• Rodinný

Tarzan (1991) (seriál)

Filmový průmysl se samozřejmě od té doby posunul dál, už se netočí tolik "svalnaté" filmy a seriály s jednoduchým dějem jako tomu bylo v 80-90tkách. Pár let po revoluci se sem valila záplava amerických seriálů a víceméně právě téhle "kvality". Dívalo se na to ale hodně lidí a je zajímavé, že vydrželi i víc jak jeden díl. Dávám dvě hvězdy spíš vzpomínkově, taky jsem si tím prošla. A nijak mi nevadil.. brala jsem to tak nějak s nadhledem, odpočinkově a s humorem.

Bílý tesák (1991)

Krásné a povedené zpracování. Hudba, kamera, záběry přírody, napínavé a dojemné scény, lidské i zvířecí herecké výkony na jedničku. Kdo má dobrodružnou duši, tenhle film jej nezklame. Jen jedna drobnost mi tam nesedla. Bylo znát, že Tesák má podobu v nejméně dvou psech, "podrážděná a vzteklá" verze měla poněkud světlejší srst a štíhlejší vzezření než "hodná a ochočená". I přesto plný počet hvězd!

Život po životě (2010)

Pokud máte taky rádi filmy kde se odehrává příběh více osob, které se navzájem neznají a sledujete děj, co je postupně svede k sobě..tak tento film vám přesně tohle nabízí. Navíc zabalený do mystického kabátku. Je jako puzzle, které skládáte a na konci vám vyjde výsledný obraz. Zůstává delší dobu v hlavě a tím se ukazuje jeho kvalita. Dobrý film..velmi dobrý film!

Dopisy pro Julii (2010)

Romantiku tento film splňuje na 100%. Mezi ostatními filmy tohoto žánru se neztratí ani náhodou, spíše mírně vyčnívá. Sladce naivní až pohádkově laděné téma, krásní lidé, kouzelná celková atmosféra. Prvotní turisticky objevovatelská návštěva Verony se mění až do road movie, během které ní se hledá stará láska a vzniká pomalu i nová láska. A vše doplňují ty nejkrásnější záběry z Toskánska. Film je něžný, místy jemně vtipný, dojemný a oku lahodící. No co víc si romantická duše může přát?

Sherlock (2010) (seriál)

Kdo rád Sherlocka už z knižní podoby, toho bude seriál bavit, a hodně! Výborný výkon herců, vtip, spád/rychlost.. někdy až taková, že člověk nestíhá vnímat obraz a zvuk dohromady, ale nijak to nevadí, pokud ovšem nesledujete verzi s titulkama a jste nejdál u páté lekce angličtiny. Dabovaná verze je ale slabší než originál (Dyk versus Cumberbatch? Omluva Vojto, ale to nebyl na skladě někdo s hlubším hlasem?). Spojení "starého" tématu s dnešní dobou nemá chybu. Pětka (hvězd) za všechno a za všechny!

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Teprve nedávno mi tento seriál zalezl pěkně pod kůži. Pořád jsem kolem něj chodila tak nějak britsky rezervovaně, s odstupem, sem tam nějaký ten díl.. a on je koukatelný! Neurazí laciností a jednoduchostí, naopak pobaví a kdo rád anglickou přírodu po dešti, ten se u seriálu dokonale zklidní díky zelené barvě dosyta. Úvodní znělku po pár dílech z hlavy jen tak nevyženete. Britské detektivky nedokážou zkrátka zklamat. Čtyři hvězdy si jako detektivní žánr zaslouží, pátou mám schovanou pro jediného detektiva/Boha na světě..a tím je Sherlock Holmes. Ať v knižní podobě či ve starých filmech a seriálech nebo v nových verzích.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Obdivně natěšený nádech a nakonec trochu zklamaný výdech. Film mi celkově přijde, tak nějak.. nedodělaný? Dobrý potenciál, ztvárnění maličko rozpačité. Probudil ve mě ale zvědavost přečíst si knihy, mám podezření, že budou lepší než film. Jedna hvězda pro Jima (jediný herec, který se umí komiksově/animovaně ksichtit a gestikulovat), další hvězda pro intuitivně poblázněnou Meryl a o poslední se podělí výkon dětiček, hudba a celková vizualizace filmu.

Prokletí hrobky faraona Tutanchamona (2006) (TV film)

Prvotní myšlenka nebo záměr byl určitě dobrý, ale..nepovedlo se. Ve výsledku je tenhle film velká zbytečnost, škoda energie a peněz na něj použitá. Zpracování filmu včetně hereckých "výkonů" vyznívá příliš jednoduše a lacině. Hvězdičku dávám pouze za použité téma archeologicko/egyptologicko/dobrodružné..a část hvězdičky dávám sobě, zato, že jsem obětovala čas a vydržela se dívat do konce. Bez toho bych si nedovolila hodnotit (jakýkoliv) film a nemohla si na něj udělat ani názor.

Malá princezna (1995)

Posmutnělá, velmi dojemná "pohádka" se špetkou vtipných scének pro odlehčení ponurosti. Celý film doprovází krásný zpěv dívčího sboru, který podtrhuje vizuálně magickou až lehce strašidelnou atmosféru. Váhala jsem mezi čtyřmi až pěti hvězdami..nakonec dávám pět, filmu totiž vážně není co vytknout. Skvělá kamera, vizualizace, herecké výkony, krásný příběh.

Kokosy na sněhu (1993)

Komedie u které jsem se cenila od začátku do konce. A cením pokaždé, když film znovu vidím. Dodnes nezapomenutelné hlášky a scénky.. a upřímně ruku na srdce: kdo nevyhlíží při každých Zimních olympijských hrách bobisty z Jamajky? A komu se nevyloudí při pohledu na ně úsměv na tváři? Co bobista, to hvězda a o poslední se podělí trenér Candy se Zimmerovskou kulisou.