Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak dobře dokáží některé děti hrát, obzvláště pak v hororu. Zajímalo by mě, jestli si z produkce nesou nějaké trauma. :-) Každopádně dobrý žánr, který je ale místy příliš doslovný a občas si pomáhá ignorací zřejmého faktu. Jako třeba že děti pokaždé přemůže zvědavost (zatímco většina by podle mě hledala nočník) a několikrát kolegyně siroty ignorují fakt, že nebohá jejich kamarádka řve na celý dům. Na horor to zas tak stresující nebylo, ale ani znalce neurazí. :-)

Duch ve stroji (2017)

Řekl bych, že více než hlubokomyslný příběh tady funguje vtáhnutí do atmosféry.Všechno je tu tak správně cyberpunkové, špinavé a přeneonované, že jsem dostal strašlivou chuť zahrát si jednu z těch mála cyberpunkových her, co vyšly či vyjdou. Podobné nutkání v mém případě znamená, že obal, čili atmosféra, zásadním způsobem funguje a dovoluje mi se ponořit hlouběji pod onu slupku. Tam je sice prázdno, ale jelikož jsem čekal po všech těch mrmláních okolo to absolutně nejhorší, tak jsem byl vlastně překvapený, jak málo blbé to je. Ano, nic světoborného, ale problém GiTS je v zásadě ten, že vychází z 20 let staré předlohy, na kterou mezitím stihly navázat jiné "kulťáky", takže chudák vlastně musí konkurovat něčemu, co sama pomohla nastartovat. To je těžký kříž k nošení. A asi se moc nedaří. Ale co na tom. V každém záběru je nějaký drobný detail, nad kterým jsem zaplesal, atmoška funguje, hudba je naprosto geniální a tak jsem mohl na chvíli vypnout mozek a jenom si užívat tu podivnou futuristickou exkurzi. Geniální dílo to není, ale řekl bych, že uplynulo dost času na to, abyste mu dali šanci. Může překvapit jedině příjemně.

The Evil Within (2017)

No je to přesně střed. Ten nápad, ten je v podstatě super, pointa kreativně bizarní a vlastně normální, ale... Studii na téma "kde se v nás bere zlo" bohužel hned v několika částech rozbíjí rozbitý scénář. Pokud by se jemněji pracovalo s některými situacemi a nebyly natočené strašně ve stylu "teď potřebuju, aby postava Y odešla na místo X, aby Z", tak by to bylo vynikající. Jenže těch prohřešků je tam příliš, takže se ta zaškobrtnutí nedají přehlížet. Čtyři hvězdy za nápad, ale pouhé dvě za zpracování. Škoda, mohl to být kult.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Nekoukal jsem na to asi ve správný náladě. Velká CGI stopáž filmu strašně škodí a abych pravdu řekl, nejvíc mě bavily scény, kde nebyla žádná auta. Pokud chcete dělat drahou kopii bondovky, musí ty fíky dávat smysl. Tady se pořád jen řeší, "jak do toho namontujeme ty auta" a nad nějakým smyslem se láme hůl. GTA V je oproti tomu realistický simulátor. Co podobnou slátaninu obvykle zachrání (a mé srdce pak zaplesá) je skvělý střih akčních scén, jenže jsem právě viděl pouhý "tovární průměr" a s velikým zklamáním musím konstatovat, že asi není jediná scéna, kterou bych měl tendenci zkouknout znovu, což obvykle o lecčems vypovídá. Statham absolutní hvězdou tohohle "spektáklu". Za mě "meh"

Assassin’s Creed (2016)

Jak já byl připravený ten film nenávidět. Veškerá ta anti-reklama okolo mi ho natolik znechutila, že jsem vlastně kouknul z pouhé zvědavosti, jak blbě to dopadlo. No a není to tak hrozný! Když pominu rozdíly, které jsou mi známy jako hráči (animus je skleněná rakev, ne robochapadlo, všude vizuálně zmiňovaný orel vlastně tak velký význam nemá) tak to byla vlastně docela fešná jízda. Akční scény jsou parádní a skutečně máte pocit, že se ti lidé mládí. Velké plus je parkour, který jsem s výjimkou několika filmů neviděl tak dobře zpracovaný. Akrobatické scény nejenže berou dech, ale vypadají (v rámci možností) proveditelně a jsou plné různých neotřelých tríčků (backflip o stěnu v jedoucím voze). Všechny bitky, až na tu finální, se navíc odehrávají v minulosti, stylizované a nádherně vymaskérovné době plné špíny, Templářů a chladných zbraní. Potud pět hvězd....tak...a teď "jenže"... Nevím, v jakém fofru vznikal scénář a jak vypadají režisérovy představy o střihu, ale těžko uvěřit, že na tomhle dělali tři scénáristé. Pominu-li některé nelogičnosti, které by se daly zkousnout v rámci iluze, tak závěr filmu byl naprosto zprasený a závěr závěru byl ranou okovanou pěstí přímo do rozkroku. Asi bych po nějaké fabulaci dokázal vymyslet, proč se teda ty postavy takhle rozhodly, ale na první dobrou je to taková ZHOVADILOST. Nechápu navíc, proč si autoři vybrali všemi hráči přeskakované a obecně nezajímavé prostředí současnosti. Ano, gró je vcelku originální, ale ve hrách o něj nikdy moc nešlo. Kdyby následovali příkladu her (ve vlastním provedení) a udělali příběh z minulosti, započatý a ukončený v minulosti, možná by bylo líp. Na druhou stranu, možná by se to zkazilo v tom, že krátké výlety do nelogické současnosti vám zdůrazní filmově a hudebně k dokonalosti vypiplané části ze Španělska. Žádné dlouhé proslovy, nudné scény, to si necháme do sterilního Absterga. Celkově vzato se však jedná o dobrý film na deštivé odpoledne a pokud nebudete čekat zázrak a nebudete příliš kritičtí, budete se dobře bavit. Takže za 3 z 5.

Božská Florence (2016)

Asi bych to vypnul, kdyby nebyl ten příběh tak roztomilý a kdyby....zatraceně...kdyby ústřední trio tak fantasticky nehrálo. Bez debat oscarové výkony.

Pasažéři (2016)

Ačkoliv chápu, odkud ty všechny trojky tady okolo plynou, musím se přiznat, že pro mne to byl čirý "guilty plasure". Atmosféra příjemná, Chris hraje sympaticky normálního nerda, J-Law zase ječí jako o život. Zápletka není geniální filosofické dílo, je to vlastně takový malý referát ze střední školy na téma "co byste udělali v absolutní samotě", ale bohatě to stačí. Všichni vypadají fantasticky, každou chvilku se různě scifácky mrkne (scéna s bazénem bez gravitace), vypudí se nějaká ta slzička a vše to dobře dopadne. Ideální i pro přítelkyně, které sci-fi neholdují. Jo a ten vesmír okolo vypadá skvěle. :)

Nerve: Hra o život (2016)

Asi bych si zatrojkoval, ale jednu hvězdu musím přihodit navíc, páč to má zajímavou myšlenku. Solidní 4 to ale nejsou, protože jsem se nemohl zbavit pocitu, že po táhlém a vleklém začátku (který je naprosto zbytečný, pokud jste viděli trailer) začal děj gradovat nějak velmi rychle. Finále ale zůstalo stát chvilku na místě, takže jste se mohli zamyslet, a úplně blbý rozhodně nebylo, líbilo se mi. Delší by ale film být neunesl, ta hodinka a půl je tak akorát. :-)

Hitman: Agent 47 (2015)

Ale jo. Dlouho jsem to odkládal, zvláště kvůli všem těm negativním hodnocením, ale nakonec to bylo dobré relaxové nedělní odpoledne. Všichni by chtěli toho pravého Hitmana na plátně vidět (všichni my hráči), ale látka je to těžká, zvlášť protože hry samotné nikdy o příběhu až tak nebyly a zase 90 minut nonstop akce bez podkladu by někteří neduživci zase sepsuli. Tady je akce tak akorát, nezapomnělo se konečně na ikonické převleky, celé je to přiblblé, ale dává smysl, no prostě relax. :) 4*

Fast & Furious: Supercharged (2015)

Jestli jste to viděli někde riplý na netu, tak vám uniká, o co jde. V první řadě musíte sedět v tom křesle, kde to s váma mlátí, lítá, otáčí se a různě kroutí, abyste pochopili, že je to prostě jednoúčelovka pro tuhle 3D atrakci. A je dobrá, lepší než Transformers (ale horší, než Simpsoni).