Truman Show (1998)

Hmm, hluboce hluboká myšlenka, asi bych byl jedinej kdo by na to nekoukal. Zavřeme chlapíka do terária a jako napotvoru, máme zrovna my možnost pozorovat jeho prozření, jako kdyby v předchozích letech na žádnou chybu nenarazil a teď se to sešlo. Když zrovna manželka a kamarád nepřehrávají, tak se na to dá i koukat.

Zahřívací kolo (2006)

Film z vysokoškolského prostředí se soutěží plné otázek, na které lze většinou odpovědět se středoškolským vzděláním, aby si to i smrtelník užil :-) JInak jde o milostný trojúhelník, jeden kluk zakoukaný do krásné blondýnky a brunetka zakoukaná do kluka. Nakonec se správně proházejí, dojdou k názoru že dělání chyb je normální a v klidu skončí.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Potahovač kabelů se na stará kolena rozhodne spojit svou rodinu, přitom má každé z dětí jiný život než předstírají. Nakonec realita není tak špatná, je lepší se s ní smířit až za hrob.

Metropie (2009)

šampón umožňuje ovládání lidí a v televizích sou kamery, to je jediná myšlenka celého filmu. Aby zaplácli 80 minut, tak nás povodí po temných prostorách (především metra). Od poloviny už sem to nemohl vydržet, ale síla vůle byla mocnější. Každopádně sem hodně přemýšlel nad rozdíly mezi 1* a 2*.. K tomu všemu se přidá nechutně obludný obraz, lidi mají jednoduše nepřirozeně velké hlavy, mě se to hodně hodně nelíbilo a určitě je to jeden z důvodů, proč nakonec tu 1* dám...

Marvinův pokoj (1996)

čistě subjektivní 4*, u topícího se cirkusáka mi něco došlo.

Šťastlivci (2008)

Klasika, cesta 3 veteránů, kteří se vrátí domů. kde na ně nikdo nečeká. Takže si prožijí zklamání, cestují spolu a vzájemně se podporují. Nakonec se nezávisle na sobě znovu setkají u další výpravy za skalpy. A taky se na to hezky kouká.

Mládí v trapu (2003)

3 přerostlí kamarádi, jeden prudící děkan a trocha srandy na večírcích. Docela to ušlo.

Těsně vedle (2007)

Nejdřív krásná ďáblice, pak spálení a vystřízlivění s chozením s jinou holkou. Nakonec mexiko, basbolka a zase mexiko. Aspoň trochu vtipný to je.

Mlčení jehňátek (1991)

Hledáme vraha se zvláštním koníčkem, šije si novou kůži. K tomu využijeme jednoho šíleného doktora kanibala. vyšetřování provádí mladá agentka, která si jako dítě hrála s jehňátky. Je to spíš o rozhovorech než o akci, Pomalu se sbližujeme s postavami, až nakonec ani nevadí, že doktor převlíkne kůži taky :-)

Kdo může za globální oteplování? (2007) (TV film)

Ale ona je to svým způsobem pravda. U Goora mi tam ten grav s CO2 neseděl, tady je to celkem jasně vysvětleno. Ta část s CO2 je pěkná, kupodivu nikoho slunce nezajímá. Když vidím Stranu zelených, tak chápu, že jde jen o populizmus a korýtka. Solární energie je předražená a výdrž panelů taky za moc nestojí, proč by se asi vyplatilo dodávat elektřinu, místo z panelů, naftovými generátory? Třeba Zelení mají plány na zefektivnění elektrárny na uhlí, ze 60% na 80%, přitom uhlený kotle mají efektivitu kolem 90%, tkaže když topíte elektřinou tak vytváříte víc CO2 než lidi na vesnicích, kterým to chcete zakázat. Zas jednou něko zlanařil stádo, aspoň že se najdou i normální lidé...