Bez dechu (2011)

|| Scenár: Shawn Christensen | Hudba: Edward Shearmur | Produkcia: Doug Davison, Ellen Goldsmith-Vein, Lee Stollman, Roy Lee, Dan Lautner, Patrick Crowley | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Vertigo Entertainment, Quick Six Entertainment | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 21,689,000 $ ||

Elitní zabijáci (2011)

|| Scenár: Matt Sherring / Predloha: The Feather Men - Sir Ranulph Fiennes | Hudba: Johnny Klimek, Reinhold Heil | Produkcia: Michael Boughen, Tony Winley, Steve Chasman, Sigurjon Sighvatsson | Distribúcia: Open Road Films | Štúdio: Ambience Entertainment, Palomar Pictures, Omnilab Media | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 56,383,756 $ || Film nakoniec nebol takým prepadákom, jak sa zo začiatku zdalo, dodatočné kalkulácie rozpočtu ukázali kľudných 35 mega, čo je ani pólka avizovaných 70. Dá sa teda povedať´, že na seba presne zarobil ešte aj tak, keď pripočítame 50% rozpočtovej sumy pre kiná. Každopádne ten film nie je vôbec tak zlý, jeho jediným problémom je, že má o 20 minút viac, než čo by bola potreba. Podarilo sa mi ho dopozerať na druhý krát, no nakoniec ma to milo prekvapilo. Statham by sa už ale mohol trochu ukludniť aj s jeho producentmi, solia podobné žánrovky jak Slovensko eurá do gréckeho eurovalu, a to už potom skôr naserie, než poteší. 68% | Blu-Ray, CZ DTS |

Slečna nebezpečná (2012)

|| Scenár: Liz Brixis, Karen McCullah Lutz, Kristen Smith / Basen on One for the Money by Janet Evanocich | Hudba: Deborah Lurie | Produkcia: Tom Rosenberg, Wendy Finerman, Sidney Kimmel, Gary Lucchesi | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Lakeshore Entertainment, Sidney Kimmel Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ ||

Český sen (2004)

|| Scenár: Vít Klusák, Filip Remunda | Hudba: Varhan Orchestrovich Bauer | Produkcia: Vit Klusák, Filip Remunda | Distribúcia: Bonton Film, Taskovski Films, Centrum Českého Vieda | Štúdio: Česká televize, FAMU, Hypermarket Film, Studio Mirage, Barrandov Studio, CinemaSound, Brickbox Digital Media | Rozpočet: 19 miliónov CZK | Tržby: ? $ || Epos na odzrkadlene skutočnej sily medií a reklamy. A to českým autorským týmom. Otázkou zostáva, či to bolo etické... Ale kým nevyskúšaš, nevieš :D

Báječný hotel Marigold (2011)

|| Scenár: Ol Parker | Hudba: Thomas Newman | Produkcia: Graham Broadbent | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Blueprint Pictures, Imagenation Abu Dhabi | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ ||

Kabaret (1972)

|| Scenár: Jay Allen / Joe Masteroff (play) / Story by Christopher Isherwood | Hudba: John Kander, Fred Ebb | Produkcia: Cy Feuer | Distribúcia: Allied Artists | Štúdio: ABC Pictures | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 43,600,000 $ || Dokonalá fúzia. V Cabarete sú si činohra, tanec, a spev rovnomerným súperom, a všetky zložky sú tak vymakané a silné, že vytvárajú dokonalý príklad filmového muzikálového diela. Dej síce ku koncu pre mňa prázdnejší, no o to menej schematický, a hlavne po celú dobu zábavný a tiež neuveritelne "ťažký". Mierna depka a krásny umelecký zážitok zaručený.

Jack-Jack útočí (2005)

Je to veľmi svižné a zábavné, vo svojom krátkometrážnom animovanom žánry dokonalosť sama. Hodnotím slabšie len z dôvodu, že srdce ťažká dať 5* Jack-Jackovi i Forestovy... Proste len kôli vizuálnej harmónií :)

Venkovský učitel (2008)

Tento spôsob vrátenia sa filmariny do antiky ma neskutočne nebaví. Nepáči sa, nudí, irituje. Na toto tam máme staré kusy, ktoré svojim čarom ešte môžu byť nesmierne dobré. Viem, nemal som sa pozerať. Nie je problém. Nabudúce to obídem...

Všechny polohy lásky (2006)

|| Scenár: Daniel Sánchez Arévalo | Hudba: Pascal Gaigne | Produkcia: Chozé Antonio Félez | Distribúcia: Canal+ Espana, Televisión Espanola | Štúdio: Tesela Producciones Cinematográficas ||

Kramerová versus Kramer (1979)

|| Scenár: Avery Corman (novela), Stanley Benton | Hudba: Paul Gemignani, Herb Harris, John Kander, Erma E. Levin, Roy B. Yokelson, Antonio Vivaldi | Produkcia: Richard Fischoff, Stanler R. Jaffe | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: ? $ | Tržby: 127,300,000 $ ||