Penny Dreadful (2014) (seriál)

První série fakt super, zábavný, rychlý, to co se stalo v True Blood za 5 sezón, tady zvládli za jednu. Dokonce se poprvý Eva Green nesvlíkla jako první a tu roli psali pro ní. Ale vlastně je to fakt přehnaná slátanina. Asi se dodívám do konce druhý série, ale pátej díl, po kterým píšu tohle hodnocení, mi rozsvítil. Penny Dreadful tu není od toho abyste mu rozuměli.SPOILER Půlka dílu jsou nesrozumitelný dialogy (nesrozumitelný, poněvadž mluvěj vymyšlenejma jazykama) a v druhý už se jen píchá. A to všichni se všema. Mrtvý se živejma, starý s mladejma, chlapi s chlapama.... i ženská se psem.SPOILER A že prej hororovej seriál.

Kung Fury (2015)

Je to přesně tak dobrý jak si myslíte a asi i ještě trochu lepší. Je tam všechno a hlavně nostalgie. Už ve chvíli kdy se objevilo "tracking" a já si vzpomněl na ladění videa, věděl jsem že se mi to bude líbit. "Tank you"

96 hodin: Zúčtování (2014)

Dvě hvězdy. Jedna za úvodní titulky, moc pěkná písnička... druhá za scénu kdy Porsche 911 sejme tryskáč. Nic dalšího si z filmu nepamatuju. Jo Foresta Whitakera.. ale ten tam vůbec neměl co dělat.

Gotham (2014) (seriál)

Fish Mooney neuvěřitelně trapná, všichni přehrávaj, Alfred mi nesedí ale pak přijde na scénu Penguin a na všechno zapomenu. Zrod Penguina byl nejlepší tah. Kvůli týhle postavě má smysl čumět 45 minut na Gotham. Celkově je to lepší průměr, ale Oswald Cobblepot a od třetího dílu David "Maroni" Zayas to dost zachraňujou.

Král Škorpión (2002)

Film úplně o ničem, naprosto zapomenutelnej, jenže jsem měl tehdy novej přehrávač a zkoušel funkce a tak najednou jsem objevil možnost přehazovat audio stopy a našel jsem tu zásadní - the Rockem komentovaná projekce a hned to dostalo zcela jinej rozměr. Takže 5* za film s komentářem, 2* za film bez něj. Tedy za 5* protože jsem se královsky bavil. protože co Rock nezvlád herecky, to dohnal jeho voice over - pokud budete mít někdy nějakou zvrácenou potřebu pustit si to (třeba znova?!?!), poslechněte si co si o tom všem myslí titulní hrdina, hned to do sebe líp zapadá.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Novinka HBO, první díl šeredně zmatenej, napěchovanej absolutně nesouvisejícíma událostma nám jen představí pár klíčových postav, z jejichž pohledu se příběh bude odehrávat. Nic víc, nic míň. Ale nevypadá to špatně. A rozhodně to není pro každýho. Druhej díl nás posouvá o několik mílových kroků kupředu a stává se z toho taková moderní, trošku serióznější variace na Twin Peaks. Hodně atmosférická, napnutá zábava, která pokládá víc a víc otázek. Jestli Vám nevadí střílení psů a všudypřítomná deprese z celkový neschopnosti cokoliv udělat a jakkoliv něco vysvětlit, jděte do toho. Když o tom v průběhu psaní přemýšlím, vlastně to má všechno. Rozervanou rodinu, nefunkční vztahy, sekty, cigára, střílení zvěře, halucinace, drogy, černý proroky, na slovo poslušný vrahy a krásný asiatky. Leftovers jednoduše ukazuje, co se stane když lidi ztratěj víru ve všecko. Po shlédnutí celýho díla absolutní hodnocení. Je to opravdu silný zážitek

Sealab 2021 (2000) (seriál)

All Hail the Overlord! banda sociopatů v podvodní základně, který absolutně nezajímá jejich mise a nevěděj co s penězma, absurdita na entou, prvotina tvůrců Archera, podle mě nejmíň povedená z jejich animáků, což ale neznamená že je to špatný. Náročný na angličtinu, čím líp umíte, tím víc si z toho odnesete. Klasikou je, že animace je čistě účelová a není nijak kvalitní, páč prostě o ní vůbec nejde, že jo. Opět, jako u všech ostatních jejich děl, tenhle humor fakt není pro každýho.

Frisky Dingo (2006) (seriál)

Nejlepší, nejšílenější, nejstřelenější... předvídatelný? absolutně ne. totální absurdnost a parodie na všechno co Vás napadne. Věc se má tak, že čim líp umíte anglicky (titulky k nesehnání, nikde nikdy ani anglický jsem nenašel) tím lepší zážitek si odnesete, nahláškovaná šílenost od tvůrce Archera a Sealab 2021. Humor rozhodně není určen každému, animace až na posledním místě (jako v ostatních zmíněných animácích). "You can't fax glitter!" "Not with that attitude!" - desetiminutová stopáž naprosto vyhovující. Celý jeden velkej WTF moment.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Na jednu stranu zcela pochopitelné, že méně vytrvalí jedinci seriál hnedka zavrhnou. Na stranu druhou velmi zábavná hříčka, která pro milovníky Marvelu pomrkává úplně všude kde se dá, postavy sympatický a svojí hloubku ukazujou s každým dílem o trochu víc. Příběh taky neustále se prohlubující, víc a víc se to zamotává.. na začátku regulérní dětská hříčka, ale to asi jen proto že Whedon potřeboval vystavět půdu pro svůj tým v tak neuvěřitelně OBROVSKYM vesmíru jako je ten Marvelovskej. Seriál co chce trošku tý trpělivosti a za to se Vám odvděčí čím dál lepší jízdou. Aneb HAIL HYDRA! To co na začátku vypadalo jako klišovitá parta hezkejch lidiček se v aktuálních dílech (20.) posunulo do úplně jiný sféry. Jen tak dál, víc víc! VÍC!!! akorát teda trestuhodně málo Nicka Furyho:D

Hannibal (2013) (seriál)

Výborná variace na populární literární postavu. Narozdíl od filmů není Hannibal nechutnej psychopat ale spíš prostě jen hodně hodně moc zvědavej člověk se slabostí pro klasickou hudbu a dobré jídlo a pití. Jeho kulinářské dovednosti radost sledovat, lepší jak jakejkoliv pořad o vaření. Každej díl mě přiková k obrazovce, sliny tečou proudem, nevim komu fandit dřív, jestli jídlu nebo kuchaři. Rozhodně to ale není pro každýho, vegetariáni ohrnujou nos a děvčata se dívaj s rukama před očima. plus body za originalitu umrlců, fakt umělecký díla, jedno vedle druhýho (Těhotnej kůň, totem, andělé, strom, lidský houby....).. zvrácenost na entou, utlouct se po tom můžu A možná to tady bude pro spoustu místních rouhání, ale Mads Mikkelsen mi sedí mnohem víc jak Anthony Hopkins