Vize (2006)

Spíš komorní příběh, kterým se většinou vyhýbám. Tento je okořeněný trochou černého humoru ve chvílích, kdy si uvědomíte, jak jsou sitace na plátně bohužel pravdivé. Jinak na mě příliš rozvleklé.

Lady Chatterley (2006)

Marina Hands, představitelka Lady Chatterlay, zahrála svou roli opravdu skvěle. Proměna od stydlivé lady, která se vyděsí pouhého pohledu na myslivce bez košile, k nevázané, vášnivé a rozpustilé mladé dívce je pozoruhodná. Téměř o ničem jiném však tento tříhodinový snímek nepojednává a jde vždy o věci nezbytně nutné k pochopení důvodů chování Lady Chatterley. Musím říct, že já osobně jsem se u filmu dost nudila.

Msta (2006)

Režisér uváděl film jako kazašský příběh Romea a Julie. Žádnou romantiku ale rozhodně nečekejte, kromě několika prvních minut je děj věrný názvu filmu (v češtině kek znamená msta). Pokud vás ovšem zajímá dávný život Kazachů a zejména pak způsob, jakým mučili své protivníky, bude to pro vás zajisté to pravé :-)

Venkovský lékař (2007)

Hned v prvních minutách se mi vybavily báchorky Inuitů ilustrované Velíškem - příběh i obraz podobně morbidní, tajemné, syrové, zvláštní. Určitě stojí za to vidět.

Soutěžící (2007)

Přemýšlíte o půjčce v bance? Po shlédnutí tohoto filmu si to možná rozmyslíte :-) Rychlý spád děje, děsivá reálnost příběhu, to všechno vás dostane. Režisér využívá i černobílých záběrů nebo jakési fotoshow.

Temný jelen (2006)

Rodinná minulost se mi nezdála zdaleka tak tíživá jako současnost. Film je opravdu velmi, velmi temný - bláznivá má být matka, ale ve filmu se tak spíš chová její dcera a také současná milenka otce. Autonehodu bez následků a milenecký trojúhelník asi zažil nejeden z nás, přesto jsem se nesetkala s tím, že by to kdokoli takto dramaticky řešil celý život... Mnohem přínosnější mi ve filmu přišlo srovnání mezi bohatými rakouskými turisty, kteří zaplatili za lov na farmě pro pouhou radost, a poměrně chudší lotyšskou rodinou, jejíž členové nemohou brát ohledy na city Riy, aby nepřišli o peníze za lov.

Kabul Express (2006)

Po shlédnutí filmu jsem dlouho myslela na to, že zdaleka ne všichni Tálibové jsou zločinci a zdaleka ne všichni netálibové jen pouhé oběti, hlavně mstít se po pádu Talibánu uměli opravdu vynalézavě. Ale tak je tomu asi vždycky, jen na to trochu člověk zapomíná pod mediální masáží a jednostrannou politickou propagandou. Obzvlášť konec filmu byl pro mě opravdu ohromující. Občasné vtípky, které tu někteří vytýkají, sice mohou působit trochu "znesvěcujícím" dojmem, ale mě se zdálo, že vnesli příjemné osvěžení a dobrý kontrast k vážným situacím, film tak nepůsobil vůbec pateticky. Uznávám, že je ale vychutná spíš člověk, který shlédl alespoň pár bollywoodských filmů s nejslavnějšími hvězdami, protože pak mu narážky na jejich jména něco řeknou.

Cesta z města (2000)

Tak tenhle film jsem si v půjčovně půjčila přesně třikrát. Říkáte si jistě: "Proč proboha dává jen 1 hvězdičku filmu, který se jí libil tak, že si pro něj třikrát zašla až do půjčovny a zaplatila za něj?" Ono je to zatím takhle: Koukám, co bych si půjčila, když vtom mi padne do oka DVD Cesta z města. A já si myslím: Ten název je mi nějaký povědomý, asi jsem to chtěla vidět. Přijdu domů, vložím do přehrávače a při prvních scénách mi to dojde: A SAKRA!!! Musím uznat, že v jistém smyslu je tento film opravdu výjimečný.

Devdas (2002)

Seděla jsem, zírala a nevěřila, že tohle může být konec! Když pominu scény, kde Shah Rukh Khan nesnesitelně brečí (bohužel dost často), je to opravdu nezapomenutelný zážitek.