Nahá věda (2004) (seriál)

Seriál trpí hodně rozdílnou kvalitou jednotlivých dílů, proto dávám alibistické tři hvězdičky.

MacIntyre: Nejdrsnější města světa (2008) (seriál) odpad!

Jako první díl jsem shodou okolností viděl Prahu. Zbytek mě nezajímá, seriálu už totiž nevěřím ani půl slova. A to je u dokumentu fatální.

Zrozeni k zabíjení? (2005) (seriál)

Tvůrci seriálu si dali práci se sháněním informací a mají jich spoustu. Spíš jich mají zbytečně moc. Diváka tak zahltí i zbytečným balastem a seriál je tím pádem celkem nudný. Škoda, že to nezvládli líp.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál) odpad!

75% ??!!! Absolutně nechápu jak takovému hnusu může dát víc než jednu hvězdičku za odvahu. A to tady někteří odborníci jsou schopni do komentářů napsat perly typu : jsou uvedeny argumenty pro a proti, i skeptik musí být nalomen, odborníci se na nic nezmohli, není jiné vysvětlení, a podobné hovadiny. Pokud někoho opravdu zajímají fakta, ať si je najde na netu, nebo si zajde do knihovny. Budete překvapeni, jak se tzv záhady rychle rozplývají. Fuj, blééééé asi nejodpornější věc jakou jsem kdy v televizi viděl. Tendenčnější, lživější a demagogičtější než Major Zeman.

Kouzelný Balt (2009)

Zajímavý dokument o přírodě hned za humny.

Divokost Chorvatska (2010) (TV film)

Trošku slabší dokument. Přece jenom Chorvatsko je slušně zalidněná země.

Hroch: Divoká hostina (2011) (TV film)

Povedený dokument. Od svého kolegy Co žere slona se liší prakticky jenom stopáží a je to spíš lehce na škodu.

Co žere slona (2011) (TV film)

Lehce morbidní dokument, ale perfektní. Je na něm vidět, že to je profesionálně připravený vědecký projekt a navíc se zabývá spíš okrajovým tématem, které není běžně k vidění. Smrt jednoho je život pro mnohé.

Starověké objevy (2003) (seriál)

Parádně udělaný dokument. Kéž by tak vypadaly všechny. Myslel jsem si, že o tématu vím celkem dost, ale seriál mě rychle vyvedl z omylu :-).