Deadpool (2016)

Fanoušci komiksů budou nadšeni a ostatní budou taky nadšeni. Kdo kdy četl něco s Deadpoolem nebude mít sebemenších námitek . Tento film napumpovaný krví a sprostými vtipy mi sedí jako červený spandex a 2 katany. Nemám k tomu víc co dodat jelikož se jedná akční komedii. I když jsem se trochu bál kvůli zakomponování romantiky kterou upřímně nemusím. Film ukázal že i romantika je dobrá věc

Mimoni (2015)

Malý, žlutí, otravní, není jim rozumět. Mohl jsem jít do krámku ke Vietnamcům a viděl bych přesně to samé. Kdyby měli Mimoni IQ větší než 40 tak by byl film hodně velká nuda. Naštěstí je jejich demence jediným světlým východiskem z jinak nudného filmu o tom jak jsou padouši ve skutečnosti veselá kopa a že na krádeži předmětu za miliony není nic špatného. Už vidím jak se sousedovo zmetek po zhlédnutí tohoto filmu pokusí vyloupit Coop naproti přes ulici pomocí stříkací pistolky. Nesmím se ale na film koukat očima logiky protože to by to mělo hodnocení horší. Audiovizuální stránka se mi hodně líbila a nevidím na ní nic špatného. Občas jsem se i slušně zasmál ale bohužel víc než 3hvězdy si to nezaslouží. Jen jednu otázku- Proč tam není Hitler?

Očista: Volební rok (2016)

Nejoblíbenější svátek v USA hned po výprodejích je tady. Očista dorazila a stejně jako u dvojky nejsem příliš nadšen. Protože je to prakticky to samé co dvojka jenom s tím rozdílem že se nám snaží ukázat zkaženost politiků. Klasicky nám ukazuje že bezdomovci, černí bezdomovci a snědí kovosběrači jsou ve skutečnosti ta hodná a milá stránka zkaženého lidstva. Samozřejmě že bohatí běloši jsou to zlo ženoucí se za penězi více než celé město Izrael. Občas se filmem mihne i nějaký post pubertální klučina z prvního ročníku Střední školy který si chce zabodnout snědého kovosběrače jen tak pro srandu nebo nacistická skupina která stejně zaklepe bagančaty. Konec filmu skončí naprosto předvídatelně a nikoho nepřekvapí jeho závěr. Největší plus má u mě film za notnou dávku brutality. Ale co se dějově týče tak dost pokulhává.

Týpci a zbraně (2016)

Vlk z Wall Street se zbavil Dicapria a drog a rozjel byznys zahrnující zbraně a tlustší verzi Jonaha Hilla. Film plný podrazů který nakonec skončí tak že hlavním postavám nevyjdou plány na miliony (jako ve Vlk z Wolf Street) byl hodně dobrý i když se to občas táhlo. Pokud by udržovali stejné tempo jako v trojúhelníku smrti tak by byl film dokonalý. Tragikomedický film od režiséra který točí komedie které mi většinou rozvibrují bránici byl překvapivě kvalitně dramaticky zpracovaný a ve vážných momentech se nechovali herci jako prkna v prdelích. Nicméně se mi film hodně líbil a tak dávám 4 hvězdy.

Zátah: Vykoupení (2011)

Prodavači levné rýže a džínů umí natočit adrenalinový nářez. Akční scény se nesrovnatelně liší od těch amerických. Jsou lépe zpracované a není tam třesoucí se kamera a rychlé střihy. Když hlavní hrdina prokope prdele první vlně rákosníků rázem jí musí prokopat dalším, dalším, dalším a dalším. Vadí to někomu? NE. Protože díky tomu se u toho člověk nemá ani čas nudit i kdyby se nudit chtěl. Musel jsem film zpomalit abych stíhal nasát veškerý bojový um každého zúčastněného herce. Plný počet protože nemůžu na tom nic špatného najít.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Každý fanoušek komiksů se z tohohle filmu zblázní ale ne v dobrém slova smyslu. Když už film není nudný tak je otravný až to bolí. Lex Luthor v podání Jesseho mi rval koule kdykoliv vypustil jakékoliv debilní slovo z pusy. Neviděl jsem nic otravnějšího za celou dobu co se koukám na filmy a seriály. Zlatej Joffrey Baratheon. Nechutnej Doomsday v podobě spáleného Shreka na steroidech nebylo ani nejhorší, dokud jste se nezamysleli co v tom filmu vůbec dělal. Všichni doufali v konečnou konfrontaci mezi Supermanem a Batmanem, kteří se nakonec stali BFF po nejdebilnější scéně co jsme ve filmu od DC mohli viděli. Když jsem se nenudil snažil jsem se přijít na to co se to tam sakra děje. Jediná světlá stránka byla maličká akce mezi Batmanem a Supermanem která nebyla sice nejlepší ale stačilo to. Spolu s Wonder Woman to tu jednu hvězdičku filmu vysloužilo.

Kat: Válečná zóna (2008)

Trestatel se rozhodl vyjebat se zločinem ve městě a jakš takš se mu to dokonce i povedlo. Ovšem padouchy nebere do věznice ale do márnice. Kulervoucí nářez plný krve který mě donutil se bez přestávky na záchod koukat až do konce. Krom nějakých trošku nudných pasáží se mi film hodně líbil a doufám že budoucí seriálová verze bude nést více krve, násilí a akce. Koneckonců o tom Punisher je. Za mě téměř plný počet.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Očekával jsem mnohé ale ale nestalo se. X-meni Druhé světové války ve mě vyvolali smýšené emoce. Asi proto že první polovina filmu byla o tom ukázat nudnost sirotčince. Další polovina byla o tom nacpat co nejvíc akce do zbytku filmu. Nezachránili to ani Slender mani s jehlama místo nohou a ani T-1000 Samuel L. Jackson. Tři hvězdičky za to že jsem nakonec neusnul.