Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Dobře... nejspíš jsem měla slabou chvilku, když jsem si včera večer pustila tento film. Už z práce jsem věděla, že je to pěkný nesmysl, ale toto jsem nepředvídala. Kláru Issovou mám moc ráda, ale tenhle film jí opravdu nesedl. Renči, Renči.... co to bylo?

Ladíme 3 (2017)

Rozhodně se jedná o nejslabší díl série.. už je to dle mého gusta přitažené za vlasy. Tvůrci se z tohoto filmu snažili vytřískat akci a napětí a drobátko to přepískli a nevypadalo to dobře. Je to škoda, protože dva předchozí filmy se mi líbily. Ač nerada, dávám **.

Riverdale (2017) (seriál)

Přiznávám se, tomuto seriálu jsem odolávala dlouho. Myslela jsem si, že by se mi mohl líbit, ale zároveň jsem se bála, že budu zklamaná. Opak je pravdou, seriál Riverdale jsem si zamilovala. Miluju na něm skoro všechno: pochmurnou atmosféru, střih, kameru, soundtrack a v neposlední řadě herecké obsazení. Každá série odhaluje nový zločin a fakty, které vás posadí na zadek. ****

Divoká řeka (1994)

Tento film jsem shlédla před pár týdny a musím uznat, že mě uchvátil. V tomto snímku vidíme Meryl Streep v neobvyklé roli, které se zhostila na výbornou, je opravdu poznat, že je to herečka s velkým H. Další herecký výkon, který musím vyzdvihnout je Kevin Bacon, slizkého záporáka zahrál naprosto úžasně a šlo vidět, že ho role velmi bavila. Tento film je velmi efektivní a nadčasový i v dnešní době a to je tu déle než já (1994). Divoká řeko... děkuji! ****

Vrána (1994)

Film Vrána je moje srdcovka. Všechno je tak krásně temné a pochmurné (a to já čas od času ráda). Vždy, když se podívám na tento film, hltám ho od začátku do konce. Film je tak úžasný a jedinečný díky Brandonovi Leemu, který se zhostil hlavní role na výbornou a bohužel byla tato role jeho posledním dílem. Nemůžu jinak 5*!

Ztratili jsme Stalina (2017)

Černo, černá satira z prostředí "Stalinova" Ruska. Ano, smála jsem se. Dokonce nespočetkrát. Ale zároveň mi naskakovala husí kůže z toho, že to ve skutečnosti takto probíhalo (možná ještě probíhá?). Každopádně pro mě jeden z nejzajímavějších počinů tohoto roku. Především musím pochválit herecký výkon Jason Isaacsa, Stevea Buscemi a Simona Bealea. Upřímně tento film doporučuji těm, kteří mají rádi politickou satiru a černý humor jako já. 97%

Kdo přežije (2000) (pořad)

Tohle je naprosto geniální reality show. Promyšlené soutěže a také taktiky plus výborný moderátor, viděla jsem téměř všechny série a dalšími se pravidelně prokousávám. Stalo se to takřka závislostí, proto ****.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Když spojíte moderátory Ebena a Kostkovou zrodí se opravdu profesionální pár. Na StarDance koukám od mala a vždy mě velmi bavilo. Je to asi tím, že se ráda dívám na lidi, kteří se opravdu lepší v tanci. Proto jsem trpěla při výkonech např. Pavláska. Myslím si, že u nás má tato soutěž vysokou úroveň, proto ****.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Pán prstenů: Návrat krále patří do mé TOP 10 a právem. Celá trilogie je nesmírně povedená, ale nejoblíbenější dílem stále zůstává právě třetí díl. Tato filmová adaptace vám vyrazí dech, protože každá postava je zahrána báječně, nenašla jsem žádnou, která by mi vadila (což se často nestává) . K mým oblíbencům, ale stále patří Sean Astin, Ian McKellen a Viggo Mortensen (Aragorn byl vždy mou platonickou láskou). Další ohromné plus je určitě soundtrack, dokáže vám perfektně nahodit atmosféru. Tato trilogie mi připomíná dětství, přeci jen tento díl byl v kinech, když mi bylo 7 let (a stále nedokážu pochopit, jak je Pán prstenů vytvořen nadčasově).

Rudá jako rubín (2013)

Díky bohu za dabing (nevěděla jsem, že to někdy řeknu :D) ! Protože jsem se snažila na to koukat v původním znění s titulkami a nedalo se to (prostě se mi němčina nepříjemně poslouchá). Film jsem opravdu chtěla vidět, protože jsem před lety celou trilogii četla a moc se mi líbila. Každopádně jsem byla z filmu opravdu příjemně překvapená, dávalo to hlavu a patu. Žádné zpracování postavy mi nevadilo. Za mě krásné 3*.