Hořkých sedmnáct (2016)

Opravdu solidní drama-komedie, která v jádru ničím nepřekvapí, ale při sledování jsem se skvěle bavila a celý film mi utekl jako voda. Hailee Steinfield v roli sedmnáctileté těžko zvladatelné pubeťačky, která se chovala naprosto iracionálně byla bravurní. Sice je to jeden z filmů, na který za pár měsíců úplně zapomenu, ale i tak si zaslouží pěkné 4*.

Byt (1960)

Na oscarový Byt jsem se chystala hrozně dlouho. Po roce jsem si konečně našla volnou chvilku a zhltla jsem celý film jako malinu. Milý snímeček se sympatickým obsazením, skvělým scénářem je perfektní podívaná, která diváka lehko vtáhne do víru událostí. Potěšilo mě, že se děj neubíral typickou cestou předvídatelné romantické komedie. Proto zasloužené 4*.

Med (2010)

Pomalu plynoucí děj, bez komplikované zápletky dává celému filmu specifický meditativní ráz. Při sledování jsem si užívala překrásné záběry přírody a kvalitní práci s kamerou. V snímku je citlivě vykreslené pevné pouto mezi otcem a synem, které naruší otcova nehoda v lese. Za mě jednoznačně příjemná a ničím urážlivá podívaná, ale pomalé tempo mě maličko uspávalo, stopáž by mohla být klidně o 20 minut kratší.

Rašómon (1950)

Skoro každý z nás má sklon upravovat a přikrášlovat pravdu. Kurosawa perfektně vystihl nemorálnost lidského chování. Myslím si, že cílem nebylo vyřešit vraždu, ale ukázat různé úhly pohledu na danou situaci. Moje první a určitě ne poslední zkušenost s Kurosawou, kvalitní podívaná..4,5*.

Taxikář (1976)

Dusně depresivní podívaná. Scorsese vystihl prohnilou špinavost newyorských ulic, frustrující stereotyp, ve kterém hlavní hrdina žije na mě dopadl jako těžký kámen. S Travisem můžete chvílemi soucítit, pochopit ho, ale v nějakých momentech ho považujete za naprostého šílence. Vynikající psychologická analýza nešťastného člověka. Hudba skvěle vystihovala potemnělou atmosférou velkoměsta. Mimo jiné Robert De Niro a Jodie Foster byli skvělí, skoro jako vždy.

Loving Annabelle (2006)

Dlouho jsem neviděla něco tak nepřesvědčivě zahraného, obě hlavní představitelky byly už od pohledu nesympatické. Celkové podání námětu působilo ploše, bez emocí. Potencionálně dobré téma zakázané lásky ve výsledku působilo jako kýč s mnoha hluchými místy. Aspoň délka filmu byla snesitelná, kdyby měl snímek o 30 minut navíc, tak zaspím.

Nejtemnější hodina (2017)

Herecký koncert Garyho Oldmana, který postavu nejlepšího britského politika Winstona Churchilla ztvárnil opravdu nejvěrohodněji co to jen jde. Jeho herecký výkon zastiňuje zbytek událostí z filmu, děj působí příkře a místy až kýčovitě, například scéna z londýnského metra, která byla vážně maličko přestřelená. Podtrženo sečteno lepší 3*.

Návštěvníci (1993)

V některých momentech opravdu vtipně svižná komedie, ale bohužel jsou zde i špatné pasáže, kde humor překračuje hranice a přechází do nechtěné trapnosti. Za mě tedy slabší 3*.

Země jahod (2016)

Průměrné sociální drama, kde dva hlavní protagonisté prožívají milostné vzplanutí. Dějově se nejedná o nic speciálního, jak sociální tak i romantická linie jsou vylíčeny velice šablonovitě bez velkých zvratů. Při sledování jsem neměla pocit, že polští sběrači byli nějakým způsobem utlačováni, jednali nečestně, nedostali vyplaceno, to se mi zdá fér. Švédové se snažili sebekriticky vyjádřit postoj k cizímu národu, ale mám pocit, že se celá kritika vytratila někde v neznámu.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Bezduchá slátanina pro děti. Kromě děje i efekty občas opravdu pokulhávají, mytologické příšery působily tolik počítačově až je těžko uvěřitelné, že tato blbůstka vznikla před osmi lety. Abych pořád jenom nehejtovala, snímek měl i světlejší momenty a občas byl i maličko zábavný.