Resident Evil: Zánik (2007)

Nemám rád filmy so zombiami, ani nepozerám post-apo - hlavne kvôli tomu, že v nich vždy najprv dôjde všetko, voda, konzervy, cigarety, vzduch, ale nábojov, benzínu a elektriny je do poslednej chvíle dosť. Úplne však neznášam filmy s logickými dierami, alebo dokonca proti logike! Na druhej strane, mám rád filmy s Millou Jovovičovou... Takže keď to všetko skombinujem a udelím zvlášť hviezdičku za Millu, kameru a hudbu, vyjde mi krásnych... eeee.. dve.

Nevíte o bytě? (1947)

Veľmi slušná a jemná dobová, zdôrazňujem, DOBOVÁ komédia. O triedu lepšia než Provdám svou ženu. Zaokrúhlené nahor vďaka Božene Obrové, Josefovi Pehrovi, Kemrovi a Kopeckému (rok po koncentráku!).

John Wick 2 (2017)

Strelnica Keanu Reeves sa ocitá v scenáristickom Matrixe štyrikrát hlbšom ako Matrix, kde aspoň znovu stretáva Morfea. Pózuje tam (lebo nemá čo hrať) za tajného vraha, ktorého pozná celý svet z videnia (asi videli prvý diel, inak sa to nedá vysvetliť- keby si totiž dal v živote aspoň jeden pohárik s každým , čo ho pozná, zomrel by na otravu alkoholom tak pred dvadsiatimi rokmi) a jeho postava konečne prekonáva zopár filmových historických rekordov - v zabíjaní Charlieho Sheena z Hot Shots II, v odrážaní a zachytávaní guliek Terminátora, v presune kanálmi Jokera a Pingvina z Batmana a v kapacite zásobníkov (pištolí) Robocopa. Výborný film pre ľudí, ktorým sa páči streľba a nechcú pri filme myslieť. Napriek všetkému sa mi páčili asi dva scenáristické nápady, za ne dávam druhú hviezdičku. P.S:: v trojke, ktorá sa zrejme nevyhnutne blíži, bude musieť presedlať na automatické zbrane, taký povedzme Minigun, inak dostane kŕče do prstov na spúšti, alebo mu rovno odpadnú. Dej trojky je mysliteľný iba takýto: John strieľa, ľudia padajú, 145 minút.

Pan Novák (1949)

Poplatné dobe. Ale prečo nie?

Tři muži se žralokem (1975) (TV film)

Ako zabiť Haška... Nezasmial som sa ani raz, čo sa mi teda za 49 minút pri čítaní akéhokoľvek textu od neho nikdy nestalo. EDIT: S ako vždy skvelou Haškovou poviedkou to má spoločný len názov a dva-tri motívy. Inak ide o pokus Haška prepísať, zmodernizovať, skabaretizovať a prekonať - pokus, ktorý dopadol žalostne. Sila humoru nespočíva v tom, že Kopecký mácha rukami a Sovák hlasom (čo si niektorí humoristi neuvedomili dodnes).

Filutové (1959)

Príliš malá frekvencia vtipov a takmer žiadna situačná komika. Mohlo to byť oveľa lepšie...

Jeden svět nestačí (1999)

Blbosť preukrutná, ako všetky bondovky okrem prvých dvoch s Craigom. Jediný čo tam stojí za to, je chudák Carlyle. Odporúčam po lobotómii, inak nikdy.

Znovu v nesnázích (1960)

Už trochu menej plnokrvné pokračovanie s rozpačitým záverom. Stále však výborní herci aj celkový dojem.