Už je tady zas (2015)

Dlouho mi trvalo než jsem připustil, že vybraný herec je ten pravý. Přišel mi moc mladý a vysoký. Bruno Ganz by byl pro tuto roli tím nejlepším kandidátem. Ale chápu, že by tím asi zesměšnil roli ve filmu Pád třetí říše. Na filmu se mi líbí dvě roviny filmu. Komedie s vtipným strýčkem Ádou, který je vlastně takový sympatický pán, který chápe starosti svým německých oveček a je připraven jim pomoci. Zhruba do třičtvtě filmu jsem s ním naprosto souhlasil a silně mě svrběla pravá ruka. Islamismus do Evropy prostě nepatří a lidi nad sebou pevnou ruku potřebují! Jinak mají tendenci kecat do všeho, aniž tomu rozumí. Neustálé obviňování slušných lidí z xenofobie, místo aby politici hájili především zájmy vlastních lidí. A potom jsou rozčarování z toho, že přijde další Hitler, který má chuť a odhodlání dát věci "do pořádku". Co mě ale velmi překvapilo, že ve chvíli, kdy ve filmu strýček Áda přestane žertovat a začne některé dost tvrdě stírat, cítil jsem nepříjemné mrazení po těle a takové divné ouzko na hrudi. Celý film se láme právě ve chvíli, kdy navštíví židovskou babičku a dále potom v autě. Vtipná nálada byla ta tam a já byl rád, že ten pán už nějaký rok neexistuje. Pokud ale demokracie v Evropě bude pokračovat jako doposud, jsem přesvědčený, že povstane z popela a opět se vrátí. Ne ale tak vtipně jako v tomto snímku. Skvělý film! Plný počet!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

NUDA, NUDA A 100X NUDA!!! Tak utahaný a nudný film jsem ještě neviděl. Z prvního dílu jsem byl nadšenej a těšil se na dvojku, právě proto že to mělo spád a stále se něco dělo. Ale jak může někdo říct že dvojka je akčnější. To už Gravitace byla zajímavější a to se tam skoro nic nedělo. Dlouhé ukecané pasáže, které příběh vůbec neposunou připomínají spíš nějakou extended verzi na bonusovém disku. Jedinou hvězdičku dávám za souboj Gandalfa se Sauronem. Jinak až se jednou budu koukat na všechny díly, tak dvojku rovnou přeskočím. Opět se ukazuje jak snadné je z ovcí vytřískat spoustu peněz za zbytečné natahování tak jednoduché pohádky. Škoda peněz za kino.

České století (2013) (seriál)

Na seriál jsem se těšil. Ale celé to spíše působí jako levná inscenace, protažená do obludné délky bez obsahu. Hlavně že jsme viděli penis E. Beneše. Čekal jsem drama ve stylu Noc rozhodnutí o Háchovi, nebo Dny zrady. Bohužel nic takového se nekoná. Proč se 3tí díl odehrával jen v Anglii? Proč to nebylo proloženo aspoň krátkými záběry z Terezína? Z atentátu na Heidricha? Na Háchu v Praze? Lidice? Asi by to bylo pro ČT drahé! Tak radši budeme 15 minut koukat jak Beneš jí jablko. A pak omluva tipu že to není dokument. Jestliže někdo točí o historii ČR tak by to asi trochu dokument být měl a může být klidně dramatický. Ale tohle je bohužel nuda, navíc co je u ČT zvykem, naprosto bez hudby, která by tu atmosféru více vygradovala. Velký obdiv nad výkonem Trojana. Ten svojí práci dělá opravdu pořádně!

Číslo 9 (2009)

Nadšení od začátku do konce. Postapokalyptické drama, které se nevleče a jde hned na věc. Ke konci mě to dostalo a já bulel jak malej. Prostě hadroví panáčci a zvířata ve filmu umírat nesmí! :-) Je škoda že když někdo ve snímku ukáže pravou tvář lidí ( devastují, terorizují a ničí tenhle svět) tak většinou sklidí kritiku za prvoplánovitost a ekologickou agitku a další bláboly. Soundtrack si občas pouštím dodnes.

Gambit (2012)

Je škoda že nejlepší z celého filmu je trailer. Na snímek jsem se moc těšil, protože mám Alana Rickmana moc rád a trailer nabízel kopu zábavy, kde se budu smát až do konce. Bohužel. Výsledkem je prázdná nuda s občasným pokusem o rádovtip. Nedávno jsem viděl originální verzi, která byla daleko lepší.

Gravitace (2013)

GRAVITACE V IMAXU - moje recenze Nejdřív začnu tím pozitivním a negativa si schovám až na konec. Film mě nadchnul. Sandra hraje na maximum jako vždy a co dělá jí opravdu věříte. Film nikam nespěchá a dává divákovi prostor se vžít do jejích pocitů a prožívat to s ní až do konce. Scény kdy se něco podělá jsou velkolepé, efektní a díky minimálním střihům si je pořádně vychutnáte. Finále filmu má dobrý hudební podklad. Pro lidi co jsou zvyklí jen na akční filmy typu Expendables se nejspíš budou nudit. Ale my co máme rádi emoce to vydržíme a užijeme si to. Samotný soundtrack jsem si hodně oblíbil i když je v první polovině docela děsivý aby se ke konci proměnil v epicky snový "orgasmus" ve stylu Tomase Bergersena. Hodnocení filmu: 10/10 Teď ty negativa: A to je úroveň kin v poslední době. Člověk si řekne IMax - uaaauu to bude epický! Ano cena je vskutku epická! 224Kč za 90 minut filmu. Před filmem půl hodiny reklamy. Je to nutné při takové ceně vstupenky? Největší 3D bylo Imaxovské intro s čísly, na které se vždy moc těším, neb je to to nejhezčí z celého výletu do Prahy ale ve filmu je 3D doslova nulový. A když už něco lezlo ven tak to bylo stejně mázlý! Všechny záběry kde se kamera hýbe byly mazané, a já byl rád že radši čtu titulky než abych si ničil oči. Hlasitost byla neuvěřitelně naplno, a to i já, který při filmových projekcích likviduje sousedy padáním lustru ze stropu jsem to nemohl vydržet a zacpával si uši! Ten první šok nastává hned ze začátku při nápisu Gravity a pak asi 15krát. A jak už to tak bývá při 3D filmech, je obraz tmavý a mdlý. Shrnuto: 3D smysl nemá, protože to filmové společnosti flákají. Vyjímkou je animák Sammyho dobrodružství a prezentační videa od výrobců 3D televizí s barevnými míčky a rachejtlemi co vám lítají po obýváku. A to je za ty roky sakra málo! Imax už není co býval, a kvůli největšímu plátnu na světě a " křištálově čistému obrazu" který jde díky digitalizaci kin do háje protože promítají filmy jen ve 2K a ještě to drze zoomují na celé plátno, to nemá cenu! Vykašlete se na kina a pořidte si projektor! :-)

Muž z oceli (2013) odpad!

proč odpad..... v 90ti% rozklepaná kamera i v případech kde se nic neděje. V akčních momentech kamera nazoomovaná příliš blízko a člověk vůbec nevěděl kde jsme a co se zrovna děje. Záběry kde padaly mrakodrapy a devastovalo se město by si zasloužili více sekund a z větší dálky. Vlastně celý film. Silně mi to připomíná stejně nekoukatelné Transformers 2. Velké finále není nic jiného než, jak tu někdo napsal, digitální bordel. V závěrečné bitvě ve vzduchu jsem s nostalgií vzpomínal na Matrix Revolution, kde tam záběry a jejich návaznost aspoň měly logiku a divák si je mohl vychutnat bez toho aby se kamera věčně klepala a zoomovala až do zadku hlavních hrdinů. Epika se tedy nekoná a tenhle styl filmování spíš oběžuje, než aby bavil. Škoda :-(