Cesta (2009)

Velmi věrný přepis knížky, kterou doporučuji předem přečíst, jinak z toho moc mít nebudete. Vizuálně i režijně vynikající, minimálně jednu hvězdičku ale film stojí hudba Nicka Cavea, která do filmu cpe úplně jinou atmosféru, než jakou si vás podmaní knížka. Ten malej kluk je občas na facku, zato Aragorn je dokonalý, dokonce lepší než v Cronenbergově násilí.

This Is Love (2009)

Klasické evropské drama skandinávského střihu. Lidské osudy na hraně, extrémní láska i neštěstí. A funguje to, celé kino to po skončení rozdýchávalo jen hodně pomalu.

Síla vody (2009)

V tomhle filmu se žije jinak.

Yuki & Nina (2009)

Film boduje dobře podanou dětskou optikou a viděním reality. Neuchvátí, ale potěší.

Nothing Personal (2009)

Mám rád filmy o lidech, kteří to mají jinak. A tenhle je velmi uvěritelný, netlačí na pilu a ukazuje pomalé sbližování dvou zvláštních lidských bytostí daleko od civilizace.

Jasná hvězda (2009)

Pouze pro zamilované páry. Láskou neomámeným vstup na vlastní nebezpečí.

Rage (2009)

Skvělý nápad, mohl to být povedený experiment. Ale není, je moc poznat, že herci hrají, celé je to nedůvěryhodné. Dramatické scény jsou do toho našroubované křečovitě a celkové sdělení veškeré žádné.

Proti proudu (2009)

Nádherný film spojující milostný příběh s dusivou xenofobní atmosférou malé vesnice.

Jiný Tel Aviv (2009)

Strašná, ale fakt strašná uspávačka.