Písně bardů (2010)

Nevzpomínám si, že bych někdy viděla film jako je tenhle. Trocha cestování, trocha humoru, trocha univerzálních mouder starších, ale podaných jazykem novodobého světa, nádherná hudba, která z hlavy jen tak nevymizí.

Sherlock Holmes (2009)

Jedna hvězdička za skvělou hudbu a jedna za starý Londýn - rozestavěný Tower Bridge a Picadilly Circus bez slavných reklam.

Stmívání (2008)

Už knížka mi přišla bezduchá a prvoplánovitě teenagerovská. Ale když jsem viděla film, v duchu se knize omlouvám. Kniha je aspoň nabitá emocemi, které člověka, i když trochu nedobrovolně, nutí u knihy zůstat a hltat jeden řádek za druhým, dokud se neprokouše všemi čtyřmi díly. Ale film je totálně prázdný, Jako by to byla nějaká osnova, jako "Tady nemáme moc času, takže to vezmeme letem světem - je to o tomhle a o tomhle a dopadne to tak a tak." Žádné napětí, žádná romantika, žádné překvapení, žádný strach. Nic. Robert Pattinson tomu dává korunu - nejen, že jako panák vypadá, ale ještě stejně prkenně i hraje. A jestli to, jak vypadá ve filmu Rose, má být elfí krása, tak já jsem čínská princezna.

Muž na Měsíci (1999)

Nevím vlastně, co bych tomu filmu vyčetla, ale možná je to tím, že nechápu, co bylo na Kaufmaových vystoupeních vtipného. A humor jeho druhého já je ještě trapnější, pokud to vůbec jde. Proto se nemůžu ani bavit u filmu, který je toho "humoru" plný.

Předčítač (2008)

Tedy taky jsem z toho filmu nebyla zrovna odvázaná, ale dost mě zarážejí některé komentáře, například viz FosaCZ: "...film se absolutně nesnaží objasnit příčinu jejího jednání." A to není sám. Tak mě napadá, že film vypli v půlce, nebo byli po hodině romanitky tak otupělí (což mě teda hrozilo taky), že ho nevnímali.

International (2009)

Nejslabší Tykwerův film, doufám, že to tak zůstane a nečekají nás slaboty ještě větší. Krásná kamera a hudba, ale jinak nuda. Vychvalovaná přestřelka byla pro mě prozměnu nuda, nuda, nuda, protože jsem film nesledovala jako fanynka špionážních nebo gangsterských filmů, ale jako fanynka Toma Tykwera. Jediné dvě minuty, které dávají filmu smysl, pak zmršil český distributor (nebo kdo to má na starost) tím, že je nepřeložil do češtiny.

Z odstupu (2009)

Čekala jsem něco jako detektivku, decentní thriller, ale dostala jsem mnohem víc - dávku černého humoru, zvraty, které se lidé v sále neudrželi nekomentovat. Bohužel znázorněná denní rutina místy nenudila jen hlavního hrdinu, ale trochu i mě. Jediná vada na kráse.

Výprodej! (2008)

Vtípky a narážky mířily do černého, univerzální humor o jedné fiktivní nadnárodní společnosti FONY (nebo že by se jmenovala snad trochu jinak? ;-)) a penězích a lidech vůbec.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Malá rekapitulace: jednou jsem se trochu lekla, 10 minut jsem se smála těm dvěma vedle mě v kině, kteří dostali záchvat smíchu z toho, jak to Hagrid po pivu zalomil, jednou jsem se zasmála nejapnému vtipu se zvracením, kterými za normálních okolností pohrdám. Zbylý čas jsem věnovala skládání noh pod sedačkou tak, aby mě pokud možno nebolely kolena a přestal bolet zadek. Vůbec jsem se za celých 153 minut nenudila, jen si nedokážu vzpomenout, proč. Jo a Brumbál to docela slušně umí s ohněm!

Puškvorec (2009)

Nejpůsobivější z celého filmu je vyprávění Krystyny Jandy o nemoci a smrti jejího manžela, na druhou stanu neustálé vytrhování z příběhu filmu a vkládání těchto vyprávění K. J. působilo dost rušivě. Film jako takový není špatný, ale je vidět, že je natočený podle povídky - kratší zpracování by mu jedině slušelo, tohle bylo dost rozvláčné a nudné.