Šílenství Debory Loganové (2014)

A prý že důchodci s Alzheimerem nejsou nebezpeční. Když má mladá šikmooká dívka se svými kameramany natočit dokument o ženský, jejichž čelo by se dalo používat jako terč pro rekreační střelbu, dojde k průseru. Stařenka se začne sebe poškozovat na úrovni toho nejkrutějšího emaře. Jenže tím to nekončí. Naopak. V domě se začnou dít věci děsivé jako svině ale také nevysvětlené. Babča se začne chovat jako absolutní cvok a snaží se zahradničit. Až někdy ke konci filmu dostáváme vysvětlení v podobě úchylného pediatra který zabíjel krvácející dívky kvůli indošskému rituálu zahrnující hady. Proč? Proč si kurva nechávají vysvětlení úplně celého filmu na konec. A proč nedají nějaké náznaky na začátek. Člověk si prochází hodinu filmu a celou dobu si myslí že z ní Alzheimer udělal děmonem posedlého upíra ozářeného radioaktivitou. Místo toho dostáváme vágní vysvětlení toho proč se všechny ty sračky dějí právě této anorektické důchodkyni. Kvůli tomu že ho zabila se do ní dostal duch. Kvůli tomu se mění v hada. To vše kvůli tomu že pediatr chtěl být nesmrtelný. Proto k tomu na konci využil holčičku která by byla zbytečná nebýt konce. Každopádně film to špatný nebyl. Bafačky a lekačky tam byli solidní. A hlavní babča byla děsivá i bez toho démona v těle. Bylo to nakloněné ke 4. ale bohužel dávám 3 hvězdy.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Pane jo. Opravdu kulervoucí sci-fi jízda planetárních rozměrů která nechává Star Wars vypadat jako moc realistickou ukázku budoucnosti. Připravte si svůj multitasking na 110% protože v průběhu filmu si budete přemítat v hlavě co se to sakra děje a jak film vůbec začínal. Obsáhlost díla a napumpovanost je vskutku neuvěřitelná. James Gunn by si měl promyslet jestli měl do filmu dávat tolik věcí protože jedno se střídá s druhým to druhé se plácne přes páté a to páté jde přes desáté a ještě do toho stihnou zahrát nějaký ten šlágr z osmdesátek. Takhle to jede dvě hodiny a k tomu tam ještě stíhají hláškovat častěji než v komedii Zděnka Trošky (až na to že tenhle film je vtipný). Když se dostaneme přes kaleidoskop akčních scén dostaneme se na planetu Ego. Tam se na nás přihrně doslova lavina akce a komedie a digitálních šutráků že zbledly i psychedelické scény v Doctoru Strangovi. Byl jsem celou dobu unešen, a čekal jsem na to co se stane v dalším záběru. Ve filmu se toho dělo prostě moc než aby si člověk mohl dovolit chvilku oddychu. A děje se toho i moc než abych se o tom mohl rozepsat na ČSFD. Na filmu mi vadí jediná věc a to je nevyváženost mezi komedií a dramatem. Nějak se totiž děje že v době která má divákům urvat genitálie svou vážností se to prostě dokurví nějakou vtipnou scénkou. A je to přesně naopak. Pokud přijde scéna tak vtipná že by vám měla potrhat bránici a nechat vás v dusivém řehtání tak se to zkazí pokud možno dojemnou scénou která se vás pokusí rozbrečet. Nakonec se ovšem zdařilo. Film byl opravdu velmi povedený. Takže uděluji 5 živých planet.

Rozpolcený (2016)

"Je to možné? Co si myslíš Zbyšku?". Zeptala se Kateřina do zrcadla po té co přišla z nákupu. "No já myslím že to bylo supr. Bylo to skoro jako z našeho života." Odpověděl Zbyšek po té co dokoukal film Rozpolcený. A Zbyšek má pravdu. Asi poprvé jsem viděl film u kterého jsem se bál a při tom ve filmu nebyli lekací scény, démoni, čerti, duchové nebo opuštěná chata bez signálu. Tomu říkám horor. Kevin a jeho kamarádi z kouzelné školky byli děsiví jako svině a to budu počítat i tu milou ženu a malého smrada. Když McAvoy nahodil úsměv ze kterého by se posral i nebojácný sociopat začne jít do tuhého. Jenže tenhle úsměv musí mít skoro celý film. Ještě pozítří se budu budit kvůli tomu že vidím jeho smějící se plešatou hlavu. A ten konec. Olalá. Zasrané monstrum převzalo vedení a i kdyby člověk přezpíval jeho jméno v písničce tak by se nezastavilo. Zastaví ho pouze to že jste pořezaní nebo máte roztrhaná zadní vrátka od úchylného strejdy. Moudro na závěr zní: Nechte se znásilnit a týrat po té vás Kevin nezabije. I přes to že byl film skvělý nemůžu přesně identifikovat vadu která se v něm nachází. Možná taková lenost kterou film trošku měl v době kdy se dívenky snažili uniknout. U mě doma se to líbí 4 z 5 osob které dřímají v mém těle.

Ochránci (2017) odpad!

Osránci se nám ukázali v luxusním námrdu přímo ze SSSR. Matička Rus odpověděla na moderní superhrdinské filmy intenzivní žumpou naservírovanou do neuvěřitelné hodiny a půl. To je fascinující když vezmete v potaz že dobrá půl hodina byli sračky které nám o sobě řekla Ruská čtyřka. Film nám začíná představením celé čtveřice. Aby tvůrci dokázali jak moc skvělé jsou schopnosti hlavních genetických omylů ukázali to v bojových scénách které dohromady čítaly přibližně pět až šest minut. V rychlosti ale musíme pak představit našeho hlavního záporáka, nasteroidovaného prošlou Viagrou pro zvětšení čuráka. Což je jediná věc která se ve filmu povedla protože se ukázal jako ten největší čůrák v celém Rusku až po Ukrajinu. Po tří minutovém a trapném souboji na skládce uvězní Steroid Man naše super hrdiny. Ti se dostanou ven pomocí generálky která se tam dostala mnohem snáz než grupa idiotů které chytili tím nejdebilnějším způsobem na jaký mohl tvůrce přijít. V celém filmu jsou vždycky krátké a tupé bojové scény které jsou následovány srdceryvným monologem jednou z postav. Hrdina co si vylévá srdéčko při tom mluví ploše a bez emocí. Film nenechá diváka domýšlet si věci. Všechno musí vysvětlovat nějaký náhodný voják nebo televize. Konec nám přinese ale absolutní perly. První je uplně mega super čuper masakrozní přeměna jednoho z hrdinů do medvěda. Nic extra jen do medvěda. Ještě medvěda co byl poražen jedním úderem od Steroid Mana. Konec v sobě ale schovává ještě větší perlu. Všichni Osránci se totiž čapnou za ramena, a jako vystřižené z Naruta si začvou Rasengan a všechno dojebou jedním výstřelem. Pak nám sdělí že existují ještě další Osránci a že přichází Ferro. Vládce Chánova. Ani jako pravý bolševik tomuhle kinematografickému blitku nemůžu slíbit ani jedinou komunistickou hvězdu.

Pařba o Vánocích (2016)

Každý rok. Nejlépe každý měsíc přijde nový druh nějaké pařby. Nedočkavě čekám na to až se do kin přihrne Pařba v domově důchodců, Pařba na Sibiři nebo Pařba bezdomovců. Každopádně máme zde Pařbu o Vánocích. Čekal jsem jako vždy tupý humor kde se banda ožralých idiotů bude pokoušet vyřešit nějaký průser který se jim stal na Štědrý večer. Místo toho dostávám nudné cosi. Scéna střídá scénu. Jednou tam jde o lásku. Pak o pařbu. Pak o to jak je pařba na hovno. Pak jak se pařba rozjede. Pak o zradu. Pak o peníze. Pak o prostitutky. Nakonec tuto patlaninu zakončíme rádoby akcí která ukončí film happy endem. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout co do filmu nacpat dřív, a když to tam nacpali tak se jim očividně nevešlo místo pro jakoukoliv komedii. Co mě ale zarazilo byl absolutně debilní konec který mi zapadal do filmu ze všeho nejméně. Každý film který začíná v českém překladu slovem "Pařba" se snaží být nápaditý a vtipný ale jen třem filmům které jsem viděl se to povedlo. Za mě tedy film dostává bídnou 1 Vánoční hvězdu která sotva poblikává.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii. Nacisté tvoří zbraň které může vyjebat s radikálními islamisty před půlku solárního systému. Mezi tím se dcera kolaboranta dostává do rukou černého radikála. Na své cestě potkává náhodné lidi se kterými se vydají pro plány Hvězdy smrti. Při souboji na jedné planetě se tato směsice lidí rozhodne ukončit boje jednou pro vždy. Náhle jim v tom pomáhají další radikálové. "Allahu Akbar". Zvolali hrdinové při své úspěšné misi porazit zlé nacisty. SPOILER-Všichni umřou jako správní sebevražední atentátníci.-KONEC SPOILERU. Dostáváme ukrutnou nálož toho nejlepšího co může Star Wars nabídnout napěchovanou do 2 hodin mistrovského díla. Opravdu nervy drásající bitva která nezabrala obyčejných 10 minut jako v ostatních filmech. Tahle bitva nám rvala koule dobrou čtvrtinu filmu. Aby toho nebylo málo mohli jsme si jí vychutnat jak na zemi tak ve vzduchu. Film v sobě má ještě dokonalé charaktery a každý z nich má co nabídnout. Není to taková grupa ze které si zapamatujete jen hlavního hrdinu, a ostatní charaktery zapomenete. Každý člen je nepostradatelný a každý má účel. Navíc se mi moc líbil takový oldschool přístup a více realistické efekty a kulisy. Musím uznat že se to kurevsky povedlo. Za mě tedy 5 Hvězd smrti

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Kruh se uzavírá. Konec příběhu. A jsem spokojený? Ne tak docela. Tvůrce se vysral na to co se přesně stalo ve Washingtonu a rovnou nás mrsknul do příběhu který je celý jako vytržený z Pejska a Kočičky. Na rozdíl od jejich narychlo splácaného dortu se ovšem dostáváme do děje který aby dával smysl ho tvůrce vyplnil každou náhodnou hovadinou která ho napadla. Je to jako kdyby jste stavěli dům a místo malty použili čerstvě vysraná hovna. Celý film by měl jenom půl hodiny kdyby se nestávali tak nelogické věci. Nevím proč do tohohle vůbec tahám logiku. Děj můžete předpovídat. Alice se jde napít. BUM. Mutant jí vystartuje po xichtu. Alice jde skrz turbínu. BUM. Turbína se roztočí a všichni bojují o život. Alice by se měla bát jít na záchod aby jí něco nevlezlo do prdele. Po půlce filmu kde se dokonce bojuje s hromadou zombí se dostáváme do srdce Úlu. tam se dozvídáme mnoho informací na ráz aby nám hovna správně držela po hromadě náš nově postavený domeček. Na konec dostáváme souboj s hlavním Bossem a můžeme vypustit zelený kentus pro záchranu světa o kterém se dozvídáme že bude trvat roky než zasáhne celou zemi. Takže lidé které chtěla Alice tím antivirem zachránit si budou muset pár let ještě počkat. Film ale nebyl až tak hrozný když se nad ním nebudeme moc zamýšlet. Název Poslední kapitola mi ale moc nesedne vzhledem k tomu že Anderson natočí minimálně spinoff, prequiel, sequiel, reboot a seriál k tomu. Konec dobrý a já dávám 3 deštníky.

Logan: Wolverine (2017)

Když si procházíte krizí středního věku není to lehké. Obzvlášť když začne volat rodičovská povinnost o kterou jste vůbec nestáli. Starší chlapík se vydá na cestu po americe s invalidním důchodcem a malou nemluvnou holkou. Začíná to jako hezká Road-Trip komedie že? Tak to se držte protože tahle jízda vám ten humor rozseká. Film byl absolutně koule sekající nářez. Surovost a čirá bestialita tohoto snímku ve vás skoro nechce zanechat kladné emoce. Když jsou charaktery šťastné něco se posere. Přijde nějaký jiný drápatý zmrd a celou atmosféru kolosálně zničí. Aby toho nebylo ještě méně naše drápaté duo se utká na život a na smrt s kybernetickými zmetky a dalším drápatým chlapíkem. Celkový dojem z filmu byl zkrátka dokonalý. Akce byla úžasná, strhující, dokonalá a plná adamantia. Nebudu ani poukazovat na to že začátek je v podstatě o tom jak zabít zloděje v deseti krocích. Takže na rovinu. Konec jsem trochu zvládal. Pak ale přišly titulky kde si dal sólo Johny Cash a brečel jsem jako při žádném jiném filmu. Po zhlédnutí si odnesete pouze rozbušené srdce a budete pomálu ale jistě rozdýchávat zážitek. Za mě tedy sedm hvězdiček. Ne? To nejde? Tak tedy pět adamantiových drápů. Děkuji Wolverine za tvé filmy.

Než jsem tě poznala (2016)

Ač jsem si myslel že bude dokonalý přesto mi ta mrcha znovu zlomila srdce. Ano řeč je o tomto romantickém filmu tak sladkém že z něj dostanu cukrovku a tak smutném že jsem slyšel o lidech co zemřeli na dehydrataci z důvodu nadměrného pláče. Hotová romantika na kolečkách. Zamilovaný kripl, Nedotknutelní 2: zběsilá jízda. I takto by se dal nazvat tento romantický počin. Bůh ví že nemám rád romantické ale tohle byl opravdu jeden z těch lepších. Příběh je břitké sladké cosi. Pak jsem si uvědomil že film je prostě jenom další klasika držící se receptu romantických filmů se srdceryvným koncem který vás donutí plakat pokud spadáte do kategorie: Slepice starší čtyřiceti let co neměli sex od svých pětadvaceti, Náctileté knihomolské slepice, nebo Buzík z Modré Ústřice. Ve filmu si projdeme mnohými zvěrstvy. Například neustálé ksichtění Emilie Clark které konkuruje tomu které předváděl Jim Carrey ve filmu Maska. Nebo tím že jsem vyzvracel duhu po té co jsem si prošel pestrou paletou šatníku hlavní herečky. Abych nebyl jenom hnusná kurva. Dávám filmu 2 hvězdy za to že je to vykrádačka Nedotknutelných (až na to že hlavní hrdina tohoto filmu byl slaboch který neměl kámoše). Také za to že Emilia Clark je celkem roztomilá. Takže 2 hvězdy.

Pan Dokonalý (2015)

Představte si holku jejíž mentální vývoj se zasekl hned po té co sfoukla svíčky na oslavě svých patnáctých narozenin. Tato mladá dívka znuděná životem hledá lásku. Naneštěstí se jí moc nedaří dokud nepotká levnější, podobně narušenou, verzi Ryana Goslinga. Naše dva charaktery se chovají nesnesitelně optimisticky až je to k zblití. Nechutná duhovost jejich svobodných hippís hipster charakterů mě donutila vrhnout snídani rovnou z okna. Po té se protancujeme nudným rádoby romantickým příběhem který musí mít nějaké akční scény aby vás udržel při smyslech si uvědomíme to že film jaksi nesplnil svůj účel akční romantické komedie. Z každého žánru si to vzalo tolik kolik by se za nehet vešlo. Nebudu ale hnusný parchant. Zábava v tom byla když byl hlavní zabiják ve skutečnosti tancující obdobou Johna Wicka (omlouvám se za toto přirovnání). A taky to jak moc naivní byla herečka dokud chlapík na mostě nepopravil prvního muže na mostě. Za mě bídné 2 hvězdičky.