Návrat (2003)

Citlivě podaný příběh dvou chlapců a jejich znovu zjeveného otce. Můžeme zde vidět kontrastní vztah, který každý z chlapců zaujímá ke svému otci. Také vizuální stránka je opravdu excelentní, depresivně laděná ruská krajina má své osobité kouzlo. Vyjadřuje pocity, které jsem prožívala během sledování. Jediné malé mínus dávám mnoha nezodpovězeným otázkám, je až překvapující, že i přes svou neobjasněnost snímek chytlavě vtahuje diváka do sledu událostí.

Tři barvy: Modrá (1993)

Do detailu promyšlený snímek Krzysztofa Kieślowského, právě asociace a mnohovýznamovost dávají filmu nezaměnitelné kouzlo. Hluboká zpověď ženy, která přišla ze dne na den o to nejcennější, rodinu. Smutek, samota, vyrovnání se ztrátou jsou ústředními tématy, která zanechávají v divákovi silné emoce. Juliette Binoche se perfektně ztotožnila se svoji rolí a její herecký výkon je pastvou pro oči. Za mě suverénních 5*.

Pořadník (2000)

Musím říct, že tady toho soudružství bylo až moc. Celý film se točí kolem partičky podivínů, kteří po celou dobu tlachají o naprostých zbytečnostech. Jediný konec mi padl do oka, ten byl opravdu dobře promyšlený a jsem za něj ráda, jinak by tento skromný kubánský snímek byl jedna velká klišovitá katastrofa.

Vynález zkázy (1958)

Zemanovi bohužel nemůžu přijít vůbec na chuť. Po stránce provedení se jedná o velmi povedený snímek, ale tím moje chvála končí. Příběh je neoriginální až nudný, málem jsem usnula i při relativně krátké stopáži.

Transport z ráje (1962)

Zajímavá a poutavá předloha podaná nezajímavou až nudnou formou. Filmů s židovskou tématikou bylo natočeno nespočetné množství a Transport z ráje se řadí bohužel k těm horším snímkům.

Princezna Mononoke (1997)

Velmi přeceňované anime. Nemohla jsem se vůbec sžít s příběhem a s hlavními postavami. Velké plus je určitě úchvatná hudba a animace, která vše zachraňuje.

Svědomí (1948)

Psychologické drama, které jen tak z mysli nevyšumí. Bohužel komunistický režim dal stopku slibně se rozjíždějící československé kinematografii.

Druhá strana naděje (2017)

V případě, že přimhouřím oko nad uprchlickou problematikou, která je ve filmu lživě vyložena, tak se jednalo o vcelku povedenou podívanou. Jednoduchý snímek, který neurazí, ale ani nenadchne.

Pozemšťan (2007)

Film, který má bezpochyby originálně zajímavý námět, ale něco mi v celém filmovém zážitku chybělo. Při sledování jsem čekala nějaký větší zvrat, který se bohužel nedostavil. Celých 90 minut je vlastně filozofující konverzačka o lidské existenci v obýváku u krbu.

Julieta (2016)

Jednoduchý, ale silný příběh, který může působit ze začátku trošku jako zívačka, ale pak jsem se kompletně nechala pohltit dějem a film jsem si opravdu užila.