele, myslím, že ženy ho musia milovať :) No, ale na 5 hviezdičiek to nebude :)

Zabít tiše (2012)

Brad Pitt je síce ako vždy skvelý, ale to nestačí. Potešila prítomnosť Raya Liottu a tak isto dnes už nebohého Jamesa Gandolfiniho.. Je to priemerný film a bol som dosť sklamaný. Po druhom pozretí musim ísť s hodnotením o jednu hviezdu nižšie..

Opustit Las Vegas (1995)

Nicolasa Cage som nikdy príliš nemusel až dovtedy, kým som prvýkrat nezhliadol tento film (a myslím, že to už je dobrých desať rokov - veru čas uteká rýchlo..:) Myslím, že spôsob a dôveryhodnosť, akou stvárnil Nicolas túto rolu už nikdy neprekoná, proste je to jeho živtoný výkon a ja som mu to jednoducho zožral aj s navijákom :) Cage hrá scenáristu Bena, ktorý žiadnu budúcnosť nemá a nielen to, on ju ani nehľadá.. Plán je jasný - uchlastať sa k smrti.. Ben pije nonstop, pije za volantom, pije v bazéne pod vodou.. Niet divu, že za tento snímok dostal Cage Oscara.. Nepochybne mu náleží právom, pretože takýto výkon sa len tak nevidí - jasných 5 hviezdičiek :)

Okamžik zlomu (2007)

No musím povedať, že docela sklamanie.. Hopkins bez chyby, Gosling trošicku zaostával.. Čakal som od toho viac.. Zaujímavé sú naozaj len spoločné scény Hopkinsa a Goslinga.. Škoda..

Odplata (1999)

Moja srdcová záležitosť, dokonalý film, skvelí herci, fantastický Mel Gibson, ktorému som veril úplne všetko :) Atmosféra, hudba, kamera, to všetko je tu bez chyby. Vždy sa k tomuto filmu rád vraciam :) Jasných 5 hviezdičiek :)

Imigranti (2009)

Velke prekvapenie a Alice Eve je krasna :)