Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

[imdb: 7.5/10] | me: Veľmi milé prekvapenie. Jednoznačne radím Ghost Protocol na prvú priečku spomedzi ostatných MI. Je to svieži, primerane impossible akčný film pri ktorom si človek dobre oddýchne. Výborne využitý rozpočet sa odzrkadlil v efektoch, gadgetoch a jednotlivých prostrediach. Humor zastáva svoje miesto a akurátne odľahčuje jednotlivé situácie. Samozrejme - je to Mission Impossible a aj tu sa nájde pár zbytočností, ktoré sú v celkovom spy-koncepte až príliš prostoduché, ale nie je ich veľa a na celkovom spirite filmu nespôsobujú žiadne veľké škody. It's not like any mission is gonna be rougher than the last one, is it?

Jump street 21 (2012)

[imdb: 7.5/10] | me: Divoká záležitosť, ktorá kombinuje faktory teenage- spolu s police buddy- movies kde šialenstvo rastie exponenciálne s ubiehajúcim dejom až do rozmerov, ktoré som fakt nečakal :) Práve vďaka gradujúcemu tempu, nezmyselnosti a cameu Johnnyho Deppa je tento film zaujímavým kúskom, ktorý pobaví svojským štýlom. [3 a pol *] Hey! stop fucking with Korean Jesus! He ain't got time for your problems! He's busy... with Korean shit!

Stud (2011)

[imdb: 7.5/10] | me: Skvelé herecké predstavenie Michaela Fassbendera, ktorý sa ukazuje byť veľmi všestranným hercom. Film o sexualnej zvrátenosti a hraniciach medzi akceptovaným a spoločensky zvrhlým sexuálnym apetítom a spôsobom jeho ukájania. Zaujímavý snímok o rôznych pohľadoch na túto citlivú tému vo výbornom autentickom podaní hlavných predstaviteľov. You can't even clean up after yourself. Stop playing the victim.

Once (2007)

[imdb: 8.0/10] | me: Malý dojímavý snímok plný citlivej hudby, ktorá tvorí gro celkovej atmosféry. Soundtrack je vždy neoddeliteľnou súčasťou filmu, ale v tomto prípade platí, že film je to čo doprevádza a vypĺňa soundtrack - a to subtílne, jednoducho ale veľmi milo a príjemne. ... Citlivá záležitosť, ktorá spĺňa svoj účel. What's the Czech for "Do you love him"?

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

[imdb: 7.7/10] | me: Veľmi slušný návrat borcov z prvého dielu. Film je dostatočne vtipný - striedajú sa v ňom extra silné pasáže s miestami, ktoré nemajú až takú silu až po typické klišé. Avšak vždy keď to už zaváňa nevýraznosťou a obyčajnosťou tak príde nejaká kvalitná "bomba", na ktorej sa človek dokáže dobre pobaviť. Veľkým plusom je návrat všetkých hviezd z pôvodného super dielu vďaka čomu to celé divák vníma síce už inými - dospelejšími očami, ale o to intenzívnejšie. Takéto návraty ma teda vedia potešiť. [3 a pol *] I once caught Steven sticking my hairbrush up his ass. It wasn't the handle side either.

Nezvaný host (2007)

[imdb: 7.7/10] | me: Citlivý harmonický film, ktorý sa dotkne človeka na správnych miestach. Film ma vhodne zvolenú stopáž a herecké obsadenie ladí s myšlienkou filmu. Dotýka sa podstatných tém emigračnej politiky USA, ale iba čiastočne a v takej miere, ktorá je v celkovom meradle pre film len prínosom. ... Veľmi príjemná záležitosť. Oh shit! We have to get home! Zainab's gonna kill me, I'm on Arab time again.

Tintinova dobrodružství (2011)

[imdb: 7.6/10] | me: Kvalitná rozprávka s veľmi šikovným príbehom. Technicky vo svojom štýle zvládnutá vynikajúco. Nemôžem povedať, že každá momentka a každý vtip vyšiel, ale čo sa podarilo takmer dokonalo je zabezpečiť správny náboj. Celé by som to prirovnal k animovanému mladému Indianu Jonesovi, ... pričom vďaka tomu, že sa jedná o rozprávku človek si bez problémov a predsudkov vychutná aj svojské nezmysly. To think, all it took was one day in the Sahara! Congratulations, Captain, you're sober!

Den zrady (2011)

[imdb: 7.4/10] | me: Režisérsky a herecky výborne zvládnutá záležitosť. Kombinácia Clooney, Gosling, Giammatti a Hoffman je nepriestrelná a dáva filmu ďalší rozmer. Film sám o sebe, čo sa myšlienky týka, nie je nijako prelomový, ale je vynikajúco spracovaný a veľmi dobre sa na to celé pozerá. 101 minút zbehne ako voda a človek má príjemný pocit z dobrej filmariny. All the reporters love you. Even the reporters that hate you still love you.

Děti moje (2011)

[imdb: 8.0/10] | me: Film o životných hodnotách, rodine a putách... o tom aké to môže byť komplikované a bolestivé ... a zároveň zvláštne vtipné. Vzťah otca a dcér a ich vzájomné hľadanie spoločnej cesty v celkovo príjemnom spracovaní so zaujímavým príbehom. Je to pekný, no nie výnimočný film, ktorému však na kvalite jednoznačne pridal výkon a účasť Clooneyho. Nerozveselí, ale má niečo do seba. What is it that makes the women in my life destroy themselves?

50/50 (2011)

[imdb: 8.0/10] | me: Ono to vôbec nie je komédia, pretože rakovina sama o sebe vôbec vtipná nie je. To, čo sa však v tomto filme podarilo veľmi slušne je ukázať spôsob akým môže mladý človek týmto obdobím od oficiálneho zistenia až po ... prechádzať. Momenty, ktoré môžu vyznieť v danej situácii vtipne, či situácie samotné vedia trošku rozveseliť, ale v celkovom dôsledku ide vždy len o rakovinu. Tento film predstavuje správne vyvážený mix aj najmenšieho posledného životného optimizmu a tej obrovskej ťarchy, ktorú či už po fyzickej alebo psychickej stránke so sebou táto choroba prináša. Je to "komédia", ktorá veľmi nerozveselí, ... ale ako film poteší. No one wants to fuck me. I look like Voldemort.