Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Až prekvapenie pre mňa. Rozhodne skvelá podívaná. Vtip, nápaditosť strohou a réžie. Veľmi zábavné sledovanie. V žiadnej scéne sa nenudíte, absencia romantiky vôbec neprekáža, práve naopak. Film ide rýchlo a svižne.

Vetřelec: Covenant (2017)

Celý film je čistá psychovyvražďovačka. Zámerne je na palube viacej posádky, aby sa votrelci mohli činiť. Čím surovejšie a hnusnejšie zabitie tým lepšie. Línia s robotmi k zamysleniu ale vôbec nič nepredvídané. Všetko sa dá očakávať aj pol hodinu pred tým, než sa to vo filme skutočne stane. Aj koniec je úplne jasný, žiadne prekvapenie sa nekoná. Dokonca je to až také predvídateľné, že film začne nudiť. To, čo by stálo za zmienku ( biely ufóni z promethea čo prenášali votrelcove vajká) úplne zahodili.

Život (2017)

Od začiatku béčkový film s áčkovým obsadením. Jediné čo je iné a možno trochu neočakávané je ten koniec, ktorý však spravili čisto a jasne preto, aby sa ním odlíšili od ostatných podobných filmov.

Kráska a zvíře (2017)

Krásny, vtipný, rozprávkový. Tri slová, ktoré tento film dokonale vystihujú. Bola tam jedna nudná scéna, priveľa spevu, ktorého by ani nevadilo, lenže všetko to rušilo dabovanie, ktoré hoci bolo skvelé, v piesňach bolo hrozné, pretože skrátka nejde dabovať spievanie tak, ako hovorené slovo. Dabing veľmi hatil celkový zážitok, ale napriek tomu príjemná podívaná s kvalitným obsadením, krásnou a podmanivou hudbou, vtipom a rozprávkovosťou.

Vetřelec (1979)

Od začiatku atmosféra brutálne strachopudná. Hudba dodávala aj jednoduchým scénam ako prechádzanie v tme vážne desivý nádych, čo mi však vadilo bolo veľa nedotiahnutých alebo zabudnutých maličkostí, ktorých by sa skúsená posádka nemala dopustiť.

Logan: Wolverine (2017)

Konečne bol Wolverine taký aký mal byť od samého začiatku. Má drápy a tie predsa robia špinu. Zasraté drápy a odsekávanie končatín však ešte nerobia dobrý film, takže čo bolo na Loganovi také skvelé? V prvom rade sme sa nemuseli zoznamovať s hrdinom a nemuseli sme sa zaoberať s dôvodmi jeho depky. Z Wolverinea je starý chudák, ktorý sa snaží zarábať prachy a udržať starého priateľa nažive. Nevieme čo sa stalo s mutantmi či ostatnými x-menmi. To nás vlastne ani počas filmu vôbec netrápi, sme zameraný na Woliho a príbehom, ktorý je však stále viac predvídateľný, čo je na filme jediné nafigu.

Příchozí (2016)

Film, od ktorého sa dalo čakať všetko, ale toto nie. Komorný a menej akčný Interstellar, no rovnako pútavý. Hudba dokonale kontrastovala s danými scénami, robila ich mrazivejšie. Scenár a dialógy nie sú prehnané, všetko sa snaží pôsobiť čo najrealistickejšie. Taľafatky v správach a o politike, ktorá sa onou mimozemskou problematikou musí zaoberať nie sú nudné ani ich nie je príliš veľa. Všetko do seba krásne zapadá.

Krotitelé duchů (2016)

Emancipovaný krotitelia duchov s takmer totožným dejom. Prínosom sú vtipy, ktoré idú s dobou (hromadná selfí s duchom). Film, ktorý si pozriem v sobotu večer ale ak ho neuvidím, nebude mi to vadiť. Dali do toho maximum. Nemohli nám dať nič viac ako dali. Jednotka bola nová, bombasitcká, unikátna. Je ťažké napodobniť čosi také v dobe, kedy človek videl už všetko.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Nebudem plytvať slovami na to, čo všetko zlé tam bolo, ale čo na tom bolo dobré? Po zhliadnutí tohto zgrcnutého výtvoru, ktorý všetko stavil na efekty a na to ostatné čo film robí dokonalou zábavou (hoci ide o čistú bombovosť diela), na to sa vysrali a nechali nezaujímavé postavy plácať nezaujímavé, nevtipné a patriotické bláboli. Ničím prekvapivé, nudné, nezaujímavé a pre mňa takmer fyzicky bolestivé. Jednoducho americká sračka so všetkým čo k tomu patrí.

Westworld (2016) (seriál)

Hoci je seriál len na začiatku, nemôžem odolať a nezbožňovať ho. Fantasticky napísaný, každá epizóda odhaľuje niečo nové, svet umelej inteligencie a postupného odhaľovania rôznych línií príbehov všetkých postáv. Je to skrátka jedna veľká pecka!