Ledové království (2013)

Skvěle natočený příběh, pohádky mám rád a tato se velmi povedla. S dcerou jsem to skoukl na jeden zátah a nelitoval jsem příjemně stráveného odpoledne. Všem rodinám s dětmi vřele doporučuji - skvělá animace, humor, krásná hudba a písničky, ale zejména roztomilé postavičky.

TACHO (2010)

Film prakticky nemám žádný děj, je to "slátanina". Ta jedna* je za hudbu Daniela Landy, kterou mám rád. Jinak vím určitě, že tento film podruhé vidět nepotřebuji.

Světová válka Z (2013)

Vcelku zajímavý snímek, který spojuje hned několik žánrů dohromady. Jsou zde dobře načasované úseky filmu, kdy člověk leknutím nadskočí v křesle. Skoro celý film jsem byl v napětí jak vše dopadne, ale konec se mi zdál jakoby useknutý a nedotažený, proto pouze čtyři *. Ten konec mohl být lepší.

Ti, co vraždí (2011) (seriál)

Dobře zpracovaná severská kriminálka s prvky napětí a "lidskými" detektivy, zasazená do nehostinné severské přírody. Styl klasické severské krimi se Dánům povedl.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál) odpad!

Zvládl jsem pět dílů, ale něco tak ubohého z produkce ČT jsem dosud neviděl. Sitcom, kde není čemu se zasmát, kde strnulost některých herců je až zarážející a některé scény jsou trapné, nechutné a v mnoha případech i urážlivé (viz humor v 2. dílu na úkor tělesně postižených). Dávám odpad a se sledováním tohoto seriálu končím, a ani Ivan Trojan - můj jeden z nejoblíbenějších herců - to nezachrání.

Neznámý (2011)

Žánr, který mám rád. Film nemá prakticky hluchého místa a závěrečné vyústění bylo vcelku překvapující. Bylo dobré, že děj filmu byl zasazen do evropského velkoměsta, čímž mi byl i bližší. A hlavně, hrál zde můj oblíbený herec Liam Neeson. Myslím, že film se dá zkouknout i vícekrát.

Sedm (1995)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem, kdy viděl. Depresivní počasí, realistické ztvárnění provedených vražd dle smrtelných hříchů, skvěle zasazených do současné doby, skvělá kamera a plejáda vynikajících herců. Mráz mi po zádech běhal ještě dlouho po zhlédnutí filmu. Kdyby existovalo šest hvězdiček, film by si je zasloužil.