Schindlerův seznam (1993)

Film o beštialite nemeckých fašistických svíň, ktorí si dali za úlohu vyvraždiť židovský národ, útrpné čierno biele zábery s koncentračného tábora a snaha o vykreslenie, že nie všetci Nemci boli svine.

96 hodin (2008)

Vynikajúci akčný film, kde sa v kuse stále niečo deje, film nabitý množstvom osobných súbojoch prestreliek, kde Liam Nesson ukazuje, že je stále chlap na správnom mieste.

Underworld (2003)

Upíri horor, na ktorý nedám dopustiť o večnom boji medzi upírmi a vlkodlakmi, kde o krvavé súboje nie je núdza, veľmi dobré zasadený do dnešnej doby s krásnou upírkou Kate Beciknsale, od ktorej by som sa dal s radosťou pohrýzť a nie len na krku.

Podivné dědictví (1972)

Tak toto je western z iného súdka, komediálne ladený o chlapíkovi, ktorý príde na divoký západ prevziať dedičstvo po svojom otcovi a o troch chlapoch roztomilých zlodejoch a títo majú za úlohu urobiť chlapa z anglického džentelmena, ktorý radšej jazdí na bicykli ako na koňovi, umýva sa každý deň a nie ako oni uprostred sezony, aby z neho nakoniec urobili chlapa ako sa patrí

Tenkrát na Západě (1968)

Tento western nikdy nezostarne, nádherne dlhé zábery, každý pohyb vyzerá, akoby unudený, výborný herci, skvelé krátke dialogy, chlapské postoje, ked fandíte aj tomu zlému a v neposlednom rade kúzelná Cllaudia Cardinále.