Tenkrát na východě (2000)

Škoda tak hloupoučkého příběhu, protože co se týče ostatních věcí, je tato chanovka velmi dobrá.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Musím souhlasit s drtivou většinou kladů, které jsou na filmu vychvalovány, ale přestože se dá použít i výraz mistrovské dílo, rozhodně mi to nepřipadá jako dokonalý film. Někdy je možné nechat se unést, zde by to bylo určitě kvůli perfektnímu vystavění jednotlivých scén a vyváženosti obsazení ústavu, ale jako úplný film to na mě nepůsobí ať dělám co dělám. Amadea mám mnohem radši.

Čistá duše (2001)

Stylově čistý, chtělo by se říct téměř dokonalý film. Schází mu ale něco navíc, šťáva, která by ochutila dílo jako celek. Takhle nezbývá, než se zařadit na konec zástupu obdivovatelů hereckého ansámblu. O Jennifer Connelly nepochybuji-jednou z ní nejspíš bude velká a skvělá Herečka. Zatím však vedle Herců se jmény Russell Crowe či Paul Bettany bledne. O Russellovi asi není třeba nic moc říkat, to se musí vidět. Ještě snad více mě ale zaujali Ed Harris a Paul Bettany, --- *SPOILER* --- kterým jsem až do poslední chvíle nevěřil, že jsou pouze výplody fantazie. Prostě jsem chtěl, aby byl Charles skutečný a nesmířil jsem se s jeho skutečnou podstatou, téměř do samotného konce filmu. Velmi tím oba napomohli vykreslit tu ztrátu, kterou Nash prožil, když přišel o svůj "druhý svět".

Věc (1982)

Jakási horší variace na vetřelce. Po tom úvodu jsem čekal vážně něco víc. Russell je hustej, ale to bohužel s tímto filmem nemá nic společného.

Saturnin (1994)

Skvělé. Kouzelní herci. Nečekaně dobrá adaptace.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Sluha dvou pánů snad pod tři hvězdčky zahrát nejde. Takže tuto inscenaci nechválím, Donutil mi na Truffiho nesedí.

Příběh rytíře (2001)

FIlm, který velí: pojďme se bavit. Bez ohledu na to jestli si zrovna hrajeme na opravdové city, historickou věrnost, hrdinství. A to se pak člověk baví a zjistí, že se kouká na celkem slušného hrdinu, jehož city si nezadají s city některých hrdinů z vážných filmů a dokonce nějaké ty historické spojováky se najdou, i když jsou pojaty co nejvolněji. 89% (poznámka pod čarou: považuji se za velkého fanouška skupiny Queen i Davida Bowieho a přesto nemám pocit, že by byli nějak znehodnoceni...třeba to nebude tak zlý lidi, stačí se na to koukat stejně jako tvůrci s nadhledem)

Dokonalý trik (2006)

Batman, Wolverine, Smeágol, Ziggy Stardust, Jordan Two-Delta(no dobře, teď už trochu vařím z vody ;), ti všichni v jednom dokoknale napsaném a snad ještě lépe zrežírovaném filmu o síle riavality. jou.

Řetězová reakce (1996)

Tři sympaťáci v celkem průměrném akčním thrilleru = 3*

Dobrodružství létající okurky (1993)

Nebudu vám nic nalhávat, tenhle film jste neviděli, protože teoreticky nemá co říct a neexistuje příliš důvodů, proč by ho měli třeba vysílat v televizi nebo co já vim. Přesto nehodnotím úplně nízko, protože pár zajímavostí se přeci najde. Jde o příběh režiséra, jehož film Okurka se chystá do kin a on očekává propadák. To mu ale nebrání v tom, aby během tohoto očekávání chodil s mladou dívkou, prováděl nepravosti s fanynkami a žádal opět o ruku ex-manželku. Na videokazetě se píše, že je film vynikající (ani náhodou) kousavou (žádné kousance jsem po shlédnutí nanašel) komedií (haha). Spíš se jedná o pojednání na téma podprůměrný hollywoodský režisér, který sní o velkých filmech, místo toho natáčí hovadiny a nemá daleko k sebevraždě. V tomto směru je tedy film nejspíš nadčasový, protože takových tvůrců se vždy několik najde. A dále vyzdvihuji opravdu k dokonalosti dovedenou absurditu toho filmu, který tento zoufalec natočil - o zemědělcích, kteří vypěstují gigantickou okurku a vydají se v ní na kosmický let, jehož cílem je planeta, která z velké části připomíná náš svět. V tomto směru ale nechápu závěrečný happy-end, ve kterém se z filmu stane trhák. Nu, jak jinak, celkově je to totiž mizerně a nezajímavě natočené, tak proč by měl být zajímavý konec.