• Thriller

REC 4: Apokalypsa (2014)

Čakal som niečo lepšie, ale dostal som najslabší diel celej série. Čo sa týka deja, mal som párkrát dejavu, dokonca scény s motorom od záchranného člnu mi pripomenul, scéu z BRIANDEAD a to je už celkom starý kúsok. Na mojej strane sklamanie, ale mohlo to byť aj horšie. Takže za mňa slabé 3*.

Stopy krve I: Masakr (1993)

Táto séria na rozdiel od "FACES OF DEATH" je reálna a ani jeden záber nie je hraný ( tzv. FAKE SCENE). Traces of Death predstavuje lavínu brutality, krvi, ukazuje nám až samé dno ľudskej dôstojnosti, hazardovania so svojím životom, ale aj ľudskej schopnosti dopúšťať sa tých najohavnejších činov.

Démoni (1985)

Na rok, v ktorom bol film natočený, to bola bomba, pamätám si, keď som to videl ešte na VHS za komunizmu. V tej dobe síce príliš brutálny, ale výborný horror. Na rozdiel od dvojky, ktorá už nebola až tak pre mňa zaujímavá.

Svědectví (1994) (seriál)

Podľa mňa najlepšia adaptácia Kinga. Nevadila mi ani dľžka filmu. Avšak, ja osobne som tento film vnímal ako postapokalyptický sci-fi thriller, s celkom zaujímavým budovaním príbehu. Tento film som videl asi 4x a vždy ma bavil, preto tých 5*.

Bez úniku (2008)

Pre mňa osobne zaujímavý snímok, aj keď je jasné, že SAW sa to nemôže rovnať. Najviac sa mi, ale páčilo celé rozuzlenie a to by som nazval "znepokojivé". Predstavte si, že niekde na svete sa to môže kľudne diať. Veď je známy prípad, ktorý sa stal ešte pred natočením Mlčanie Jahniat a ktorý sa podobal tomuto naozaj výbornému filmu. Hold život je najlepší scenárista:-)

Pod zemí (2014)

Čo dodať k tomuto kúsku? Ja osobne sa stotožňujem z užívateľom "ricci.s", takže nebudem tu písať už napísané.

Očista: Anarchie (2014)

Drsný akčný thriller, ktorý ma bavil a nemal čas ani nudiť. Ja som nadmieru spokojný.

Cesta zítřka (2014)

Tá 1* je za nápad, ostatné je úplne mimo, jedno nelogično za druhým. Ani náznak funkčnosti fyziky, sekerou sa seká o stošesť, ale ostrie je čisté ako z obchodu. Mať to tak vyšší rozpočet, skúsenejšieho režiséra, mohlo to dopadnúť oveľa lepšie.

V bolestech (2013)

Tak ako tu už bolo napísané, za málo peňazí, veľa muziky. Pre mňa osobne, príjemné prekvapenie a ak dvojica Lee-Prowse získajú viac peňazí na svôj budúci projekt (dúfam, že niečo už plánujú), myslím, že sa je načo tešiť. V každom prípade originálny a zároveň jeden z najlepších found footage horror za posledných pár rokov.