Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Ako efekty sú mega dobré. Dokonca aj prvá polovica filmu je fajn. Problém je ale, že aj keď mal film veľký potenciál tak réžia a strih to komplet zničili. Neprehľadnosť bojových scén, totálna absencia emócie vo vrcholných scénach. Škoda preškoda. Mne sa ale zdá, že materiál by na to aj bol aby to bolo lepšie urobené. Nič som od toho nečakal tak som není sklamaný a bola to pre mňa oddychovka. 60%

Hotel Transylvánie (2012)

Veľmi jednoduchý príbeh. Jednoduché motivácie. Jednoduché zápletky. Krásne fungujú ako celok a sú doplnené skvelými nápadmi a vtipmi. Perfektný animák, ktorý je po všetkých stránkach naprosto funkčný. Odporúčam vidieť a hodnotím 95%.

À fond (2016)

Nestáva sa často, že film na ktorý vidím upútavku v tv si pozriem. Keď som ale zistil, že táto komédia je od N. Benamoua tak som šiel do toho. Je to veľmy dobrá svieža komédia. Oddychovka. Má dokonca v sebe aj kus napätia. Čudoval som sa prečo také malé hodnotenie. A myslím, že na konci ostane každí trochu udivení. Tak či tak, všetký motívy dotiahnuté, všetký postavy funkčné. Dobrý námet a preto hodnotím 70%.

Bezstarostný sex (2007)

Film je na oko dobrý. Ale vo svojej podstate je to odpad. Scenár je naozaj dobre napísaný. Dobrá je aj štruktúra filmu. A taktiež charakterové oblúky postáv. Problém mám s morálnym posolstvom. Sexualita je zložitá, to vie každý. Tento film ju podáva ako zložitú ale zároveň ju bagatelizuje na úroveň orgazmu. Ak je orgazmus iba vtedy môže byť láska. Proste škoda, že dobrý scenár bol trochu pubertálne podaný ale to sa odvíja asi od vyspelosti tvorcov. Hodnotenie 25%.

Návrat do budoucnosti (1985)

Tomuto filmu a vlastne celej trilógii (že je to trilógia som donedávna nevedel) som sa dlho vyhýbal. Išlo o taký vzdor mne vlastný. Toto je predsa povinná jazda a mne sa to nechce pozerať bol som však nesmierne prekvapený aké je to geniálne. Možno dvojka trochu slabšia ale som rád, že tento film existuje lebo rozhodne ovplyvnil mnohých ľudí, umenie, film, pop kultúru ... atď. Všetko krásne funguje, príbeh pestrý, postavy, plastické. Ako v tej dobe to muselo byť neskutočné vidieť v kine. Dávam 100%. (100% za dvojku a 100% za trojku)

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Willisa som nikdy nemal rád . Nikdy som mu neprišiel na chuť a možno aj vďaka tomu som nebol zaujatý do jeho starších filmových klenotov a nepôsobil na mňa tento film 50 percentne. Zasmial som sa dialo sa to čo sa malo diať. Dialo sa to presne tak ako sa to v tomto žánri diať má. Som spokojný. Rozhodne je to podarená dobre vybudovaná komédia. Hodnotím 70%.

Spása (2014)

Skvelá práca s postavami a ich vzťahmi. Skvelý scenár, réžia a herecké výkony. Zomrelo veľa ľudí aj dobrý aj zlý ale konec koncov myslím, že v rámci príbehu umreli tý správny. Čo mi vadilo boli akože nočné scény, ktoré boli točené zrejme za krásneho slnečného dňa a následne stmavené. Bolo to vidieť na ostrých tieňoch, ktoré v noci nevznikajú. Možno to bol ale zámer. Mikkelsena mám ako herca veľmi rád a keď som videl jeho výraz v dostavníku tak byť zloduchom iba sedím ďalej a šúcham nožičkami. Rozhodne hodnotím za 80%.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Chápem, že je to čistá žánrovka, že tu netreba riešiť fyziku (fuck the physics) ale aj tak si myslím, že je to odpad. Ako radšej pomôcť ukradnúť nukleárne kódy ako ohroziť svoju "rodinu"? Nein, nein. Vin Diesel nie je podľa mňa dobrý herec a myslím, že akčný herec nie je už vôbec. Možno keby som kdesi s Papradna a mám vytunenú oktávku tak som z toho niekde inde. Stačilo by možno vniesť iba trochu vnútornej logiky do príbehu. Vďaka ponorkovej scéne, prestrelke z dieťaťom a niekoľkým ďalším dobrým nápadom dávam 40%.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Sú proste chvíle kedy si treba priznať, že niektoré filmy a niektorí tvorcovia sú chore/í. Prečo majú tzv. umelci alebo odborná verejnosť stále sklony glorifikovať takéto zbytočné, nefunkčné a morálne a emočne zlé "diela". Uznávam aj drsné a nejak zvrhlé filmy. Musia ale mať presah. A toto aj keď je to "obžaloba režimu" tak je to skôr režisérové onanovanie nad svojimi homosexuálnymi komplexmi a chúťkami. A spomínaná obžaloba je skôr v rovine, aby sa nepovedalo, že som len úchyl... Jedna hviezdička je za to ako dokázal spojiť brutalitu a zachovanie noblesy. 10%

Centrální inteligence (2016)

Čudujem sa, že má tento film také malé hodnotenie. Je zábavný, akčný, plný nápadov a do poslednej chvíle si človek nie je istý ako sa veci majú. Dokonca aj happy end na konci plný pátosu je dobrý. Veľmi som sa bavil a na tomto filme mi nič nevadilo. Mala to byť komédia a to splnila. A ladvinka je genialna. Dávam 85%.