• Životopisný

Hranice lásky (1999)

Jedna hvezda za snahu natocit desne romantickej bijak a druha hvezda za J.Moore.. jinak nuuuda, nijak me to nevtahlo a emocne nevyburcovalo.. skoda.. obcas se to proste nepovede a natoci se slatanina.

Svět podle Prota (2001)

Nemam slov. Proste uzasny film, ma hloubku a vyvolal ve me silne emoce jako uz dlouho zadny film. Kdyz k tomu prictu obsazeni, tak mi to proste dava plnych 100% k hodnoceni.

Submission: Part I (2004) (TV film)

Ja to rikam furt, ke zdi a strilet.. jako urcite jsou mezi muslimama i svetle vyjimky, ale obavam se, ze v takovem tlaku spolecnosti se pak stejne budou chovat jako hovada, aby zapadli a nevycnivali. Asi jako ze v iranu nejsou homosexualove, by je povesili za koule do pruvanu.. A ze to rezisera stalo zivot, to jen dokazuje, ze se menit nehodlaji.. za pravdu se chlapci zlobi, islam je jedno velky zlo! Zavrit brany Evropy a pri vstupu do Evropy povinne konvertovat nebo se zrict viry, ptz ta jejich prikazani jsou pekne zvracena..

Kdyby zdi mohly mluvit (1996) (TV film)

Silne tema, avsak nektere pribehy lehce nedotazene. Vahala jsem jestli dat 3 nebo 4 hvezdy. Dalo se z toho urcite vyzdimat vic, ale na druhou stranu odvaha natocit film na tohle tema se musi ocenit a obsazeni mi take vyhovovalo.

Tenet (2020)

Husta myslenka od pana Nolana, nicmene to clovek musi fakt sledovat soustredene jinak se v tom ztrati..

Dívka (2018)

Film neni spatny, jen je na muj vkus prilis tahly s nejasnym koncem, proste domysli si.. takze jsem celou dobu cekala jak to dopadne, ale nic jsem se nedovedela.. veliky obdiv otci Lary, ktery je schopen udelat pro jeji stesti cokoliv a stejne to nestaci.. musi to byt psychicky narocne byt rodicem takoveho ditete, natoz v pubertalnim veku.. btw. nevedela jsem, ze se operace pohlavi delaji uz od utleho veku, myslela jsem, ze nejdriv musi clovek pohlavne dozrat..

Enid (2009) (TV film)

Opravdu excelentní výkon mé oblíbené Heleny B.Carter. Naprosto jsem jí to uveřila.. dle tohoto filmu byla Enid sobecká, pokrytecká, arogantní, namyšlená a ulhaná píča, která neměla mít děti a doufám že umírala v neskutečných bolestech, i tu demenci jsem jí přála..

Joker (2019)

Jednoduse genialni, nedokazu na tento snimek pohlizet jakozto na obycejny komiksovy film. Tenhle film ma vetsi hloubku nez klasicky komiksak, je i neobycejne temny a dramaticky. Trochu to na me pusobi jako zrcadlo dnesni doby, kdy se dnesni mladez bavi tim, ze nekomu da pres drzku jen tak. Donuti vas zamyslet se nad Jokerem i z jineho uhlu pohledu nez jste byli doposud zvykli a uvedomite si, ze zoufali lide delaji zoufale ciny.

Mary Poppins se vrací (2018)

Jsem rada, ze jsem na tento film nespechala do kina a pockala si az na domaci shlednuti. Jednou to neurazi, vickrat ale videt nepotrebuji. Oproti puvodni Mary Poppins se mi tato “dvojka” zda preplacana a o nicem. Hudba a muzikalove sceny me take tolik neoslovily jako v klasicke jednicce, je to tedy prumer..