Matrix (1999)

O Matrixu tady už padlo tolik superlativů, že necítím potřebu se nějak rozepisovat. Perfektní děj spolu s vynikajícím zpracováním nemá chybu a s odstupem šasu se mi Matrix zdá být čím dál tím lepší.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vytknout prakticky nemám co, je to krásný film o přátelství, naději, ale i lidské chamtivosti, která jde mnohdy přes mrtvoly. Soundtrack nemá chybu, stejně jako herecké obsazení. Film hraje na city, v tomhle bych ho srovnal asi s Forrestem Gumpem, ale musím říct, že nejlepší film to pro mě asi není.

Libertin (2004)

Johny Depp nezklamal, ale Libertin jako celek mě zrovna nenadchnul. To už je možná lepší se kouknout na 120 dnů Sodomy, i když to už je o něco těžší kalibr.

Četa (1986)

Pro mě jeden z nejlepších válečných filmů, ale bezchpochyby životní role pro Charlieho Sheena. Četa přináší podle mě dost realistický pohled na válku, kde oběti jsou všichni, i ti co přežili. Nejsympatičtější postavou je pro mě dobrosrdečný seržant Elias, který bohužel tolik prostoru nedostal, narozdíl od záporňáka Barnese.

Mariňák (2005)

Dost zvláštní, téměř vůbec akční, ale naopak spiše filozoficky zaměřený snímek. Pokud čekáte nějakou válečnou akci, tak raději zvolte nějakou tu válečnou klasiku, protože na Mariňáka to chce čistou hlavu a "přemýšlecí náladu".

Apokalypsa (1979)

Nádherný film o hrůzách války, které by nikdo z nás zažít nechtěl. I přes délku Director's cutu jsem se nenudil, možná až poslední čtvrtina byla na můj vkus trochu delší, ale vynahradil mi to vynikající Marlon Brando. Jeho hlava, která občas vystoupila ze tmy -- to nemělo chybu. Apokalypsa není zrovna jednoduchým filmem, pokud má ale člověk to správné rozpoložení a tři hodinky času, je to výborný zážitek.

The Doors (1991)

Díky jednomu dobrému kamarádovi jsem někdy v 16-ti letech objevil kapelu The Doors, kterou pravidelně poslouchám dodnes. Knihu Nikdo to tu nepřežije jsem četl a viděl jsem i dost videonahrávek koncertů a nejenom díky tomu si myslím, že lepší film o téhle kapele, resp. o Jimu Morrisonovi natočit nešel. Val Kilmer Jima nehraje, on jím v tomhle filmu prostě je. Zkrátka výborný film o ještě výbornější kapele a jedné rockové hvězdě, na kterou se nezapomíná.

Underworld (2003)

Sice je to místy směšné a přitažené za vlasy, ale jako oddechovka celkem v klidu. I když nejlepší upírskou záležitostí pro mě zůstává Dracula a hra Vampire The Masquerade: Bloodlines :)

Vymítač ďábla (1973)

Pro mě jeden z nejlepších hororů vůbec. A to hlavně díky tomu, že není založen jen na stupidních lekacích scénach, ale na parádní postupně vybudované atmosféře. Žádné hrůzu nahánějící potvory, jenom jedna "posedlá" holčina..Jesus fu*k me!

Osvícení (1980)

Pro mě nejlepší Kubrickův film vůbec, co dodat...