• Thriller

12 opic (1995)

Můj nejoblíbenější Gilliam. Puntíčkář Terry vytvořil až neskutečně hravou a přesto komorní scifárnu, kterou si rád pouštím dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Scény Bruce s Bradem v léčebně jsou na hranici geniálnosti a pochybuju, že by Willis ještě někdy zahrál líp. Brad se touto rolí vymanil z image pouhé hezké tváře a HRAJE tak pošahaně, že mu to sežerete i s navijákem. Každopádně MUST SEE film pro každého sci-fi pozitivního diváka.

Samuraj (2003)

Mé první setkání s Takeshi Kitanem, proběhlo v kině úplnou náhodou(film který jsem chtěl vidět už byl vyprodán) a DÍKY BOHU ZA TO!!!! "Bíto" Takeshi v roli slepého maséra- japonské verze Janošíka proplouvá celým filmem a řeší ve vesnici řadu případů až nakonec vymlátí celej gang.. Své filmové dítě režisér prokládá humorem tak černým i jemným a dokonalou sohrou obrazu a hudby, že i moje matka překousla scény explicitního násilí a Vy mu s radostí odpustíte ty okaté počítačové efekty. Další výrazná postava ve filmu je Ronin Tadanobu Asana, jehož samurajské umění by se se Zaitochiho mohlo rovnat a když se ti dva střetli proti sobě, nevěděl jsem komu fandit vícZávěrečné muzikálové číslo by strčilo do kapsy i většinu bollywoodské produkce. Od dob Yojimba mi nebyl žádný samuraj tak sympatický a po této zkušenosti jsem začal vyhledávat i jiné Kitanovy snímky. Tak originální pojetí balady si tím pádem zaslouží ultimátní hodnocení a své čestné místo v mé filmové sbírce.

Insomnie (2002)

Williams zvládne zahrát i chladného vraha, což je výkon hodný pozornosti už samo o sobě. Co už vás naprosto uzemní je Pacino, který kvůli nespavosti z vraždy parťáka čím dál víc uhnívá ale přesto je pořád jak buldog, snažící se dostat vraha i za cenu porušení zákona. Přicmrndává jim sympatická H.Swank, která to nakonec všechno rozlouskne. Nejlepší je napínavá hra na kočku s myší kterou rozehrává Pacino s Williamsem no radost sledovat.(Záznamník:"Hey Wille koukám že ses mi vloupal do baráku, Ručníky máš ve skříni a nakrm mi kdyžtak psy.")Jako obvykle sází Nolan na atmosféru a napětí a to se mu daří moc dobře. když překousnete pomalý začátek kde se vše pomalu buduje a nenápadně se rozdávají karty, tak se pobavíte.

Alexander Veliký (2004)

Zajímavý i když rozvleklý životopisný film kde Farell hraje jako o život a Stone úspěšně předkládá Alexovy myšlenkové pochody. Val Kilmer je po dlouhé době zase cool a ostatní herci víceméně přicmrndávají. Rosario jako divoška je opravdu "badass". Hopkinsova postava působí trochu přebytečným dojmem což vidím jako jediný zápor na tomto eposu. -Jo a ten tripoidní barevný filtr když Alexe sejmou:-)