Remo Williams: Dobrodružství začínají (1985)

Áno, takto zneli bicie v osemdesiatom piatom... :D Neskutočná atmosféra! A Fred Ward je charizmatický - škoda, že nedostal viac priestoru v eventuálnych pokračovaniach - ako už i titul filmu napovedá, rátalo sa asi aj so seriálom.

Zamilovaný blázen (1981)

Film pre fanúšikov Adriana Celentana. Ja som skôr fanúšik Ornelly Muti. A to sú rovno dva dôvody, prečo tento film nie je pre mňa. Tých zopár (naozaj zopár) dobrých gagov zabila celková nuda.

Prokletí Midasovy skříňky (2013)

Je ťažké sledovať dobrodružný film, keď je hlavná hrdinka škaredá, hlavnému hrdinovi želáte len to najhoršie, Sam a Lena smiešni a Michael Sheen skvelý len do okamihu, keď sa zamaskuje...

Ďakujem, dobře (2013)

Obvykle by som to povedal slušnejšie, ale pokúsim sa zostať v poetike filmu: Keď je raz niečo pičovina už od scenára, herci to nezachránia, aj keď sa snažia. Howgh!

Hunger Games (2012) odpad!

Strašná, strašná, strašná, nepozerateľná blbosť! Voľajaká metrosexuálka dostala pri pozeraní Superstar skvelý, úplne "nový" nápad, v histórii asi 285., že urobiť z hier o život TV šou, a dala do toho nápadu celú svoju skvelú vedomosť o survivale a o ľudskej spoločnosti. V skutočnosti však o ľudskej civilizácii a TV novej ére nevie absolútne nič, a takisto ani všetci tí, čo to tu lajkujú, čo nie je nič nového, že... Každá jedna scéna, opakujem KAŽDÁ, jedna scéna je logický nezmysel, ktorý navyše popiera aj tie ostatné. Ozajstní survivalisti si musia počas filmu minimálne ťukať na čelo (skôr však zo zúfalstva hryzú kreslá), vysvetľujúca prvá časť je za 0 bodov, nasledujúca akčná časť je smiešna až k slzám, koniec neviem, nemal som nervy ani na štvrtýkrát to dopozerať. Truman show a akákoľvek časť Naked and Afraid vám povedia asi 80x viac o všetkom, čo sa tu akože rieši, pokračovania ma nezaujímajú a som ťažko šokovaný, že nejaké vznikli. Jediné maličké pozitívum je, že divák aspoň zistí, že Woody Harrelson ešte žije, a to je celé. Tfuj!

Skleněné peklo (1974)

Rozprávka o tom, že americké mrakodrapy horia inak než ostatné po svete: pomaly, bez dymu, a spadnú iba vtedy, keď treba.

Skyfall (2012)

Absolútne nechápem tieto vysoké hodnotenia, pretože Skyfall sa vracia ku všetkým tým hlúpostiam o tajomných ostrovoch a vyšinutých zlosynoch a dobrých komorníkoch v hradoch na blatách, kvôli ktorým boli všetky bondovky až do Craiga len gašparkovým divadielkom pre detičky (hoci aj 50-ročné). Mimo súčasnosť, mimo fyziku, mimo logiku, ale s dobrým old-fashioned pocitom, že Veľká Británia zostane navždy veľká a nadradená. Tfuj! (To len zase potvrdzuje, že nie som priemerný divák... :D)

Spectre (2015)

Čím ďalej sa bude nový Bond držať od všetkých starých Bondov až do Craiga, tým lepšie. Tento Bond sa držal veľmi, veľmi dobre! (Odpustím aj Skyfall, aj predposledných 10 minút, aj slabšiu bondgirl, aj starnúceho Daniela; a zaokrúhlim nahor...!) ;)

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Najprofesionálnejšie urobený (čo neznamená najlepší) diel, ktorý zostáva verný princípom (a chybám) svojho sveta. Kostrbatý (ako záznam zemetrasenia) oblúk sa uzatvára a Milla už krajšia ani mladšia nebude. Za tých 6 dielov som sa už otrkal, zvykol si na RE štýl, a tak si môžem dovoliť byť zhovievavejší - ako akčný film to ušlo. Zároveň si dovolím využiť príležitosť na zhrnutie celej hexalógie: Medzi jednoznačné plusy musím zaradiť kameru, Millu, všeobecne iba krásne ženy (a dokonalý spôsob, ako im strihom vyrobiť bojové schopnosti :D), triky, strih, tempo a nakoniec aj kratšiu a znesiteľnejšiu stopáž pod 90 minút bez titulkov (okrem 6-ky). Medzi mínusy patria logické diery, medzi filmami meniace sa charaktery, svet i zombie, posadnutosť všetkých používať buď smiešne pištoľky proti obrneným vojakom a kingsajzovým monštrám, alebo strašné rakety proti bodovým cieľom, a určite doma niky neskúšajte odpaľovať mince z brokovnice! Za skutočný výkon však považujem vernosť tvorcov celej sérii napriek neutíchajúcej kritike a to, ako si dokázali zachovať entuziazmus a vieru v dobrý výsledok po celých 6 dielov! :D

Resident Evil: Odveta (2012)

Že sa prvú hodinu nesústredili na filozofiu, to filmu veľmi pomohlo. Milla je zase krásna, kamera skvelá, akcia odsýpa, takže divák prepáči aj tých pár (už vlastne tradičných a neodmysliteľných) logických lapsusov. Oproti 3. a 4. časti zlepšenie!