Poslední vládce větru (2010)

Co do rozpočtu "nejlevnější" Pán prstenů zůstane asi navždy králem novodobé fantasy. Paradoxně podstatně dražší Narnie nebo Zlatý kompas zavání nudou. Last Airbender z tohoto trendu nijak nevybočuje a je zatím zřejmě tím nejnudnějším. 30%

Temná krajina (2009)

Film-noir, černá komedie, Lynch, Coeni, Hitchcock... Tím vším by chtěl tento film být, ale nic z toho nefunguje pořádně. Neviděl jsem 3D a neshledávám jediný důvod proč v něm tento film byl natočen.

Chůva (1990)

Ze začátku to působí jako standartní thriller o vraždící chůvě lehce šmrncnutý nadpřirozenem. Ovšem finále pak vypadá jak něco z Evil Dead.

Submarino (2010)

Těžce depresivní severský film, který nám 100 minut říká, že alkohol a drogy nejdou dost dobře dohromady s výchovou dětí.

Noční můra v Elm Street (2010)

V podstatě se o tom dá říct totéž co o novém Pátku třináctého. Slušně natočené, ale bez atmosféry a tak jak mi vadilo, že se z Jasona stal sprinter a bral "rukojmí", tak u Fredyho to, že moc nehláškoval. Masku radši nekomentuji... Likvidace teenagerů byly sice pěkně udělané, ale vzhledem k možnostem snového prostředí dost neoriginální. Michael Bay by měl raději dál pouze režírovat akční filmy pro děti a nelikvidovat jednu hororovou ikonu po druhé. Jediné co mě nijak výrazně nenaštvalo byl první Texaský masakr. Jelikož jde zatím pěkně chronologicky tak se bojím, která série to schytá příště. Na Kukuřičných dětech se toho už moc zkazit nedá. Horší by bylo, kdyby se mu do spárů dostal Hellraiser nebo Chucky.

Machete (2010)

Brutalita je tu velmi zábavná, ale na to abych si mohl říct, že je to jízda od začátku do konce, je jí tu poněkud málo. Zápletka je pro tehle film možná až zbytečně překombinovaná. Vzhledem k předchozí Rodriguezově Planetě Teror a super traileru, jsem z Mačety lehce zklamán.

Sestra (2008) odpad!

Nemám nejmenší tušení co tím chtěl básník říct a ta půlhodina, co jsem vydržel, mi připadala jako věčnost. Nic proti umění, ale tato forma je až příliš nestravitelná.

Žena v černém (1989) (TV film)

Snad jen scény s "woman in black" byly působivě mrazivé... tak proč je v celém filmu těhle záběrů tak málo?! Zkrácením o 20 minut a přidáním více "černé" by to bylo výrazně lepší.

Smrtelná kořist (1987) odpad!

Hodnoceno podle zábavnosti by to bylo tak za 4* - režie, scénář a herci jsou neuvěřitelně strašný, až se člověk musí smát. Z čistě filmařského hlediska je to ODPAD! jak sviňa.