REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film velmi chladný, syrový a bez příkras, zejména koupací scény v ledové vodě musely být pro hercem neskutečným zážitkem. Mě z toho byla zima celý film a běhal z toho mráz po zádech. Skvělá scéna bylo napadení DiCapria medvědem, z toho běhal až mráz po zádech. Tentokrát mě herecky překvapil Tom Hardy, kterého moc nemusím, a v roli "záporáka" předvedl skvělý herecký výkon. Také zasazení filmu do zimní krajiny, která byla opravdu nádherná, bylo skvělým počinem. Akorát mi vadilo, že tam nijak nebylo řečeno, jak došlo k únosu indiánské dívky Powaqy a jak se pak objevila u "Francouzů". A i další děj nebyl dotažen úplně do konce. Proto pouze 80%, tedy 4*.

Osm hrozných (2015)

Quentin Tarantino opět nezklamal. I když byl začátek filmu hlavně o povídání, tak od poloviny to dostalo ten správný šmrnc se spoustou překvapení a očekávaným koncem, i když se happyend nakonec nekonal a zůstalo tak nějak otevřené... Co se týče hereckého obsazení, tak tomu nelze vůbec nic vytknout, skvělý výkon předvedl Samuel L. Jackson a Kurt Russell, a velmi mile překvapila Jennifer Jason Leigh, která postavu Daisy zahrála velmi přesvědčivě a "nechtěl bych ji v noci potkat" :-)) Také se mi líbil, i když to byla malá role, Channing Tatum, který do teď hrál většinou samé "klaďasi". Čeho mohlo být víc, tak hudba od Ennia Morriconeho. Celkově na mě film nechal velmi dobrý dojem a určitě ho zhlédnu ještě několikrát, tak si těch 5* zaslouží.

Gulliverovy cesty (2010) odpad!

Neskutečná slátanina klasického díla, rádoby převedená do současné doby. Film byl celkově zmatený, nudný, uspávající a ničím nepřekvapil a nezaujal. Herecký výkon Jacka Blacka byl zoufalý, nezáživný a hlavně ne!!! komický. V polovině jsem to už začal přepínat, ale pak jsem to nechal běžet, abych zjistil, jak ta "blbina" vůbec dopadne - to byl jediný hnací motor toho, abych to dokoukal do konce. Opravdu, ti Američané, dovedou klasiku neskutečně pos**t... Víckrát už opravdu ne!!!

Padesátka (2015)

Neskutečná splácanina, která ze začátku byla o ničem a až ke konci se to jakž takž rozjelo, což ovšem bylo už pozdě. Škoda, že scén ze 70. let bylo málo, mohla to být celkem koukatelná retro komedie. Co mě nejvíc pobavilo byl Jirka Mádl v kostýmu "sedmdesátek" a slušelo to i Tereze Voříškové. Jinak tam bylo něco málo soliních hlášek, ale jinak film ničím moc nezaujal. Ale vzhledem k tomu, že to byla Kotkova režisérská prvotina, tak by se do těch 50% mohl vlézt.

Bláznivá komedie 3 (1994)

Oddechovka! Takto se tento film musí brát, výborná scéna s medvědem, krásná Sonia Viviani, která tomu dodává šmrnc a nádech "erotiky", pár dobrých "heftů" a "gagů" obou hlavních představitelů. A tím bych skončil, na vyčištění hlavy je to dobrá komedie.

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Asi nejlepší série z cyklu krimi Detektivové od Nejsvětější Trojice. Pan Hřebejk se neskutečně zlepšil a tentokrát z toho neudělal takovou grotesku jako v exorcistovi. Série měla šmrnc, napětí, spád, humor a byla dobře zasazená do prostředí hanácké metropole a jejího okolí. I výběr herců v této sérii byl adekvátní, akorát nemusím pana Krobota, jeho styl hraní je mi nesympatický a cizí, ale to vše předčilo herecké nasazení Stanislava Majera a Terezy Voříškové. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějakých dalších sérií - začalo se to celkem úspěšně rozjíždět.

Legendy zločinu (2015)

Zajímavý snímek o historii organizovaného zločinu v Anglii. Mile mě překvapil výkon v dvojroli hlavního předstatele Toma Hardyho, kdy jeho ztvárnění Rona Kraye bylo až děsivé a vcelku přesvědčivé (oproti ztvárnění Šíleného Maxe, to byl propadák). Další herecký výkon, který mě mile překvapil, byla role ztvárněná Emily Browning a její smutný, a herecky přesvědčivě ztvárněný, tragický konec. Vcelku dobře byla vystižena i doba 60. let s dobrými dobovými kostými. I když byly některé úseky filmu vyjádřeny tvůrci nadneseně, zejména neschopnost a trapnost policistů ze Scotland Yardu - toto mohlo být reálnější. Takže film mile překvapil, ale na 5* nedosáhl a ani nedosáhne.

Špionáž (2013)

Celkem slušný thriller, plný napětí a akce. Hluchých míst bylo vcelku málo, herecké výkony H. Forda a G. Oldmana byly skvělé, dobře jim sekundovali mladí herci a herečky. Dobře jsem se u toho bavil, a kdyby nebylo toho závěrečného amerického "happy endu", mohl film ode mne získat i 5*.

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (2015)

Myslím si, že čtvrté pokračování této rodinné komedie se opět povedlo. Vedle jedničky je to opět zábava jak má být. Film jsem skoukl s dcerami a dost jsem se pobavil, vtipné scénky, hlášky a další, a trohu malý "doják" na konec :-) Skvěle se u toho dá odreagovat a strávit příjemné opoledne s dětmi, když je špatné počasí.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Velmi povedený pořad, který se řadí do kategorie "oddechový" a jako takový by měl být brán. Viděl jsem ho prozatím třikrát a vždy jsem se dobře bavil. Všechna čest maskérům, kteří odvádějí skvělou práci. Viděl jsem i slovenskou verzi, která se s tou českou nedá vůbec srovnávat, takže bychom měli být hrdí na to, že konečně máme zábavný pořad podstatně lepší jak Slováci. Pokud se to někomu nelíbí, tak ať na ro nekouká. Moralizování nepomůže a jde, v tomto přídaě, pouze o zábavu, která se Nově tentokrát povedla. Já se u něj opravdu bavím a s mnohým hodnocením "odpad" nesouhlasím.