ARQ (2016)

Veľmi chutná lahôdka pre mozog aj nervy. Herci skvelí! Určite by som privítal dvojku a trojku, kde to už konečne vyhráme! :D

Training Day (2001)

Tak nakoniec som zaokrúhlil hore na štyri. Veľmi oceňujem nejednoznačnosť Alonsa, ktorá udržiavala napätie a pozornosť takmer celý čas, surovosť i realizmus vedľajších postáv, herecké výkony (iba v dabingu, takže nehodnotím) filmu by však viac pristal iný koniec - tento bol akosi nasilu. Ale chápem, že bol rok 2001 - dnes by už iný koniec, surovší alebo skorumpovanejší alebo nejaký iný, nikomu nevadil. Som zvedavý na Patrolu, ten istý scenárista a aj režisér, len o 10-12 rokov neskôr.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Nuž neviem. Ľahkosť a nadsázku prvého filmu vystriedala kŕčovitá snaha o spektakulárnosť za každú cenu, a to ako v príbehu, tak v efektoch. Párkrát som sa dobre zasmial, to áno, ale častejšie podvihol obočie... A hudba bola strašná. Aj Mantis.

Ave, Caesar! (2016)

Jeden deň Ivana Kapitalistoviča Producentova. Absolútne geniálny film, ktorého genialita obzvlášť vynikne, ak ste už predtým videli Trumba. Že sú Josh Brolin a Channing Tatum takí skvelí herci (a tanečníci) je ťažké uveriť pre každého, kto videl Wall Street 2 a Jupiter Ascending, ale o to potešitelnejšie. Dobový štýl fantastický, vidno, že to natočili naozaj znalci (a najmä milovníci) histórie filmu. Bavil som sa neskutočne. A že to má tak nízke hodnotenie - nuž, príznak doby, kde už väčšina nič nevie a nič nechápe.

Nahota na prodej (1993)

Ako odraz doby výborné, inak však dosť blbé.

Miami Vice (2006)

Slušne urobený thriller, ktorému na záver tak nejak došiel dych.

Normální autistický film (2016)

Veľmi veľká pomoc pre ľudí, ktorí sa s autizmom nestretajú, alebo o ňom chcú vedieť viac. Zároveň vtipné, nepatetické, zaujímavé - jediné, čo je škoda, že sa nedá tak dobre pozrieť mimo československej reči, pretože v preklade sa drobné odtienky autistického rozmýšľania a ich reči stratia.

Megamysl (2010)

Výborný príbeh, dokonalé tempo a skvelé ftípky! Ako to, že som sa o existencii tohoto filmu dozvedel až v roku 2017??? !

Vybíjená (2004)

Jak dumám, tak dumám,neviem prísť na to, pre koho je tento film určený. Asi pre retardovaných stredoškolákov... A Vince Vaughn je veľmi necharizmatický!

Rudý baron (2008)

Neskutočne premárnená príležitosť, alebo ako urobiť z najvzrušujúcejšieho námetu Prvej svetovej uspávanku na dobrú noc.