Julieta (2016)

Jednoduchý, ale silný příběh, který může působit ze začátku trošku jako zívačka, ale pak jsem se kompletně nechala pohltit dějem a film jsem si opravdu užila.

Tygr a drak (2000)

Nevím, kde všichni berou ten obdiv. Děj je jedna velká nuda, ač jsem se snažila, tak příběhovou hloubku jsem hledala marně. Aspoň vizuální zážitek a hudba stály za to.

Zelig (1983)

Pseudorealistický dokument, plný mystifikace, humoru a satiry. Jednoznačně kvalitní podívaná k zamyšlení.

Sněhulák (2017)

Sněhulák byl pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního podzimu, ale bohužel nesplnil moje představy. Netvrdím, že je to špatně provedený film, naopak atmosféra a celková forma snímku je mrazivě skvělá, ale scénář a psychologie postav mi připadaly slabší hlavně v tom, že některé dějové linky vyčpěly někam do prázdna a postava Harryho Holea byla nedotažená (Michael Fassbender nebyl špatný, naopak! Chybu bych hledala spíše v nedotaženém a okousaném scénáři). Nemůžu říct, že jsem se vyloženě nudila, spíše jsem po zhlédnutí byla zklamaná. [Viděno v Cinestar Olomouc]

Pomsta kameramana (1912)

Nevěřila bych, že toto dílko je roku 1912. Opravdu nadčasová, zajímavě provedená a především vtipná záležitost.

Zjevení (2012)

Shrnula bych to v pár slovech. Naprosto ničím nepřekvapující nuda postrádající správnou hororovou atmosféru.

Živí mrtví - Druhá strana (2017) (epizoda)

Sice celý díl měl pomalejší tempo, ale nebylo to až tak špatný. Dá se říct, že úmyslné natahování je zdánlivý klid před bouří. Náhodou se těším na další část, konec mě docela navnadil.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nejslabší díl z X-menů. Efekty a akce jsou sice na vysoké na úrovni, ale příběhová stránka je vyschlá a naprosto postrádající výraznější emoce. Nechci tvrdit, že o proti předchozím je to podprůměr, ale nijak výrazně mě to nezaujalo.

Noční zvířata (2016)

Na jedné straně průměrný kriminální thriller, kde jediným výraznějším článkem byl herecký výkon Jakea Gyllenhaala, který hrál opravdu jako o život. No a straně druhé tu máme prázdné vztahové drama z ještě prázdnějšího a citově chladného světa stárnoucí galeristky. Jediná perfektní věc, kterou můžu vyzdvihnout je hudba. Jinak se jedná vcelku o obyčejný film.

Stalo se jedné noci (1934)

Přes 80. let starý film se nemá v dnešní době moc velkou šanci udržet se na špici, ale tady, u tohoto snímku, si myslím, že problém nenastal. Průkopnická romantická komedie, kterou si berou za vzor novodobější komedie. Náramně jsem se bavila po celou dobu sledování. Je to můj první film od Franka Capry a jsem si jistá, že jistě nebude posledním.