• Pohádka

Pražské orgie (2019) odpad!

Jak jen mohla Pavlásková natočit takovou krávovinu? Přijde mi, že u nás nastává nová normalizace. Mladí svazáci to žerou, my staří už víme o co jde. A ještě tomu dá datování do roku 1976. Tenhle absurdní příběh bych připustil v konci let padesátých.

Nikdy nejsme sami (2016) odpad!

Nechápu lidi co napíší : " Film, na kterém se mi líbí snad jen jeho plakát a grafika závěrečných titulků, jinak to šlo dost mimo mě. Ke konci jsem se už vážně modlil, aby to skončilo." a dají tomu tři hvězdy. Já s podobnými pocity čekal jak se to na konci vyvrbí. Nijak. Odpad je slabé slovo. Správně by mělo být sra*ka. A to že autoří předestírají současnou realitu života mne nedchlo. Ale za dotace se dá natočit leccos.

Prázdniny v Provence (2016) odpad!

Právě na to koukám a mám štěstí, že nikde nic jiného nejde. Jsem slušný člověk a proto nenapíšu sra*ky. Ježíši už jsem to napsal. Přemohlo mne to. Prý prožili mnoho zážitků s krásnými ženami, francouzským vínem a marihuanou, píší na info. Proboha, vždyť i ty kozy, co se daly ny chvíli zahlédnout nebyly Krausové, ale nějaké náhradnice. Vždyť se koukněte na Jirkovizz na její obrázky z roku 1991. Takže nejzajímavější snad jen podvodní záběry s Hádkem, zápasícím s elktronickou příšerou, snad vysavačem.

Posel (2012)

Tenhle film se měl jmenovat spíš "Utrpení a pád mladého cyklisty". Vážně jsem až do konce přetrpěl tu nudu a nezaujaly mne ani erotické scény (a to už je v mém případě co říct). I ty byly trapné.

Narušitel (2019)

Taky jsem se nechal nachytat. Jednu hvězdu za použitá dobová letedla. A děj? Opravdu by se tak choval zkušený vojenský pilot, který zná techniku která ho pronásleduje a taktiku pronásledování? Na omluvu - s Migem 15 UTi se přece jen asi nikdy do souboje nedostal.

Byla láska... (2002) (TV film)

Hezký baladický příběh v podstatě o tom, co nám tu Němci prováděli za okupace a co bychom si měli neustále připomínat. Nebyli to jen ti fašisté a SS, na které to jejich kolaboranti u nás dnes svádí. Jen jedno jsem nepochopil. Proč tenkrát ti vesničané nechávali tak rádi domovní dveře v zimě dokořán. Možná ale jen měli doma přetopeno.

Poslední cyklista (2014) (TV film)

Je to dnes velká móda, filmy o holokaustu. Bylo to dlouhé, nudné, nezáživné. I jeden díl by byl moc. Ačkoli vítám každou připomínku, co tu naši kamarádi Němci prováděli za okupace, tohle skutečně nemusím. Jediná kloudná hláška vypadla z kamaráda Kláry. Bůh je daleko a nás nevidí (nebo tak nějak). Černoprdelník by k tomu dodal, Koho bůh miluje, toho navštěvuje. Tím se oháněli faráři nad umírajícími dětmi. Nad židy si jen odplivnou i dnes, natož tehdy.

Trojí život (2018) (TV film) odpad!

Těmhle komediím se nedá dát leda odpad. Ono nestačí, že je ČT vytahuje z dávných dob zpátky na obrazovku, ale ona je ČT navíc znova točí! A ještě navíc vykrade Páralův Katapult. Jak tak koukám, mladou generaci to ale chytlo u srdce. Jen někdy nechápu tohle hvězdičkování. Jeden sepsuje komentářem skoro jako já a pak tomu hodí 4hvězdičky. Asi dost nenáročný a jednoduchý člověk.

168 hodin (2006) (pořad) odpad!

To že jako naposledy přidá Nora Ženy z lesa, kde ukazuje podvodné praktiky manželů soukromníků, nezastře že její pořad je veskrze propagandou. Ukazuje to i fakt, že u všech podobných pořadů ČT není na stránkách povolena diskuze. Kdysi tam bývala zdrcující kritika a to naši veřejnoprávní přestalo bavit.

Hovory s TGM (2018)

Díval jsem se. Nuda. Ale Huba byl skvělý. Tu spoustu důvtipných i filozofických řečí a argumentů však prostě nešlo strávit. Zrodil se nám ve scenáristovi Kosatíkovi nový Havel?