Rocky IV (1985) odpad!

Jak tomu Rockymu i ti Rusové fandili... Emocionálně jsem se na to fakt nenaladil, páč je to příliš schématické a naivní. Nutno dodat, že tento díl mnohým diváků konkuruje jedničce, která ale plytká není. Snad je tomu tak kvůli Apollově smrti a výrazným kontrastům mezi soupeři. Vesměs to je ale stejně umělé a nefunkční jako trojka.

Rocky II (1979)

Stále dějově funkční, ale nikoli nové a poněkud předvídatelné - je nám totiž jasné, že do toho ringu znovu půjde. Se samotným zápasem mám pak největší problém, protože choreografie není dost dobrá a občas jde vidět, jak je jsou údery hrané. Tentokrát je to však ještě znatelnější než v jedničce. Rockyho styl "otevřená náruč" navíc působí zle. Proč má ruce dole a brzdí soupeřovy údery svou tváří? Co je to za taktiku?

Rocky III (1982) odpad!

Vykonstruované a schématické.

Rocky (1976)

Viděl jsem v dětství, ale fanoušek se ze mě nestal. Nyní to ve svých 22 letech rewatchnul a překvapilo mě, že je to vlastně dobrý film. Díky bohu to není nikterak vyčpělé, povrchní a schématické, jak jsem se obával. Stojí to na postavách a samotný Rocky je kluk s dobrym srdcem, kterej sice není moc chytrej, ale dostane šanci ukázat, že v něm něco je. Funkční film i na dnešní poměry.

Dexter - H jako hrdina (2021) (epizoda)

Pořád nic moc. Sice se to už rozjíždí, ale je to tak samoúčelné a předvídatelné, že to na mě nijak nepůsobí.

Dexter - Studený start (2021) (epizoda)

Zdá se mi to poněkud levné a situace, v níž se Dexter ocitá nyní není tak půvabná jako situace, kde se nacházel před lety. Působí to poněkud samoúčelně a nechalo mě to chladným, ač jsem kdysi měl Dextera rád.

Vdovy (2018) odpad!

K ženským postavám jsem si nevytvořil vztah a celé mi to přišlo poměrně vykonstruované a nezábavné.

Gunda (2020) odpad!

Filmy o lidech se točí z nějakého důvodu. V dokumentech od Attenborougha bych však mohl na faunu a flóru koukat hodiny. Tohle byla ale bezobsažná (obzvlášť na poměr stopáře) mrdka, která je i formálně blbě uchopená. B&W tu nedává smysl. Při pohledu na ty portréty bučících kravích tlam jsem se ale od srdce dobře zasmál. Připadalo mi to humorné. Aspoň něco teda - to jim zas musím nechat. Jinak je to ale zbytečnej film. Nemohu říct, že si tam divák nic najít nemůže, páč to jde vždycky. Co se ale týká tvůrčího uchopení, tak Gundu chápu jako selhání, páč témata k divákovi takřka nepromluví.

Benedetta (2021)

Náběh na chytrou kontroverzní podívanou tam je, ale není to dostatečně obsahově prokreslené ani formálně vychytané. Tenhle film mohl mířit k něčemu umělečtějšímu, ale chvílema působí poněkud levně.