• Pohádka
  • Rodinný

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Ked sa Novakovi presťahujú do nového bytu niekoľkokrát sa zopakuje, že sa sťahujú do desiateho poschodia ( štoku) , ale z pohľadu z vonkylu má do len 8 poschodí. S prízemí deväť

Milenky (2018) (seriál)

Drahá Adriana K., nie je to úplne márne, ale... ale stále z toho ide ťažoba a tragédia. Ja chápem , že ide o príbeh štyroch rôznych žien, ale to je práve kameň úrazu, že sú síce rôzne, ale zároveň sú úplne rovnaké. Tragické, bez nadhľadu... ani štipka odľahčenia, ani štipka humoru. Napríklad postava T. Pauhofovej, keby bola vybudovaná , ako taká žienka typu take it easy a neskôr, oveľa neskôr by ju to dobehlo v podobe napr. ženáča, do kt. sa zamiluje... ale ona sa zamiluje do uvedeného ženáča hneď z úvodu ... a ďalej? Všetky sa trápia naraz... tým pádom tomu čosi chýba... chýba tomu taká "česká" ľahkosť.

Život je život (2015)

Já se ptám proč! Nechápem v čom je Kristína taká geniálna, že musela byť obsadená. A to ju postavia vedľa Stašovej? Okrem toho snove pasáže sú absolútne zbytočné. Nikam dej neposuvaju,naopak retarduju.

České století (2013) (seriál)

Je to výborné. Líbí se mi i obsadení hercov cez niekoľko dielov. Nič proti Švehlíkovi, je to výborný herec, ale prečo bol obsadený do úlohy Dubčeka, keď ho v epizode z roku 1968 hral Gallovič. Aj Husák je Greššo v roku 1968 aj 1989.

Plynutie (2010) (amatérský film)

Keby som to bral, so všetkou vážnosťou, porovnávajúc s inou kinematografiou , napr. českou, kde si dovolili so všetkou vážnosťou prezentovať niekoľko totálnych prepadákov (Kanárska spojka) s hviezdnym hereckým osadením, tak je načim konštatovať, že bez akéhokoľvek rozpočtu by sa v rebríčku tento film umiestnil, oveľa vyššie ako napr, spomínané film, hoc nie je v distribúcii.

Kanárská spojka (1993) odpad!

Ja som neveril vlastným očiam! Je to možné , aby mohlo byť niečo tak plytké... to je slabé slovo TRAPNÉ. Neveril som , keď som sa dopátral, že nejaký český film, môže byť 38. najhorší film. Dnes konštatujem - ako sa tak "vysoko" dostal?

Ruská ruleta (2005)

Na šťastie neexistuje axioma. Je zaujímavé, že hlavný hrdina s "nešťastnou" trinástkou prepláva "hrou" takmer bez ujmy. Myslím, najmä bez ujmy života, aby sa mu vzápätí podarilo so šťastím prekabátiť políciu a po tom všetkom, zrazu nešťastne stretáva svojho vraha. Nuž koho majú obesiť ten sa neutopí. Oceňujem atmosféru a "farbu" filmu s výrazným kontrastom.

Slunce, seno, erotika (1991)

Dle mého názoru, toto bylo něco navíc. A navíc zbytečne. Lacinejší než laciné, ale to bylo eště v době, kdy jsme o Kameňácích ani netušili. No skrátka trapas. " My na stavebním podniku sme na horrory zvyklí", nebo závěrečná řeč ve filmu... co dodat?