Twilight sága: Nový měsíc (2009)

!!!POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ MŮŽE (ROZUMĚJ "ZCELA URČITĚ BUDE) OBSAHOVAT VULGÁRNÍ VÝRAZY!!! Míň debilních pohledů, rádoby sexy olizování rtů panny Belly a jedna asi desetivteřinová akční scéna jsou JEDINÝMI klady tohohle skvostu. Všechno ostatní- tj. herci, scénář, triky, hudba, příběh a další (pro tvůrce Stmívání očividně nepodstatné) parametry, které tvoří kvalitní, nebo aspoň koukatelný film, stojí za starou Bellu! Nejvtipnější na všem je ale fakt, že i když se pořád někdo snaží vnutit divákovi zdání posunů v ději a postavy každou chvíli řeší "životně důležité" problémy, všechno se na konci vrátí do NAPROSTO stejného stavu, jako na začátku, takže třetí díl naváže PŘESNĚ na konec prvního dílu a z toho plyne, že nás mohli žabaři podepsaní pod veledílem Nový měsíc toho mučení až do trojky klidně ušetřit! Jedna hvězda za to, že jsem přežil. UFF! TAK JSEM TO NAKONEC ZVLÁDL NAPSAT CELKEM SLUŠNĚ

Atentát na střední (2008)

Malý a nenápadný film, o "detektivním" připadu na středni, který sice nevybočuje z průměru, ale má jednu velmi příjemnou vlastnost - je zároveň dobrou parodií na noir detektivky a zároveň dobrou noir detektivkou, takže se hodí i pro ty, kteří se chtějí bavit i pro ty, kteří chtějí aspoň trochu přemýšlet. Škoda toho beverly hills prvku navíc - vztahová rovina je plochá a nezábavná. Na jedno odpoledne ideální oddechvka.

Max a maxipříšerky (2009)

Těžko uchopitelný silně pocitový snímek o jednom útěku a nenapravení malého chlapce. V podstatě tu není žádná zápletka ani větší děj, ale jde spíše o složení okamžiků. Milé a hravé scény se tu střídají s takřka hororovými v takové rychlosti a tak nečekaně, že by mě zajímalo, co na něj děti a jejich rodičové, které láká distributor na veselý film s plyšáky, řeknou :)

Piráti na vlnách (2009)

Podle ukázek to mohl být skvělý film o hudbě, mohlo to být hezké nostalgické zavzpomínání, mohla to být kvalitní komedie, mohl to být dramatický film o vzdoru starých páprdů... Bohužel, Piráti na vlnách nejsou ani jedno z toho a polovičatě tak nějak všechno z toho. Ani ryba, ani rak. Ani nudní, ani zábavní. Ani dobří, ani špatní. Ani 0, Ani 100. ----- 50%

Hanebný pancharti (2009)

Quentin Tarantino patří mezi reřiséry, které uznávám, ale přijde mi, že jejich filmy nejsou zdaleka tak silné, jako sláva, která je předchází. Hanebný pancharti mě ale po dlouhé řadě slabot přesvědčili, že Tarantino možná je mistr. Tak scénáristicky sice za vlasy přitažený, ale v jednotlivých scénách mistrně propracovaný a poutavý film jsem nečekal. Všechno napsali jiní, tak já už jenom dodám, že zapojení jazyků, přízvuků a zvyků, jednotlivých národů i krajů mě nesmírně potěšilo a díky za to zpočátku proklínané Quentinovo slávě, protože bez ní, a hypu kolem všech jeho filmů, by si jen těžko mohl v dnešní době dovolit poslat do kin film, který je z poloviny titulkovaný i pro líného amerického diváka.

Planeta 51 (2009)

Naprosto průměrný animáč, který neurazí ani nenadchne a většinu času si budete řikat, že ze skvělého nápadu prohození rolí se dalo vytěžit mnohem víc.

Stáhni mě do pekla (2009)

Kdyby nebyly v první půlce ty části jak z mexický telenovely, mohlo se hodnocení vyšplhat vejš. Od scény vymítání už jsem se ale královsky bavil.

Marley a já (2008)

Neromantická romance, nevtipná komedie, nefunkční drama, natahovaná prázdnota... Manželé se vykecávají, ona vychovává děti, on píše do novin, pes žvejká na co přijde. Skoro to vypadá, že tenhle film vznikl jenom kvůli závěrečnému citovému vidírání, které jako jediné z celku, aspoň funguje...

Avatar (2009)

Těžko psát něco, co už nenapsaly stovky dříve. Avatar přináší 155minut ničim nerušený geniálně zpracovaný filnový zábavy. Přeju škarohlídům, ať si nadávají na příběh a poselství a čekají dalších deset let na zážitek, kterej si kvůli svý rejpavý povaze s Avatarem odepřeli.

Samantha Darko (2009)

Na televizní poměry a levná pokračování docela podařená věc. Je tu všechno co fungovalo a vůbec bylo v původnim filmu, takže atmosféra občas vystrčí celkem úspěšně růžky. Bohužel tu ale není vůbec nic navíc a koukat dvakrát na to samé v nižší kategorii kvality moc nedává smysl...