Domov snů (2010)

Výborná slasherovitá část zabírá bohužel jen asi třetinu filmu. Zbytek je sociální drama o tom, jak je těžké najít vysněný byt. Tahle část sice opodstatňuje tu hororovou, ale jinak moc zajímavá není... Chtěl jsem napsat cosi o srovnání s Macabre nebo Inside, ale koukám, že o to už se tu postarali jiní :-) Snad jen, že Inside zdařile utápí diváka v depresi a brutalitě po celou stopáž (proto si ho cením víc), zatímco Dream Home je ve své lepší části jen velmi dobrá černočerná komedie.

Hardgore (1975)

Několik zábavných psycho sekvecní a bobři kam jen oko dohlédne. Převážnou většinu času je to ale strašná nuda.

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott hodinu a půl zastavuje vlak a je z toho jedna z nejlepších adrenalinovek (ne-li nejlepší) tohoto roku. Reparát za minulý film "na kolejích" zvládl výtečně.

Vejdi do prázdna (2009)

Nechápu, proč to má 160 minut, když je celá závěrečná hodina tak neuvěřitelně nudná. První polovina se mi přitom moc líbila.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Ve filmu je několikrát reagováno na události, které jsou v knize, ale ve filmu chybí. Pro diváka neznalého knihy to musí být plné WTF momentů. První díl měl podobný problém, ale přesto se mi líbil o něco víc.

Blood Night (2009)

Tohle by bylo strašný i před třiceti lety. Nejlepší je první čtvrthodinka (včetně úvodních titulků). Ta je natočena ještě celkem atmosfericky a titulky vypadaji cool. Taky je nám tu hned vyzrazena pointa (?!) o totožnosti vraha. Obávám se, že ji tvůrci mysleli vážně a chtěli, aby to fungovalo jako překvapení. To se jim hrubě nepovedlo. Zbylá hodina filmu je už jen amatéřina s otřesnými herci, kteří hrají dementní teenagery dělající všechno proto, aby byli co nejdříve zabiti. Nemůžu si pomoct, ale toto by natočil každý, kdo udrží kameru v ruce. Praví fandové žánru, kteří chtějí vzdát hold oldschool hororům, vymyslí originální a zábavný námět a natočí něco jako Behind the Mask: Rise of Leslie Vernon nebo si aspoň vyhrají se stylizací jako The House of the Devil.

Pavouci z vesmíru (2010)

Překvapivě, to vzhledem k minimálnímu rozpočtu, při akčních scénách vypadá dost slušně. Na druhou stranu asi nebyl úplně dobrý nápad natáčet mix Války světů, Distriktu 9 a Dne nezávislosti s cca deseti herci v jednom domě (možná snad jen bytě). Závěr filmu pak působí, jako by se mělo jednat o pilotní díl k novému seriálu.

Odpočítávání (2010)

Už dlouho jsem neviděl něco tak úžasně napínavýho. Samuel L. Jackson je naprosto boží!

Lovci dinosaurů (2005)

Filmy Petera Hyamse nijak zvlášť inteligentní nejsou, ale vždycky byly aspoň řemeslně slušně provedené. Je s podivem, že je tento film o tolik horší (hlavně technicky) než např. Hyamsův o osm let starší Relic. Škoda, že to nebylo ještě o něco horší, jinak by to už o "zábavnost" soupeřilo s Bojištěm Země.