Mupeti (2011)

Muppety jsem znal jen okrajově, trailer na film na který jsem narazil mě dostal a tak jsem se s pár kamarády vydal do kina, kde krom jedné paní s vnukem nebyl nikdo. Muzikálové zpracování nás zaskočilo a trochu jsme se zalekli jak moc je to dětská blbina, ale nakonec jsem se docela bavil a nebylo to vůbec tak zlé jak by mohlo :) narážky a camea hvězd samozřejmě zazářily nejvíce a určitá nostalgie se uměle dostavila také, jinak spíše pro americký trh odkojený právě Muppet show. Pro místní to žádný comeback a nostalgický návrat nebude ..

Metropolis (1927)

Obrovský, vizionářský a obrazově parádní film. Těžko nějak objektivně hodnotit, obzvlášť z pohledu dnešní doby. Jediné co napíšu je, že danou dobu to silně předběhlo, inspirovalo to spoustu moderních (nejen sci-fi) filmů a Metropolis nikdy nebude zapomenut. A to už je nějaký ten milník. Dnešní divák asi 2 a půl hodiny černobílého a němého filmu nezvládne, jedině pak nadšenec do filmu. Ale to je prostě evoluce jak diváků, tak filmů..

Ave, Caesar! (2016)

Nemastné neslané, od Coenů čeká člověk mnohem víc..

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z nejúžasnějších filmů jaké jsem viděl. Dlouho jsem přemýšlel jaké je to největší kouzlo Pulp Fiction a stále si nejsem jist jednoznačnou odpovědí. Dokážu se na něj kdykoliv podívat, aniž bych se nudil. Právě naopak, s každým zhlédnutím je možné vidět film jinak, vnímat jiné detaily a popkulturní narážky :) Prostě kult!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Pro mě osobně vrchol seriálového blaha. Kvalita nejen že neklesá, jak je s přibývajícími sériemi u seriálů zvykem, ale ona stoupá do úžasných výšin a v nejlepším ví jak celou dějovou linii zakončit. Úžasný Bryan Cranston hrající jako o život postavu, která zažívá neskutečný vývoj a totální přerod.. a neméně skvělý Aaron Paul prostě udeřili do správného místa a vznikl seriál na který zřejmě nikdy nezapomenu a nejradši bych si ho z hlavy vymazal a podíval se na něj znovu. Já jen prosím seriálové tvůrce celého světa, vsaďte na fajn námět, držte si palce u obsazování rolí, ujasněte si hranice, aby se seriál nenatahoval jen kvůli popularitě do nekonečna a zkuste stvořit něco co mi udělá stejnou radost jako tenhle skvost. Doporučuji všema dvaceti!

Ztraceni v Mnichově (2015)

Originální zjevení, Zelenkův svěží vítr do plachet Českého filmu. Pokud se tedy bavíme o filmu současném. Z jeho pera už vzešly i filmy zajimavější, nicméně ve stejném stylu tady pokračuje. Mystifikace a jemné absurdno.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Příjemný animák o tom že se máme držet svých snů, protože jedině tak jich dosáhneme. A že některé lidi nemáme odsuzovat jen kvůli jejich minulosti, či rase. Potažmo těhle myšlenek je hezká animace, spousty skvělých gagů, narážek a easter eggů, fajn vtipů, skvělých lenochodů (kteří byli v traileru, což zkazilo hlavní dojem). Ale vcelku super podívaná, no zázraky nečekejte.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Dost stylová retro špionská akce, která disponuje komiksovým vizuálem a dobrou hudbou. No příběhově se u špionského seriálu ze studené války zasekl a je na mě příliš jednoduchý. Vizuál holt špatný příběh nevytáhne.. alespoň tady ne. Guy Ritchie je z toho poznat i bez jména v titulku, ale jako koukatelné to bylo. Příjemná oddechovka, na kterou se hezky kouká a dobře se poslouchá, no že by nadchla, to vážně ne.

Náhoda (2015) (amatérský film)

Myšlenka je jasná. Ale jak psal ian, ubíhá to rychle a vybudovat napětí a emoce v takovém sletu pořádně nejde.. Každopádně na amatérský kousek je to dost dobrý počin a jak se říká, opakování matka moudrosti. U filmu to platí dvojnásob. Po dalších pěti filmech to bude vypadat uplně jinak ;) Alespoň tomu věřím.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Šel jsem na STAR WARS a dostal jsem STAR WARS! Velkolepá podívaná, úžasní droidi, mimozemšťani, jediové, zlouni vs Klaďasové atd.. naprosto to splnilo mé očekávání, ale jen proto že jsem očekával přesně tohle. Nic nového to nepřineslo, snaha o nějaký zajímavý prvek tam nebyla, Abrams prostě věděl co točí a točil SW tak jak je znal z předchozích epizod. Já jsem ale z kina šel spokojen, s tím že si tvůrci krásně připravili píseček na triologii. A to jsem se těšil nejvíce na Luka a on tam byl dvě minuty, beze slova a na konci...