Ukradni, co můžeš! (2001)

Bylo tam až moc okamžiků v kterých jsem umíral smíchy na to abych nedal 4*. Např . rozstřílení vlastního auta kulometem, nebo závěrečný záchranný skok, to opravdu stojí za to. Opět nepobírám překlad anglického originálu, ale možná dobře. Joaquin Phoenix opět dokazuje, že je víc než arogantní vládce Říma nebo úchyl z porno půjčovny.

Vangelis: Mythodea - Music for the NASA Mission, 2001 Mars Odyssey (2001) (koncert)

Vangelis v životní šanci propojit antické rysy a svůj talent na žádost NASA k příležitosti vyslání sondy k planetě Mars. Fantastická hudba, která dovede diváka do jiného světa nebo vrátí o několik tisíc let zpět. Pro milovníky staršího skladatele Řeckého původu nejde než doporučit, protože všechna monumentální hudba, které kdy byl Vangelis schopen se spojila do Mythodey, která je předvedena s naprosto precizností a divákovým údivem. Vše, co má mít hudba v sobě, má Mythodea.

Vanilkové nebe (2001)

Hezky udělané. Skvěle zahrané.Velmi komplikované, ale pro někoho to bude až moc....Pořádně jsem to pobral až po druhém shlédnutí. Spíše jsem tedy kapku dával pozor na detaily. Myšlenka je zajímavá a myslím si, že něco takového by se časem mohlo udělat, jen nevím kam dali tolik těl, protože nebude moc lidí kterým tento svét bude vyhovovat. Cameron Crowe skvěle zvládnul režii tohoto trochu náročněšího snímku.

V ložnici (2001)

Příliš chladný film z kterého nybli cítit city, ikdyž pro ůspěch je to klíčové. Od nečekaná smrti se odehrává film celkem odhadovatelně a konec je také již předem jistý. Hlavní role Sissy Spacek a Toma Wilkinsona je čistě průměrná a to hlavně kvůli neschopnosti projevit city. Pro mě zklamání....

Vražedná terapie (2001)

Je v hororu důležitá atmosféra, forma, herecké výkony, počet hektolitrů krve, způsoby zabití nebo jen tepající hudba? Session 9 dokazuje, že i s průměrným obsazením lze s dobrým nápadem vytvořit horor, který se neztratí a jenž těží ze svého levného vzhledu. Forma přesahuje obsah, přesto jsou zde místa, které vás dostanou a zmrazí.

Vyhnání z ráje (2001) odpad!

Pokud nejste ve stavu, který s životem nemá už moc společného (5 dní bez spánku) a vnímáte film ještě jako film, a ne jako barevnou čmouhu v dálce, tak si tohle neužijete. Přesně tak jsem dopadl já a můj "odpad" je poslední věc, kterou ve spojení s tímhle filmem v životě udělám.

Vysněná země (2001) (TV film)

Frazziové mě naprosto zklamali rozvleklostí svého velkého příběhu, který je až příliš často nudný a nic neříkající nikomu kdo nezažil to co hlavní postavy. Krásná Sabrina Ferilli jako hlava rodiny, která cestuje za svým manželem do Ameriky působí jako jediná pořádná herečka, ale i ona dojíždí na příliš pomalý děj filmu. Velká škoda, těšil jsem se, že budu poučen o italských emigrantech a místo toho mě odradil film od italských režisérů.

Výtah smrti (2001)

Jedna jediná malá hvězdička za Naomi Watts, která kdyby se svlékla a chvíli se nahá promenádovala po prázdném výtahu (nebo klidně po čemkoliv jiném) určitě by vybojovala ještě jednu :)

X-Wamp (2001)

Z počátku zajímávě vypadající snímek, který se bohužel sám utopil v nesmyslech. Naprosto nudný scénář, nezajímavá hudba a všechno v tomto filmu. Film postavený na "highlanderovském" Adrianu Paulovi je opravdová kravina ;-) nedotýkat.

Země nikoho (2001)

Velmi nudný snímek, který pomalým způsobem popisuje nesmyslnost válek a všeho podobného. Nepřesvědčivé výkony a celkové podání mě opět přesvědčilo, že bych podobné rádoby válečné film s trochou humoru raději neměl sledovat.