Jako za starejch časů

• SK název

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Vyviagrovaný Al Pacino v bordeli s ruskou štetkou? Prečo nie... Pohodová, jazzom podfarbená a starými kárami vyrekvizitovaná oddychovka, flegmaticky sa motajúca striedavo vtipnými epizódkami. Pacino s Walkenom pobavia aj vo filme, ktorý nikam nesmeruje, a ktorého zaver je vám jasný, nech sa ho scénárista snaží akokoľvek opakovane vyvracať. Najlepšie gagy zrejme nevymyslel on (ešte sa má čo učiť), ale ústredná dvojka.(24.4.2013)

V zásadě velmi dobře napsaný scénář (od dramatického základu přes jednotlivé scény až po - logické - vyústění) by dost možná skončil v šuplíku televizních inscenací. Fisher Stevens mu ale dokázal dát velmi důstojnou podobu. Kde má fungovat melancholie, tam se divák dojímá, kde má pracovat smích, tam film baví (především scéna „mrtvola je v autě“ se díky projevu Pacina stává téměř legendární). Není to nic nového, ale všechno dohromady tu vzácně funguje (včetně lacinějších fórků) a hlavně – ti herci! A teď nemyslím jen fenomenálního Pacina, který dává vzpomenout na Carlita Brigante, famózně rozpolceného Walkena a požitkářského Arkina. I ti vedlejší jsou do jednoho výborní. Lucy Punch jako ujetá bordelmamá, vždy usměvavá číšnice Alex v podání Addison Timlin nebo záporák Mark Margolis, každý dokázal svou postavu přivést k životu. Sledování Jako za starejch časů byla radost. I když ve mě musela trochu uzrát. Více zde.(4.4.2013)

• Matty

Šnečím tempem vyprávěný, do epizod rozdrobený a žánrově poněkud rozplizlý film, jehož přednosti začínají i končí u jmen tří hereckých veteránů. Jejich postavy jsou bohužel dost ploché a svým jednáním podivně nekonzistentní. Všichni tři oscilují mezi hardcore gaunery ze staré školy a sentimentálními páprdy, kterým ke štěstí stačí pěkná holka a dobře propečený steak. Snaha těchto charismatických vometáků udílet mladší generaci moudra vyznívá nejen velice nepřesvědčivě, ale také amorálně. Největší hrozbou pro ústřední trojku každopádně není hypertenze nebo srdeční arytmie, nýbrž šedošedě všední režie, držící se po většinu filmu v bezpečné „sit and deliver“ zóně. Náhlé vytrhnutí z klábosivého tempa videoklipově sestříhanou automobilovou honičkou je potom více rušivé než vítané. A nejde o jediný projev nejistoty režiséra, jak tenhle revivalový noční dýchánek zorganizovat. Schizofrenní snaha vecpat do jednoho filmu, ba co hůř – do jedné noci maximum gangsterských motivů (sex, drogy, násilí) a zároveň při tom melancholicky rekapitulovat promarněné příležitosti, způsobuje nevěrohodnost a pocit, že se všechno děje jen z potřeby scénáře, nikoli nějakého přirozeného řádu věcí. Tato „přednastavenost“ vede k tomu, že filmu chybí jakékoli pnutí, něco, co by neživému světu, v němž se odehrává, dodalo na závažnosti a poutavosti. „Zestařování“ klišé filmů o opětovném shledání kriminálníků je zábavné (vykrádání lékárny, šňupání prášků na tlak), ale ztrácí na síle s tím, jak film sám postupně do řady klišé zabředává. Pacino už by ty scénáře, které mu nabízejí, pomalu mohl začít číst. Dříve, než bude na důstojné završení úctyhodné herecké kariéry pozdě. 50%(6.4.2013)

Jednohubka s veľmi riedkym scenárom. Walken stále super, ale Pacina už tie roky skrútili ako tatranskú kosodrevinu, hlášky o ženských už v jeho podaní fakt znejú úchylne.(7.5.2013)

No z filmu jde sice melancholie a velký přátelství, leč to nebylo podpořeno dobrým stylem vyprávění. Docela by mě zajímala ta nejvyživnější událost v mladí Vala a Doca, protože takový přátelství musí přece prověřit nejedna silná událost, ale vše se odehrávalo jen ve dvou slovech typu "jako dřív", ale jak si udělat názor na chlápky jejich hlavní akcí jsou šukačky v bordelu. Konec se naštěstí nes v duchu na kterej mám slabost, tedy v prezentaci velkolepýho frajerství, když si k tomu připočtu Ala a Christophera v hlavních rolí, který svoje postavy zahráli maximálně možně, nakonec ty tři hvězdy tady vyškrábnu, ale myslím si, že scénař mohl navařit daleko lepší výživu.(8.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,310,031Tržby Celosvetovo $5,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $547,407 //počet predaných kusov 36,037Tržby za predaj DVD v USA $2,615,084 //počet predaných kusov 199,911║ pomalší dôchodcovský rozjazd, ktorý prvú tretinu takmer uspí ale našťastie sa to potom rozbehne na roztomilé dôchodcovské besnenie v medziach samozrejme /50%/(17.10.2013)

Gangsterští důchodci na tahu. I přes wtf scénu s pohřbem, kdy se dcera Alana Arkina chová fakt hodně divně je to fajn film. Čiší z toho taková pardálská prďáckost spojená s jemnou melancholií. Herecky je to fajn. Na zůčastněné pány mě furt baví se dívat a mě nejvíc bavily scény v "bordelu". Úplně to vidim v nezávislym létu na dvojce.(7.4.2013)

Asi jsem v přechodu neboco, ale u "obleků" už něco spadlo do oka i mně. Co na tom, že je to tu a tam trapný/nucený (žvejka) nebo nesmyslný (pohřeb), když je to TAK v klidu. ... Walken už se nabalzamoval před pár lety, takže ten je v suchu, ale jak moc až hodlá sejít Pacino, to těžko říct. (3,5*)(17.2.2014)

,,JE NAČASE NĚKOMU NAKOPAT PRDEL, NEBO SI DÁT ŽVEJKU… ŽVEJKY MI DOŠLY“...... /// Kámoši, jejichž život byl plnej špatnejch nápadů, tři staroušové, co nemaj času nazbyt. Nadešel čas splnit si poslední přání, zavzpomínat a dát sbohem. Ten hajzl Claphans si to totiž přeje…. Důchodcovská story, příběh jedný noci a kusu dne, ve kterým se dá zažít všechno. Společnost je to vcelku luxusní a ,,kluci“ stihnou pobavit i dojmout. Člověk jim ty kousky prostě věří. Věřte mi. 3* - 4*? Asi tak… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt dokážu utáhnout holku na soul (ne ten korejskej…. tanec!). 2.) Jsem na ty starý legendy. 3.) Thx za titule ,,Reqiuem“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(10.2.2013)

Jedním slovem DOKONALOST. Tři hlavní postavy jsou staří dědci, co se šourají po ulici pro polívku do automatu, proto nečekejte nějakej hektickej moderní film. Tady se to vleče jako tejden před vejplatou. Neruší to. Prostě se to hodí. V tom je to dokonalé, adekvátní, přijatelné, uvěřitelné, zábavné. Pac Alino roztáčí své charisma na plno a není v tom rozhodně sám. Smějeme se, bavíme se, napínáme se, a přestože se to tak s těmi důchodci táhne, ne-nu-dí-me se.(24.5.2013)

Tři staří přátelé a bývalí gangsteři, se starými zvyky a vzpomínkami v nové době, jedna pomsta a stylová divoká noc plná akce. 75 %(29.9.2013)

Zatím raději žvýkám než zabíjím, ale třeba až budu fetovat kyslík z láhve, šňupat prášky na tlak nebo obědvat viagru, tak změním názor. Musím smutně konstatovat, že mafiánští veteráni měli velmi pomalý rozjezd, ale s nástupem Hirsche do auta se vše změnilo k výrazně lepšímu a zábava nabrala na tempu. Škoda, že to nepřišlo o něco dříve, protože pak bych určitě nějakou tu sovětskou vlajku ve skříni našel a vyřízl z ní srpem ještě alespoň jednu pěticípou.(25.10.2013)

No jo, starí pardáli si strihli ďalší scenárik s roličkami šitými na telo :-) Je to celkom sympatické, také deduškovsko-gangstersky hrejivé predstavenie pre trio gaunerov so zmyslom pre česť. Či dá niekto tri alebo štyri hviezdy, záleží asi na úrovni dojatia. Mne postačia pekné 3*.(13.5.2013)

• ripo

Takú príšernú nudu vo filme som už dlho nezažil ...(25.1.2014)

It's time to kick ass or chew gum, and guess what? I'm all out of gum!(23.3.2013)

Old school. Tři borci na prahu smrti se schází ke své poslední akci. Pacino je po dlouhé době v roli, která mu padne. Taky si to pořádně užívá, ale králem tohohle snímku je Christopher Walken. To vnitřní pnutí, které probublává jeho obličejem, nejistota a následně odhodlanost, vykrystalyzovaná ve finální čtvrthodince. Beru to jako předčasné stylové rozloučení, ikon stříbrného plátna. Říká se, že umíráme dvakrát. Jednou, když opouštíme tělo a podruhé, když poslední člověk, který nás znal, naposled vysloví naše jméno.(9.2.2013)

• castor

Noční tah jako za starejch časů? To raději zůstanu doma. Na pomezí hned několika žánrů se ocitla tahle látka, nikde ale zásadnější díru do filmového světa neudělala. Na komedii je málo vtipná, s minimem trefných hlášek a dvojsmyslů, na drama je napsaná bez přidané hodnoty a hodně podle příručky, na krimi pak neobsahuje akci, kterou bychom si přáli. V každém z uvedených žánrů by jednoduše potřebovala být ostřejší, promyšlenější i údernější. Zápletka je skrz naskrz prostá. Staří psi tu ukazují, že z boudy nelezou jen kvůli žrádlu. Ale i třeba proto, aby vybrali lékárnu kvůli tabletám na erekci, ukradli luxusní káru, několikrát si pořádně nacpali břicha v bistru vnučky jednoho z nich, rozsekali mafiánské doupě a hlavně si pořádně zasouložili v bordelu. Hodně se tu mluví, hodně se vzpomíná, hodně se bloumá. A vlastně se tu skoro nic moc nestane. Pokud tedy divákovy ke štěstí nestačí fakt, že se o sešlé páprdy perou mladé krásné kočky. Chvíli fňukají, jak ten život utekl, následně chladnokrevně vymlátí pouliční gang, aby zase za chvíli udělali něco, co je už na hraně snesitelnosti (kupříkladu fóry o erekci). Navíc to, co naše trio způsobí, nepřináší pražádné reálné následky. Vše prostě jen vyšumí. Navíc se tu trestuhodně plýtvá hereckým talentem, protože se představí tři opravdu legendární herci. Alan Arkin se ovšem před kamerou moc neohřeje, Al Pacino místy skutečně vypadá a chová se jako někdo, jenž měl těsně před natáčením vážný úraz hlavy, takže mi jako největší frajer zůstává Christopher Walken. Ten v tomhle rozpačitém ohlédnutí za starou érou přidává tolik potřebné plusové body. Dvě hvězdy jsou asi kruté, ale fakt mě tahle látka bez chuti štvala!!(14.10.2013)

"Ty Vale.. je to jako za starejch časů. -- Ale, né.. je to lepší. -- Proč? -- Protože teď si toho umíme vážit." To je vidět. Al si prozřetelně naordinoval účinný doping. Walken s Arkinem jeho divoké počínání obětavě jistí. Je to přece tak snadné. Když máš rád život není zase tak nemožné zvítězit nad věčným soupeřem jménem Čas.(15.11.2013)

• Xmilden

Čekal jsem o něco větší švih a odvaz. Přiznám se že sledovat Al Pacina jak se pomalu každou větou loučí není pro mě zrovna příjemný zážitek. Na můj vkus tomu chyběl lepší humor. Přece si tvůrci nemysleli že se budu smát tomu že Al má intimní problémy obráceně. Nevím co sledovali ostatní, ale já jsem sledoval komorní příběh, ve kterém mě zajímalo jedině to, jestli na konci Walken sejme Pacina. 45% za značně unylý příběh a nulové tempo.(3.6.2013)

• Hunt

30%, tohle fakt nefunguje, špatně napsané, zrežirované - kdyby nebylo skvělého obsazení, tak bych to snad ani nedokoukal.(12.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17