Mučedníci (2008) odpad!

Filmové zlo nejhlubšího zrna! Skutečně, takovým věcem bych zakázal existenci. A vlastně i lidem, kteří je točí! Bez nadsázky jsou Mučedníci nejdebilnějším a nejzávadnějším filmem, který jsem kdy viděl. Během půldruhé hodiny sledování jsem neustálel přemýšlel o tom, jakej mysí bejt režisér úchylnej magor, co na tom herce bavilo, jak se na to vydržel štáb koukat a do jakýho ústavu bych všechny zůčastněné nechal zavřít. Jestli někomu stačí pět minut "děje" na konci k tomu, aby sledoval 90minut nesmyslný nudný jatka, měl by se nad sebou asi zamyslet...

Bez soucitu (2010)

Travolta je plešatej, hláškuje a střílí ze dvou obouručních zbraní najednou. CVIČNÁ SITUACE: Plešoun vykloněnej půlkou těla z auta jedoucího na dálnici plnou chychlostí v jedný ruce drží telefon, v druhý bazuku a stíhá mluvit, mířit a balancovat v okýnku spolujezdce - Jestli vám tohle přijde hloupé, ujeté, over the top a zábavné, tak neváhejte ani minutu, protože přesně takhle hloupá, ujetá, over the top a tímhle stylem zábavná Travoltova jízda skrz Paříž je.

Síla lásky (2009)

Viděli-li jste jeden života-popisný film o vědci/badateli/objeviteli, nepřekvapí vás Creation absolutně ničím a můžete ho s klidem vynechat. Neviděli-li jste, stačí vidět trailer a hned víte o co půjde a jak to může asi dopadnout, navíc se to dozvíte v podstatně stravitelnější formě.

Nine (2009)

Průměrně vymyšlený muzikál s velmi špatnými songy, které většinou spoléhají na opakování jedné věty furt dokola. Aspoň muzikálmě zajímavé jsou jen dva, ovšem trpí stejnou větoopakovací nemocí. Celkově film vyniká jen množstvím známých xichtů.

Smrt čeká všude (2008)

VIDĚNO PŘED OSCARY. Doufám, že si tyhle sofistikované vtípky akademie do budoucna odpustí. Filmu Hurt Locker rozhodně nelze upřít někteté řemeslné kvality (ano, zvuk je super) a dvě skvěle gradované scény, ale pět Oscarů? Wtf? Na to je celek dutý a prvoplánový jako vydlabaná halloweenská dýně. První polovina je ještě celkem originální a jednou i velmi napínavá, ale pak film začne jezdit v kruhu, zpomalí, zastaví a řekl bych, že snad i kousek couvne - nudil jsem se. Když budu chtít příště vidět několik epizod toho samého bez jakékoliv návaznosti, pustim si radši Simpsony, než tuhle oceňovanou nafouklou bublinu. Teď mě sežerte!

Mary a Max (2009)

Kdyby byl celý film ve stylu první poloviny, bylo bu mu těžké něco vytýkat. Náhled na svět skrz dva pokřivené charaktery je zajímavý a nadmíru zábavný. Když se ale začne celek přehupovat do dramatické roviny, vymizí dopisování a nastoupí všechna klišé filmů z podobného ranku, jde originalita i veškerá zábava stranou a do konce už jsem vydržel jen ze setrvačnosti. Výtvarná stránka mě ničim nezaujala, ale oproti prvotnímu očekávání ani neštvala, takže na hodnocení nemá ve výsledku žádný vliv.

Lítám v tom (2009)

Ničím vyjmečný veskrze průměrný film, který neurazí ale ani trochu nenadchne. Hlavou mi prošuměl, že si z něj kromě základní myšlenky nepamatuju vůbec nic.

Kněžna Libuše (2008)

Aneb jak se Franta sešel s Georgem a Jungenem a dohodli se, že si spolu zparodují české pověsti. I svolali kamarády a kamarády kamarádů a když se jejich počet třiceti přibližoval, naházeli kasičky v jednu hromadu a pospolu se chopili nástrojů. Jedni rozbíjeli, druzí třídili drobné od střepů a další počítali. Až do noci jim to trvalo než s hrůzou zjistili, jak málo i v tom počtu hojném se jim podařilo nastřádat. Semkli se tedy ještě raz k jednomu pokusu o natočení historického opusu. Ana a Hilge ušily historické oděvy. Kuba zapůjčil oba své koně. Joachym ovce od strýčka z Bavor přivezl. John s rodinou kulisy dvě vybudovali. Honza u piva Vašuta a Kříže přemluvil a cestou na plac ještě neznámou děvu na hlavní roli přibrali. Constantin za peníze nabyté z kasiček rychlokurz filmařiny si udělal a Inke jak klapku držet během polední dvou naučil. Připraveni tedy dle maxima možností, do hraní si na filmový štáb a herce se pustili. Ti čeští angličtinu během natáčení pilovalu, ti cizí pár českých slovíček a jmen se naučili. Bylo-li potřeba davových scén, Constantin položil kameru na špalek a Inke se do davu hned po klepnutí připojila. Mnoho bylo názorů jak to či ono bylo a jak by měl který záběr vypadat a tak výsledný sestřih netradičně pojali. Dle představ zapálených kamarádů hrstky se Češi svou minulostí prohádali, proš*kali a jednou vytáhli na dvou koních do války za světlé zítřky země svojí.

Prokletý ostrov (2010)

Co vznikne spojením atraktivního námětu, pevné a jisté ruky kvalitního režiséra, propracovaného scénáře a standardní práce herců jako Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo či Ben Kingsley? Téměř dokonalé mysteriózní drama s uvěřitelnými bezchybně zahranými postavami jehož atmosféru lze krájet čerstvě nabroušeným kuchyňským nožem, které k sobě přilepí divákovo oko a nepustí ho, dokud neodhalí všechny taje spletitého, přesto dokonale přehledného, příběhu plného postav a nečekaných zvratů. Hledat v tomhle majstrštyku chybu by bylo rýpání...

Železný Schwarzenegger (1977)

Pumping iron lze s klidným srdcem přejít jako dokument a označit ho za sportovní film. Český název klame tělem a láká jen na nejzářivější hvězdu ze skupinky kulturistů na které se snímek zaměřuje. Každý má jiné metody, názory, styl i výchozí pozici, ale všichni mají stejný cíl - vyhrát světový titul v klání naolejovaných svalnatých těl. Právě tímto kláním vše vrcholí a po tom, co poznáte všechny soupeře, není stoprocentní, že v něm budete fandit zrovna Arniemu. Díky neutrálnímu přístupu jsou všichni zajímaví a každý by si výhru zasloužil. A to je dobře!