Stitchers (2015) (seriál)

Tajne tajný vládny projekt o vkrádaní sa do spomienok mŕtvych ľudí, ktorý riadi banda nerdov a ku ktorej sa pridá mladá šťabajzna so slovníkom premúdreného starého trpáka - to je stitchers. Ďalšia detektívka, ktorá sa zúfalo snaží byť výnimočná. Babenka sa navlečie do debilne vyzerajúceho overalu, sadne si do akvária plného vody a bum, ide do myšlienok mŕtvoly. Na začiatku sme kŕmení vysoko nefunkčnými blábolami, ktoré je nutné počuť aby sme (ne)pochopili princíp stitcherovania, scenár trápny až nad hranicu únosnosti a detektívna časť je predvídateľná a všetky vraždy by hravo zvládla objasniť Veronica Marsová pri výsluchu susedov - to je stitchers. Jedna hviezdička za sci-fi nápad.

Osmý smysl (2015) (seriál)

To je tak neskutočne nudný seriál. Teda, až kým sa to nezačne rozbiehať piatou časťou. Konečne človeka - ktorý je dostatočne zvedavý a vytrvalý na to pozerať štyri takmer hodinové diely presiaknuté nudou - začne zaujímať dej, naberie spád a veci sa konečne začnú diať.

Věčně mladá (2015)

Jeden z mála filmov, ktoré predávajú klišé a robia to viac než dobre. Film ma vtiahol do deja okamžite a aj napriek okatosti a predvídateľnosti je táto snímka spracovaná pútavo a bez nudných pasáží či zbytočných scén.

Wentworth (2013) (seriál)

Omnoho realistickejšie od svojho amerického protivníka. Druhá séria trochu pokulhávala, ale ku koncu sa to opäť napravilo.

Ex Machina (2014)

Komorné scifíčko o dialógoch. Tri hlavné postavy dokázali utiahnuť celý film vynikajúco bez častých nudných pasáží, absencia výraznej hudby vôbec neprekáža, ba práve naopak. Divák sa dokáže vcítiť do hlavného hrdinu, ktorý je Avou najskôr fascinovaný, no každým ďalším sedením ju začína vnímať ako skutočnú ľudskú bytosť. Koniec dáva divákovi šancu vybrať si svoj vlastný záver. Bol to jej zámer už od začiatku, alebo Ava využila danej situácie?

Frasier (1993) (seriál)

Legendárny sitcom s inteligentným humorom, ktorého slovenský dabing robí ešte dokonalejší.

Hrdinové (2006) (seriál)

Veľká škoda skvelého seriálu. Príliš prekombinovaný dej a nakoniec na ničom nezáležalo, len chceli násilne udržať napätie, ktoré sa vytratilo už dávno.

The Returned (2015) (seriál)

Pochmúrna a mysteriózna atmosféra je nútená a tento seriál je čisto iba pre pomalších a namyslených amíkov. Hlúpy až trápny scenár, ktorým sa tvorcovia snažia byť výnimočnejší než je francúzsky originál čo sa im nedarí.

Výjimeční (2011) (seriál)

Menej suproví X-meni mimo mestečka Haven. Fajn, ak v televízii nejde nič do čoho by človek pozeral, ale nie je to seriál, na ktorého budúcnosti záleží. V druhej sérii je trochu hlúpy scenár a snažia sa o zaujímavú zápletku, no nevyprodukovali nič, čo by človek už pred tým niekde nevidel.

Amélie z Montmartru (2001)

Krásny vo všetkých smeroch. Nechýba svojský vtip, originálna kamera, neskutočná hudba, jednoduchý príbeh, ktorý nie je nevýhodou ba práve naopak, vedľajšie postavy nie sú obraté o svoj čas pri čom nenudia a neskutočne zlatá Audrey Tautou ako Amélia je skrátka dokonalá.