Znamení (2002)

Na Shyamalanovi zkrátka neujíždim a tudíž mě nenadchl ani jeho další, v mnoha ohledech ale další a stále stejný, film. Ale rozhodně to není úplně špatné.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

K dokonalosti to má daleko...na to se ale můžete úplně vykašlat a bavit se. Famózně. Kdyby bitva u Platají ve filmu pokračovala, tak bych se nezlobil, ale další takový film snad v nejbližší době nepřijde. Uškodil by sobě i třístovce.

Milujte svého zabijáka (2002)

pomalejší rozjezd střídá v momentě, kdy děj nabere obrátky, režisérská, kameramanská, herecká, zkrátka filmová exhibice, na kterou je radost koukat. bohužel tohle tempo George neudržel a snad ani udržet nemohl. třeba se to jednou, někdy příště, podaří...

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

škoda, že mentalita Johna Connora po druhém díle zařadila zpátečku a už to vůbec nebyl ten ulicí protřelý a inteligentní mlaďas. a škoda, že trojka tak rychle vyšumí z hlavy. jinak to bylo dobré.

Planeta opic (2001)

Tento film ukázal, že Burton není režisérem velkofilmů. I přesto se mi líbil.

Kull dobyvatel (1997)

Budu protiprouďák a řeknu, že Kevin Sorbo se pyšní diagnózou sympaťák typu B a díky němu odpustim filmu i ten příšerný trash-metal. Vyrůstal jsem na Herkulovi a žral ho, tak mě prosím nezabíjejte.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Poctivý Raimi(film) se vším všudy. Mystický a zároveň naivní, velkolepý a morbidní, přitažlivý, citlivý, znepokojivý a přesto s happyendingem. Moc toho nechybí.

Pýcha a předsudek (2005)

Nádherný, půvabný film. Musím extra vyzdvihnout úžasnou, nápaditou kameru a skvělé obsazení, do kterého zapadla i Keira. Vyniká rozumně starostlivý tatínek v podání Donalda Sutherlanda.

Hra (1997)

Předchozí dokonalosti se jménem Sedm se Fincher ani nepřiblížil a Douglas je hnusnej neherec(subjektivní názor). Přesto se jedná o nadprůměrný thriller, který zprvu trošku nudí, poté je chvíli strhující, před koncem se dostane na vrchol a v samotném v závěru trochu překvapí lehce banálním zakončením.

Fantom Paříže (2001)

Jako, mně je jasný, že tohle neni film na pětku, ale když jsem na tom byl asi dvanáctiletý v kině, hlouběji netknutý filmovým šílenstvím a "neznalý poměrů", totálně mě to dostalo a závěr mě překvapil. Když se na to podívám teď vidím toho moc, k dokonalosti to má daleko, ale přesto mám ten film rád a baví mě jako málokterý jiný.